استراتژی تجربه کاربری (UX) می تواند کسب و کار شما را شکست دهد یا شکست دهد.

شاید شما یک طراح UX هستید که می‌خواهید توضیح دهید چرا تیم محصول شما به استراتژی UX نیاز دارد. یا شاید شما یک ذینفع هستید که در حال بررسی سرمایه گذاری در UX برای کسب و کار خود هستید. اگر این به نظر شما می رسد، بیایید نگاهی به استراتژی UX بیاندازیم و چرا اینقدر مهم است.

برای شروع، تفاوت بین استراتژی UX و طراحی UX را بررسی می کنیم. اگرچه مشابه، یکی اهداف را تعریف می کند و دیگری مراحل رسیدن به آن را ترسیم می کند. هر دو مهم هستند. بیایید هر یک را بررسی کنیم و آنها را با هم گره بزنیم تا طراحی و استراتژی UX خود را ایجاد یا بهبود بخشیم.

استراتژی UX چیست؟

استراتژی UX طرحی است که به شما کمک می کند تا یک تجربه کاربری موفق ایجاد کنید. هم شامل استراتژی طراحی UX – که بر طراحی و قابلیت استفاده محصول تمرکز دارد – و هم استراتژی UX گسترده تر – که شامل اهداف تجاری و تحقیقات کاربر است.

بیایید یک قدم به عقب برگردیم و تجربه کاربری (UX) را تعریف کنیم. UX نحوه تعامل مشتریان با محصول یا خدمات شما را در نقاط تماس خاص توضیح می دهد. یک محصول یا خدمات می تواند هر چیزی باشد، از یک محصول دیجیتال، مانند یک وب سایت یا برنامه، تا یک محصول فیزیکی.

استراتژی UX فرآیند تعریف اهداف، اصول و تاکتیک ها برای هدایت طراحی یک محصول یا خدمات است. این طرحی است که به طراحان و توسعه دهندگان کمک می کند تا محصولی را ایجاد کنند که نیازها و انتظارات کاربر را برآورده کند. چه بازطراحی یک محصول قدیمی یا ایجاد یک محصول جدید از ابتدا، یک استراتژی UX برای موفقیت بسیار مهم است.

چرا استراتژی UX مهم است؟

یک استراتژی قوی UX به ردیابی موفقیت و رسیدن به اهداف کمک می کند. ضروری است زیرا:

  • به اندازه گیری موفقیت کمک می کند. استراتژی های Clear UX دارای اهداف قابل اندازه گیری هستند تا بتوانید پیشرفت خود را ردیابی کنید و در طول مسیر تغییراتی ایجاد کنید.
  • اهداف تجاری را همسو می کند. یک برنامه UX که با استراتژی محصول مطابقت دارد، روند توسعه محصول را هموار می کند و به شما کمک می کند تا به اهداف بزرگ برسید.
  • ذینفعان و مدیران اجرایی را درگیر می کند. یک استراتژی قابل اشتراک‌گذاری به همه اعضای تیم کمک می‌کند تا تصمیمات طراحی شما را درک کنند و از آن استفاده کنند.
  • نوآوری ارزش را ترویج می کند. با تمرکز بر ایجاد ارزش برای کاربران، می توانید خود را از رقبا متمایز کنید و موفقیت بلندمدت را به همراه داشته باشید.

4 اصل استراتژی UX چیست؟

شما باید 4 اصل اساسی استراتژی UX را قبل از برنامه ریزی خود بدانید. این اصول که توسط متخصص UX ابداع شده است ، Jamie Levy ، می تواند به شما در ایجاد یک استراتژی UX واضح، مؤثر و موفق کمک کند. فصل 2 کتاب جیمی این اصول را بیشتر توضیح می دهد، اما در اینجا اصول اولیه وجود دارد.

استراتژی کسب و کار

هنگامی که استراتژی UX خود را با یک استراتژی تجاری هماهنگ می کنید، در نظر بگیرید که چگونه تصمیمات طراحی بر اهداف کلی تأثیر می گذارد. این به معنای در نظر گرفتن مخاطبان هدف، بازاری که در آن فعالیت می کنید و چشم انداز رقابتی است. همراستایی استراتژی UX با استراتژی کسب و کار شما تضمین می کند که تلاش های طراحی به موفقیت سازمان کمک می کند.

ارزش نوآوری

یک استراتژی موفق UX همچنین باید بر ایجاد ارزش برای کاربران شما تمرکز کند. این به معنای فراتر رفتن از نیازهای اساسی آنها برای ارائه راه حل های منحصر به فرد و نوآورانه است که فراتر از انتظارات آنها است. تحقیقات کاربر، آزمایش کاربر و تفکر طراحی را برای درک نیازها و خواسته های آنها ترکیب کنید. سپس، راه‌حل‌هایی ایجاد کنید که این نیازها را به شیوه‌ای معنادار برطرف کند.

تحقیقات کاربر معتبر

البته، هیچ استراتژی UX بدون تحقیقات دقیق کاربر موفق نمی شود. انجام مصاحبه با کاربر، تست قابلیت استفاده، و سایر اشکال تحقیق برای به دست آوردن درک عمیق از کاربران و نیازهای آنها. با تحقیقات کاربر معتبر، مطمئن می شوید که داده ها و بینش های دنیای واقعی – به جای فرضیات – استراتژی طراحی شما را مشخص می کند.

UX بدون اصطکاک

برای تجربه ای بدون اصطکاک برای مشتریان تلاش کنید. عناصر بصری، بدون درز، و آسان برای استفاده طراحی کنید. با حذف اصطکاک، اغلب رضایت کاربر را افزایش می دهید و شانس موفقیت خود را افزایش می دهید.

خلاقیت خود را در وب آزاد کنید

وب‌سایت‌های کاملاً سفارشی و آماده تولید – یا نمونه‌های اولیه با کیفیت فوق‌العاده – بدون نوشتن یک خط کد بسازید. فقط با Webflow.

به صورت رایگان شروع کنید

چگونه یک استراتژی UX ایجاد کنم؟

پس از اجرای یک استراتژی، هموار کردن یک مسیر روشن، شما را برای پیروزی های اولیه آماده می کند. در اینجا چند مرحله برای شروع آورده شده است:

1. در مورد وضعیت فعلی تحقیق کنید

قبل از ایجاد یک استراتژی UX، وضعیت فعلی محصول یا خدمات خود را درک کنید – فراتر از دانستن آنچه ممکن است کاربران شما بخواهند، بروید. تجزیه و تحلیل کاملی از نقاط قوت و ضعف محصول خود انجام دهید و فرصت های بهبود را شناسایی کنید. از طریق مصاحبه با کاربر، آزمایش قابلیت استفاده و داده های تحلیلی، تحقیق را جمع آوری کنید.

2. اهداف خود را تعیین کنید

هنگامی که وضعیت فعلی محصول یا خدمات خود را به وضوح درک کردید، اهداف خاصی را برای استراتژی UX خود تعیین کنید تا با اهداف کلی کسب و کار هماهنگ شود. اهداف مشخص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و محدود به زمان (SMART) را بنویسید. برخی از نمونه‌های اهداف UX شامل افزایش رضایت کاربر، کاهش ریزش یا بهبود نرخ تبدیل است.

3. مناطقی را که باید با آن مقابله کنید را تعریف کنید

پس از تعیین اهداف، حوزه های کلیدی برای تمرکز استراتژی UX خود را شناسایی کنید، مانند جریان کاربر، معماری اطلاعات و طراحی بصری. با تعریف این حوزه‌ها، استراتژی UX به حیاتی‌ترین جنبه‌های تجربه کاربر می‌پردازد و ارزشی برای مشتریان فراهم می‌کند.

4. با توجه به مناطق تعریف شده برنامه ریزی کنید

هنگامی که مشخص کردید کجا باید تمرکز کنید، برنامه ای برای رسیدگی به آن مناطق ایجاد کنید. این طرح باید شامل تاکتیک‌ها و جدول‌های زمانی خاص برای اجرای استراتژی UX به همراه بودجه و منابع مورد نیاز برای پشتیبانی از آن باشد. ایجاد یک برنامه واضح به این معنی است که تیم UX شما می تواند استراتژی را به طور موثر اجرا کند.

5. معیارها را دنبال کنید و بازخورد دریافت کنید

معیارها را دنبال کنید و بازخورد کاربران را برای اندازه‌گیری اثربخشی استراتژی دریافت کنید. شما می توانید این اطلاعات را از طریق نظرسنجی های کاربران، آزمایش قابلیت استفاده و داده های تجزیه و تحلیل به دست آورید. ردیابی معیارها و دریافت بازخورد به شناسایی زمینه های بهبود برای تنظیم استراتژی UX در صورت نیاز کمک می کند.

چند نکته اضافی برای استراتژی UX من چیست؟

اکنون که اصول اولیه را دارید، در اینجا چند نکته برای ایجاد استراتژی UX وجود دارد:

  • کاربر محور باشید. استراتژی UX همیشه باید بر نیازها و ترجیحات کاربران هدف خود تمرکز کند.
  • اهداف خاصی را در ذهن داشته باشید. همه چیز را یکجا انجام ندهید – روی اهداف دست یافتنی تمرکز کنید که بیشترین تأثیر را ایجاد می کنند.
  • استراتژی خود را به طور منظم مرور و به روز کنید. نیازها و رفتارهای کاربر در طول زمان تغییر می کند، بنابراین استراتژی UX خود را به روز نگه دارید.

نظرات غیر فعال است