هر وب سایتی که بازدید می کنید با طراحی وب شکل گرفته است.

فونت ها، رنگ ها، گرافیک ها و استفاده از فضا – همه اینها انتخاب های عمدی هستند که توسط یک طراح وب برای ایجاد یک تجربه منحصر به فرد بازدیدکننده انجام می شود.

همه وب‌سایت‌ها برای ارائه عملکردهای خاص، از فروش خدمات گرفته تا سازماندهی گردش کار یا چت با دوستان، وجود دارند. طراحان وب باید ظاهر یک سایت را به این عملکرد خاص متصل کنند و ظاهر و احساس آن را با هدف آن هماهنگ کنند.

و نیاز به طراحی وب همچنان در حال افزایش است. تقریباً 252000 وب سایت جدید هر روز ایجاد می شود . یعنی در هر ثانیه 3 وب سایت جدید.

از آنجایی که اینترنت همیشه در حال توسعه است، صنعت طراحی وب پر از پتانسیل است. و اگر به دنبال طراحی وب به عنوان یک حرفه هستید، مهم است که بدانید درآمدها بسته به تجربه و نوع کار متفاوت است.

این راهنما همه چیز را در مورد حقوق طراحی وب و نحوه به حداکثر رساندن پتانسیل درآمد خود به شما آموزش می دهد.

یک طراح وب چه کاری انجام می دهد؟

طراحان وب افرادی هستند که در پشت وب سایت های جذاب بصری قرار دارند. هدف هر طراح وب ایجاد یک تجربه بازدیدکننده هدفمند و لذت بخش است که ترافیک و تبدیل را برای مشتری خود ایجاد کند. آنها زیبایی شناسی و عملکرد را ترکیب می کنند تا سایت هایی ایجاد کنند که نشان دهنده هویت یک برند یا شرکت باشد.

طراحان هنرمند هستند و بوم آنها وب است. تجارت آنها به طیف گسترده ای از مهارت ها از جمله دانش تایپوگرافی ، تئوری رنگ ها و طراحی گرافیک نیاز دارد .

هر کسب و کاری با یک وب سایت می تواند از یک طراح وب استفاده کند، به این معنی که طراحان می توانند در زمینه های مختلف کار کنند. آنها ممکن است برای ایجاد صفحات فرود برای مطب پزشک یا وب سایتی برای میزبانی از نمونه کارها یک عکاس استخدام شوند – امکانات بی پایان هستند.

انتخاب های طراحی باید هدفمند باشند تا پتانسیل سایت را به حداکثر برسانند.

یک وب سایت تجاری با هدف فروش محصولات باید دارای فراخوان های اقدام جسورانه و چشم نواز (CTA) باشد، در حالی که یک وبلاگ اطلاعاتی باید حرفه ای و قابل اعتماد به نظر برسد.

سایتی برای فروش لوازم هنری نباید سیاه و سفید باشد و یک پلت فرم خبری سخت را نمی توان با فونت های عجیب و غریب و خوانا فرمت کرد. انتخاب‌های طراحی ضعیف ممکن است با گیج‌کردن یا منحرف کردن بازدیدکنندگان، مأموریت شرکت را کاهش دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد معنای یک طراح وب، این بینش را از پنج متخصص صنعت بخوانید .

تقاضا برای طراحی وب در حال افزایش است

هر سال، دستگاه‌های دارای قابلیت وب و میلیون‌ها سایت جدید بیشتر و بیشتر می‌شوند. همانطور که اتکای ما به اینترنت افزایش می یابد، فرصت ها برای طراحان وب ماهر نیز افزایش می یابد.

با توجه به اداره آمار کار ایالات متحده (BLS)، انتظار می رود نیاز به طراحان و توسعه دهندگان وب از سال 2021 تا 2031 23 درصد افزایش یابد . به طور متوسط ​​سالانه 21800 فرصت شغلی در طول دهه پیش بینی شده است. میانگین نرخ رشد برای همه مشاغل 5٪ است، به این معنی که موقعیت های طراح وب بسیار بیشتری نسبت به مشاغل در بخش های مختلف دیگر در دسترس خواهد بود.

درآمد یک طراح وب چقدر است؟

میانگین دستمزد طراحان وب بسته به تجربه، سطح مهارت و زمینه کاری متفاوت است.

متوسط ​​درآمد سالانه طراحان وب تا می 2021 79,890 دلار بود. کمترین 10 درصد از طراحان کمتر از 38,280 دلار و بالاترین 10 درصد بیش از 129,760 دلار درآمد داشتند.

مشخص شد که طراحان وب در صنعت انتشارات نرم‌افزار بالاترین درآمد را با میانگین حقوق سالانه 150040 دلار دارند. نفر بعدی در بخش مالی و بیمه بودند که میانگین حقوق سالانه آنها 99640 دلار بود.

این پنج صنعت با بالاترین حقوق طراحان وب هستند :

صنعت میانگین حقوق (به دلار آمریکا)
ناشران نرم افزار 150,040 دلار
امور مالی و بیمه 99640 دلار
طراحی سیستم های کامپیوتری و خدمات مرتبط 80110 دلار
تبلیغات، روابط عمومی و خدمات مرتبط 64720 دلار
خرده فروشی 61860 دلار
خلاقیت خود را در وب آزاد کنید

وب‌سایت‌های کاملاً سفارشی و آماده تولید – یا نمونه‌های اولیه با کیفیت فوق‌العاده – بدون نوشتن یک خط کد بسازید. فقط با Webflow.

به صورت رایگان شروع کنید

حقوق طراح وب با تجربه

طراحی وب سایت در درجه اول یک شغل مبتنی بر مهارت است. و همانطور که تجربه شما رشد می کند، مجموعه مهارت های شما نیز افزایش می یابد.

به دلیل اتکا به مهارت، تجربه عامل مهمی در شکل دادن به حقوق و فرصت های شغلی صنعت برای طراحان وب است. مدارک پیشرفته و آموزش های تخصصی به طراحان کمک می کند تا مهارت های خود را تقویت کنند، اما هیچکدام به شدت ضروری نیستند.

مهمتر از همه، طراحان وب با پورتفولیوهای جذاب بر اساس تجربه و سوابق اثبات شده کار شگفت انگیز شغل کسب می کنند.

در اینجا نحوه تأثیر تجربه بر حقوق طراحان وب آمده است:

  • طراحان وب جوان: میانگین حقوق برای طراحان وب سطح ابتدایی تقریباً 52000 دلار در سال است . محدوده حقوق معمولاً بین 45000 تا 62000 دلار در سال است.
  • طراحان ارشد وب: با داشتن تجربه بیشتر، طراحان ارشد وب به طور متوسط ​​سالانه 83000 دلار درآمد دارند . محدوده حقوق معمولاً بین 59000 تا 117000 دلار در سال است.
  • طراحان وب در مدیریت: متوسط ​​درآمد سالانه مدیران طراح وب تقریباً 87000 دلار است . محدوده حقوق معمولاً بین 60000 دلار تا 126000 دلار یا بیشتر در سال است.

حقوق طراحان وب سایت آزاد

طراحان وب فریلنسر به یک کارفرما یا سازمان وابسته نیستند، به این معنی که از مزایای متعددی برخوردار هستند که مشاغل حقوق بگیر ارائه نمی کنند. فریلنسرها آزادند تا هر تعداد مشتری را که انتخاب می‌کنند بپذیرند و نرخ‌های خود را تعیین کنند ، بنابراین می‌توان بیشتر از کار کردن در یک شرکت فناوری درآمد شغلی آزاد داشت.

مانند همه طراحان وب، درآمد فریلنسرها به مجموعه مهارت، جایگاه و سطح تجربه آنها بستگی دارد. به طور متوسط، آنها تقریباً 55000 دلار در سال درآمد دارند ، اما درآمد سالانه بین 23000 تا 112000 دلار یا بیشتر کاهش می یابد.

میانگین درآمد طراحی وب سایت مستقل با حقوق پایه یا سطح پایین قابل مقایسه است، در حالی که درآمد بالاتر در مقایسه با درآمد طراحان ارشد و مدیران است. با این حال، درآمدهای پایین پایان بسیار کمتر از میانگین صنعت است. این می تواند به این دلیل باشد که بسیاری از فریلنسرها بین کار خود و استخدام تمام وقت در جاهای دیگر تعادل برقرار می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شروع یک شغل آزاد، راهنمای ما را در مورد نحوه کار آزاد بررسی کنید .

نکاتی برای کسب درآمد بیشتر به عنوان یک طراح وب

هر طراح وب می‌خواهد کار با ارزشی خلق کند و حقوقی متناسب با آن به دست آورد، از حرفه‌ای‌های باتجربه گرفته تا افراد تازه وارد در صنعت. ما فهرستی از نکات را گردآوری کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند بدون در نظر گرفتن سطح تجربه، درآمد بیشتری به عنوان یک طراح وب داشته باشید.

مهارت های خود را رشد دهید

در حالی که پلتفرم های توسعه وب بصری مانند Webflow نیازی به دانش کد ندارند، مهارت در کدنویسی اولیه یک مهارت مورد نیاز است. با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی فرانت‌اند مانند HTML و CSS یا زبان‌های برنامه‌نویسی مانند جاوا اسکریپت در جعبه ابزار خود، حقوق بیشتری دریافت خواهید کرد . همچنین توصیه می کنیم ابزارهای رایج صنعتی مانند Figma ، Photoshop، Sketch، InDesign و Axure را یاد بگیرید. هرچه مهارت‌های بیشتری داشته باشید، خدمات شما قوی‌تر (و ارزشمندتر) است.

فریلنسری پاره وقت

سعی کنید در تعطیلات آخر هفته یا عصرها بعد از کار روزانه خود به عنوان یک کار جانبی برای شروع کار یا ارتقاء مهارت، آزادکاری کنید. این به شما امکان می دهد پروژه هایی را که در مورد آنها هیجان زده اید انتخاب کنید، نرخ های خود را تعیین کنید و تجربه کسب کنید. به علاوه، اگر از انعطاف‌پذیری فریلنسینگ لذت می‌برید و آن را سودآور می‌دانید، می‌توانید آن را به یک کنسرت تمام وقت تبدیل کنید.

آموزش طراحی وب

اگر سال ها تخصص یا استعداد برای یک مهارت خاص دارید، آموزش طراحی وب را به عنوان روشی برای کسب درآمد غیرفعال در نظر بگیرید. وب‌سایت‌هایی مانند Udemy، Coursera و Skillshare دوره‌های آنلاین ناهمزمان را به افرادی از سراسر جهان می‌فروشند. از طرف دیگر، می توانید ویدیوهای دوره را در YouTube آپلود کنید و از طریق پیوندهای وابسته و تبلیغات کسب درآمد کنید. در هر صورت، پس از توسعه یک دوره، کار شما تمام می شود (تا زمانی که دوره بعدی را شروع کنید). این سطح از ابتکار برای مشتریان بالقوه نیز جذاب است.

نظرات غیر فعال است