امروزه برندسازی دیجیتال برای هر شرکتی پیچیده است اما برای موفقیت ضروری است. بیایید عمیق‌تر به آن بپردازیم تا نکاتی را در مورد چگونگی به کار بردن آن به دست آوریم.

نوشته شده توسط دکتر سعید جوی زاده ژانویه 2023

آیا می دانید که طبق مطالعات اخیر، در حال حاضر 4.88 میلیارد کاربر اینترنت در جهان وجود دارد؟ و این تعداد به سرعت در حال رشد است: به طور دقیق تر، هر سال 5٪ افزایش می یابد. این همش نیست؛ در حالی که یک دهه پیش، متوسط ​​کاربران اینترنت جهانی فقط 2 ساعت در روز را در وب می گذراندند، امروز 6 ساعت را به گشت و گذار، اشتراک گذاری و استخراج اطلاعات اختصاص می دهند. تمایل این است که دنیای دیجیتال قوی‌تر و تأثیرگذارتر می‌شود، و کسب‌وکارها را در سراسر جهان از همه حوزه‌ها و سنین مجبور می‌کند تا حضور آنلاین و برندسازی دیجیتال خود را جدی بگیرند.

صحبت از آن. برندسازی دیجیتال، که در دهه گذشته دست کم گرفته شد، امروزه به جایگاه برتر رسیده و بالاترین اولویت را به خود اختصاص داده است. نظرسنجی‌های انجام‌شده در سال گذشته این موضوع را تأیید می‌کند: بیش از ۸۰ درصد از شرکت‌ها گفتند که در سال آینده سرمایه‌گذاری خود را در بازاریابی دیجیتال افزایش خواهند داد، در حالی که تقریباً ۹۰ درصد از شرکت‌ها قبلاً با استفاده از یک یا چند کانال بازاریابی دیجیتال، آگاهی از برند خود را افزایش داده بودند.

علاوه بر این، وضعیت توسط همه‌گیری کووید-19 تسریع می‌شود که چشم‌انداز رفتار مصرف‌کننده را در سال 2020 به‌طور چشمگیری تغییر داد. در نتیجه، در سال 2022، هر شرکتی صرف‌نظر از بودجه، مقیاس، بر یک کمپین برندسازی دیجیتالی سنجیده تکیه می‌کند. سن و بخش، برندسازی و بازاریابی دیجیتال را برای ماندن، مبارزه با رقابت و موفقیت اجباری می کند.

بیایید معنای برندسازی دیجیتال را درک کنیم و با استراتژی‌های محبوب برندسازی دیجیتال آشنا شویم تا اطمینان حاصل کنیم که شرکت شما شانس بقا در وسواس امروزی با فضای دیجیتال پر از رقابت جدی دارد.

تعریف برندینگ دیجیتال

برای تقویت استراتژی برند دیجیتال خود، درک معنای برندسازی دیجیتال بسیار مهم است.

تعریف نام تجاری دیجیتال، بسیار شبیه به خود برند، بالاتر از توضیحات اصلی است. این یک اصطلاح پیچیده با یک گذر گره‌دار و تأثیر متقابل دارایی‌های بازاریابی و عوامل اجتماعی است. بنابراین، بیایید کمی عمیق تر به «نام تجاری دیجیتال چیست» بپردازیم.

همچنین مجموعه ای از رویکردها و تاکتیک هایی است که برای تثبیت شناخت، شهرت و حضور یک برند از طریق کانال های دیجیتال مختلف، از جمله وب سایت ها، ایمیل ها، برنامه های کاربردی، رسانه های اجتماعی، وبلاگ ها، ویدئوها و غیره استفاده می شود.

همانطور که قبلاً گفتیم، سه رکن اصلی زیربنای برندسازی دیجیتال است: هویت، دیده شدن و اعتبار. بیایید آنها را از نزدیک در نظر بگیریم.

Brand | Image by Kindel Media

هویت بصری

هویت بصری به عنوان یک طراحی برند دیجیتالی ارائه شده توسط یک آژانس حرفه ای برندینگ دیجیتال ارائه می شود . این شامل لوگوتایپ، طلسم، پالت رنگ خاص، حروف تایپ، طراحی وب سایت، رابط کاربری اپلیکیشن موبایل، طرح ایمیل، رابط های کاربری رسانه های اجتماعی، انواع تصاویر و حتی محتوا است. این عناصر به طور موثر فلسفه و ارزش های شرکت را تجسم و شناسایی می کنند و یک ارتباط بصری، به راحتی قابل تشخیص و به یاد ماندنی بین برند و ایدئولوژی آن برقرار می کنند.

دید

قابل مشاهده بودن برند، میزانی است که مخاطبان هدف برند را می شناسند و از طریق کانال های دیجیتالی مختلف، شرکت را چگونه می بینند.

عناصر اساسی دیده شدن برند دیجیتال عبارتند از:

 • تبلیغات دیجیتال،
 • سئو،
 • بازاریابی محتوا،
 • رسانه های اجتماعی.

این نقاط تماس و دارایی ها به جلب مشارکت، جذب مشتریان و به حداکثر رساندن راه های مختلف رشد کسب و کار شما کمک می کند.

دیده شدن بسیار مهم است زیرا تضمین می کند شرکت شما برای مخاطبان هدف شما قابل مشاهده است و به درستی در بین رقبا شناسایی می شود.

Brand visibility strategy | image by Tobias Dziuba

اعتبار

اعتبار مسئول ایجاد یک برند مشتری محور با روابط محکم با مخاطبان هدف است. به دست آوردن و حفظ سلامتی بسیار سخت است، مانند یک شهرت، اما راه طولانی را طی می کند، زیرا اعتماد را بالا می برد و شهرت و اقتدار را بهبود می بخشد. علاوه بر این، زمانی که آن بالا است:

 • به شرکت کمک می کند تا به طور موثر با رقابت مبارزه کند،
 • بدون سرمایه گذاری زیاد مشتریان جدید را جذب می کند،
 • مشتریان وفادار را پرورش می دهد و در نتیجه میانگین درآمد هر نفر را افزایش می دهد.
 • این کمپین های حفظ را تقویت می کند و باعث صرفه جویی در پول می شود.

اجزای ضروری برند دیجیتال

به طور معمول، برند دیجیتال شامل این اجزای اساسی است:

 • لوگوتایپ _ این سنگ بنای است که با شخصیت شرکت مطابقت دارد و فردیت آن را به تصویر می کشد. بسیار مهم است که آن را به درستی انجام دهید زیرا محرکی است که نام تجاری شما را به یاد ماندنی می کند.
 • وب سایت . روزهایی که شرکت ها املاک آنلاین نداشتند، گذشته است. امروزه، این ستون اصلی برندسازی و بازاریابی دیجیتال موفق است. نه تنها تمام اطلاعات مفید در مورد شرکت و محصول شما را ارائه می دهد، بلکه ابزاری برای تعامل با مخاطبان و بستری قدرتمند برای اجرای استراتژی های مختلف بازاریابی و کسب درآمد است.
 • حساب های رسانه های اجتماعی رسانه های اجتماعی همه جا هستند. فیس بوک، اینستاگرام، اسنپ چت و دیگر پلتفرم ها به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی کاربران تبدیل شده اند. آنها دیگر مکانی برای سرگرمی نیستند. آنها مکان هایی برای بازاریابی و تبلیغ شرکت شما و تقویت روابط شما با مشتریان بالقوه و مشتریان هستند.
 • سئو . اگرچه رسانه های اجتماعی ممکن است منبع بزرگی از سرنخ ها را در اختیار شما قرار دهند، اما هنوز هیچ چیز با موتورهای جستجو قابل مقایسه نیست. دوست داشته باشید یا نخواهید، این راه اصلی است که مشتریان از طریق آن شما را در وب پیدا می کنند. این حوزه از نزدیک با بازاریابی محتوا و پیام‌رسانی برند همکاری می‌کند تا کاربران بتوانند به سرعت شرکت شما را پیدا کنند و از ارزشی که ارائه می‌دهید بهره ببرند.
 • بازاریابی ایمیلی . در حالی که برخی از مردم بر این باورند که این طاقچه مرده است، مطالعات اخیر نشان می دهد که تقریباً زنده است. به لطف تقسیم بندی و ابزارهای تحلیلی مختلف، این حوزه فرصت های متعددی را برای رشد و مهر و موم کردن نتایجی که قبلاً به دست آمده است ارائه می دهد. به عنوان مثال، بازده سرمایه گذاری قوی را ارائه می دهد: با صرف تنها 1 دلار شرکت ممکن است انتظار بازگشت متوسط ​​​​40 دلار را داشته باشد.
 • تبلیغات . ده ها راه برای تبلیغ برند شما و تبدیل شدن به محصول به صورت ویروسی وجود دارد. می‌توانید کمپین‌هایی را در رسانه‌های اجتماعی، موتورهای جستجو، وب‌سایت‌ها، برنامه‌های کاربردی تلفن همراه، ایمیل‌ها و سایر کانال‌های توزیع، از جمله تلویزیون قدیمی اجرا کنید. حتی با وجود اینکه بازاریابی تأثیرگذار در حال افزایش است، تبلیغات قدیمی هنوز جایگاه پیشرو را در زمینه تولید سرنخ، پرورش مشتریان، هدایت ترافیک و یادآوری وجود شرکت به میان می‌آورد.

لوگوهای معروف بازسازی شده | تصویر توسط Krystofer Dongjae Kim

برندهای دیجیتال در خلاء زندگی نمی کنند. آنها در کانال های توزیع مختلف فعالیت می کنند و از طریق نقاط تماس مختلف به مخاطبان هدف می رسند. بنابراین، تعجبی ندارد که گاهی رشته های نزدیک با هم ادغام شوند. به عنوان مثال، کسب‌وکارها اغلب برندسازی به اصطلاح دیجیتال مارکتینگ را به حداکثر می‌رسانند که دارای شایستگی‌های هر دو جهان است، در نتیجه فرصت‌های عظیمی را برای رشد، تحقق و توسعه باز می‌کنند.

برندسازی و بازاریابی دیجیتال

دیجیتال مارکتینگ و برندسازی دست به دست هم می دهند. اغلب می‌توانیم ببینیم که شرکت‌ها از برندسازی آنلاین در بازاریابی دیجیتال استفاده می‌کنند یا بازاریابی برند دیجیتال را به حداکثر می‌رسانند.

برندسازی از طریق بازاریابی دیجیتال به دستیابی به بهترین نتیجه کمک می کند. با این حال، تفاوت هایی بین این دو رشته وجود دارد که در اهداف و اهداف مربوطه آنها منعکس می شود.

به عنوان مثال، بازاریابی دیجیتال به دنبال افزایش مخاطبین هدف، گسترش پایگاه مشتری و افزایش نرخ تبدیل و درآمد است. از بهینه سازی موتورهای جستجو، تبلیغات رسانه های اجتماعی، بازاریابی محتوا، کمپین های ایمیلی و سایر تکنیک ها برای دستیابی به اهداف استفاده می کند.

هدف برند دیجیتال کسب شناخت برند و وفاداری مشتری است. از تاکتیک‌های مختلفی برای تعامل با مشتریان بالقوه، ایجاد تعامل، ساختن و بیان داستان برند، قرار دادن ارزش‌ها و ویژگی‌های حیاتی شرکت در ضمیر ناخودآگاه مشتریان، برجای گذاشتن تأثیری ماندگار و برقراری روابط قوی با مخاطبان هدف برای ایجاد یک برند مستحکم استفاده می‌کند. پایگاهی برای کمپین های پرورش و حفظ.

در یک کلام، بازاریابی دیجیتال برای بازاریابی شرکت، محصول یا خدمات استفاده می شود، در حالی که برند دیجیتال برای شکل دادن به ایدئولوژی شرکت و افزایش عمر آن استفاده می شود.

با این حال، با وجود این تفاوت ها، این دو دارایی ارزشمند شرکت اغلب با هم بازی می کنند. برندسازی در دیجیتال مارکتینگ یک چیز رایج است. اما باید توجه داشت که برند دیجیتال همیشه مقدم بر دیجیتال مارکتینگ است. بنابراین، قبل از پرش به تبلیغات رسانه‌های اجتماعی یا اجرای کمپین‌های ایمیلی، هویت برند دیجیتال شما و همچنین استراتژی برند دیجیتال باید در جای خود باشد.

برندسازی و بازاریابی | تصویر توسط ایوا الیاس

مزایای برندسازی دیجیتال و برندسازی بازاریابی آنلاین

مطالعات انجام شده توسط دانشگاه فنی دانمارک نشان می دهد که دامنه توجه جمعی جهانی این روزها به شدت محدود شده است – فقط 6 ثانیه. دلیل آن ساده است. مردم به طور مداوم در معرض گرایش‌ها و برندهای جدید در کانال‌های رسانه‌ای، از جمله وب‌سایت‌ها، صندوق‌های ایمیل، برنامه‌های تلفن همراه و تلویزیون هستند.

با توجه به این اطلاعات فراوان، افراد فقط برای چند ثانیه می توانند روی یک برند جدید تمرکز کنند. بنابراین، بازاریابی آنلاین و برندسازی بسیار مهم شده است. علاوه بر این، برندسازی دیجیتالی که به خوبی فکر شده است، به تنهایی مزایای متعددی را برای شرکت ارائه می دهد. برای مثال،

 • ارتباط قوی کاربر با شرکت را تشویق می کند.
 • این یک حضور آنلاین قدرتمند را تضمین می کند که با نوسانات جزئی در بازار از بین نمی رود.
 • ارزش برند را از طریق کانال‌های مختلف به اشتراک می‌گذارد و به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا پتانسیل‌های خود را در سطوح مختلف شناسایی کنند.
 • کنترل بهتری بر بازاریابی دیجیتال برند می دهد.
 • شهرت خود را حفظ می کند و جاذبه های مطلوبی را به دست می آورد.
 • این شرکت را به گونه ای از رقابت جدا می کند که برای مخاطب هدف جذاب باشد.
 • همه جا حضور را بهبود می بخشد و به شما امکان می دهد آن را کنترل کنید تا از نتایج بد جلوگیری کنید.
 • به تولید سرنخ های جدید کمک می کند.
 • به حفظ موثرتر مشتریان کمک می کند.
 • این اثر تبلیغات برند دیجیتال را تقویت می کند.
 • این کمک می کند تا تبدیل ها را به طور موثرتری ایجاد کنید.
 • ROI را افزایش می دهد.
 • عمر شرکت را طولانی می کند.

استراتژی برندسازی دیجیتال

بخش مهم تعریف برندینگ آنلاین، استراتژی برندسازی دیجیتال است که پشت توسعه و رشد موفق قرار دارد.

مطالعات اخیر را به عنوان یک مورد در نظر بگیرید: آنها نشان می دهند که استراتژی های بازاریابی آنلاین نام تجاری نسبت به بازاریابی سنتی به طور قابل توجهی بازده سرمایه گذاری (ROI) بالاتری را به همراه دارد.

به طور خلاصه، برندسازی دیجیتال چنین کارهای حیاتی را انجام می دهد:

 • با مشتریان بالقوه و مشتریان تعامل دارد.
 • این کمک می کند تا مشتریان بالقوه را به طور کارآمد به سرنخ های گرم تبدیل کنید و مهمتر از همه، بدون مزاحمت، تأثیر مثبتی بر جای می گذارد.
 • هویت بصری شرکت را به یاد ماندنی تر می کند.
 • این اجازه می دهد تا جنبه منحصر به فرد برند شما بدرخشد.
 • این شبکه را گسترش می دهد.
 • به ایجاد روابط قوی با مخاطبان هدف کمک می کند.
 • این به کسب و کارها کمک می کند تا ویروسی شوند.
 • این به استارتاپ‌ها فرصتی قوی می‌دهد تا اولین سال‌های سخت را ببینند.
 • این زیر بنای محکم برای رشد تجارت و توسعه محصولات یا خدمات است.
 • بازاریابی را از دیدگاه ها و زوایای مختلف تقویت می کند.

استراتژی برند دیجیتال چیست؟

استراتژی برند دیجیتال یک نقشه راه است که به شرکت ها کمک می کند تا در چشم انداز دیجیتال حرکت کنند و اطمینان حاصل کنند که مشتریان شرکت را آنگونه که باید باشد درک می کنند. این امر مستلزم برنامه ای از اقدامات است که به طور منحصر به فرد شرکت را از رقابت شناسایی می کند، موقعیت و آگاهی برند را افزایش می دهد و از طریق دارایی ها و ابزارهای مختلف به اهداف می رسد. برای موفقیت کوتاه مدت و بلند مدت بسیار مهم است.

عناصر اصلی استراتژی برند دیجیتال عبارتند از:

 • اهداف “هوشمند”. اینها اهدافی هستند که خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و به موقع هستند.
 • نام تجاری به درستی تعریف شده است. این به معنای عناصر تعریف شده برند مانند هدف برند، سبک و صدا، مخاطبان هدف و رقابت است.
 • مخاطب هدف. تعیین صحیح مخاطبان و درک رفتار و ترجیحات آن برای هر بخش و بخش اولویت اصلی است.
 • دارایی ها این ممکن است شامل انواع کانال های توزیع و دستگاه های ارائه باشد. به عنوان مثال، می تواند خدمات، محتوا، رسانه و غیره باشد.
 • ابزارها. این به معنای ابزارهایی است که شرکت از طریق آنها استراتژی خود را تحقق می بخشد. این می تواند SEO، تجربه کاربری، بازاریابی محتوا، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی رسانه های اجتماعی و PPC باشد.

استراتژی برند چیست؟ | تصویر از اولیا کوبروسوا

کلید استراتژی برند دیجیتال موفق

هیچ راه حل یکسانی برای ایجاد یک برند دیجیتال موفق وجود ندارد. میلیون ها شرکت در فضای دیجیتال وجود دارند و هر کدام برای جلب توجه به رقابت می پردازند. با این حال، تنها تعداد کمی از آنها می توانند به این هدف دست یابند.

راز چیست؟ توافق این است که آنها در تمام کانال‌ها و نقاط ارتباطی بازاریابی یکنواخت نگه می‌دارند و باعث می‌شوند مخاطبان هدف ارزش و فلسفه آن را درک کنند. برای این کار، آنها اجزای ضروری مانند هدف برند، پیام برند، شناخت برند، مخاطبان هدف و تجزیه و تحلیل رقیب را میخکوب می کنند.

به علاوه، آنها در سه پلتفرم حیاتی به حداکثر می رسند: وب سایت و حضور در وب، رسانه های اجتماعی و نفوذ اجتماعی، تبلیغات از جمله بهینه سازی موتور جستجو، و تبلیغات پولی.

نمونه های برتر برندینگ دیجیتال

1. آمازون

ما مجموعه نمونه‌های برند دیجیتالی خود را با آمازون شروع می‌کنیم زیرا موفق‌ترین خرده‌فروش آنلاین در جهان است که اتفاقاً در دهه گذشته رونق زیادی به بخش تجارت الکترونیک داده است.از A تا Z و یک لبخند طلایی غول پیکر به شکل فلش دو چیز هستند که فوراً با این برند دیجیتال مرتبط می شوند. شما به سختی می توانید کاربر اینترنتی را پیدا کنید که هرگز در مورد آن چیزی نشنیده باشد. اعتبار چنین محبوبیت عظیمی به برند قدرتمند دیجیتال و تیم بازاریابی حرفه ای تعلق می گیرد. آنها با هم کار بزرگی در ایجاد یک حضور آنلاین قدرتمند در همه جبهه ها انجام داده اند.

و به همین جا بسنده نکردند. علیرغم دستیابی به موفقیت فوق العاده، این شرکت با سرمایه گذاری میلیون ها دلار برای بهبود برندسازی دیجیتال و به کارگیری انواع کمپین های بازاریابی دیجیتال، به گسترش حوزه نفوذ خود ادامه می دهد. به این ترتیب، آنها همیشه در صدر قرار می گیرند و نیازها و انتظارات فعلی مخاطبان را برآورده می کنند.

2.  Dollar Shave Club

بعدی در لیست ما یکی از معروف ترین داستان های موفقیت دنیای دیجیتال است. Dollar Shave Club در سال 2012 با تبلیغات خنده دار که ارزش واقعی را برای مشتریان به ارمغان آورد، وب را تحت تأثیر قرار داد. این ویدیو در سال 2013 برنده «بهترین کمپین ویدیویی خارج از مکان» و جایزه وببی شد.امروز افسانه ای است و به عنوان یک درس عالی برای کسانی است که بودجه زیادی ندارند اما یک ایده عالی در جیب خود دارند. این به همه استارت آپ ها و کارآفرینان ثابت می کند که هر کسی می تواند رویای خود را دنبال کند و فوراً ویروسی شود. تنها چیزی که آنها نیاز دارند یک برند دیجیتالی فکر شده است.

عنصر مخفی موفقیت Dollar Shave Club، وسواس بی امان آن نسبت به نیازهای بازار است. آنها جریان اصلی را دنبال می کنند و به حرف های مخاطب گوش می دهند. آنها یکی از قوی ترین حضورهای آنلاین را در اینترنت ایجاد کرده اند. بنابراین، جای تعجب نیست که یونیلور آنها را در سال 2016 با مبلغ خیره کننده 1 میلیارد دلار خریداری کرد.

3. AirBnB

Airbnb مسیر همواری برای موفقیت نداشته است (حتی در حال حاضر نیز با ادعاها و دعاوی قضایی روبروست). با این وجود، این یکی از آن دسته از محصولات برند دیجیتالی است که به دلیل استراتژی های برند دیجیتال درجه یک خود قابل ذکر است.Airbnb به دلیل ایجاد انقلابی در جستجوی افراد برای اقامت و ترتیب دادن به اقامت مشهور است. میلیون ها نفر را در سراسر جهان به هم متصل می کند. نام تجاری دیجیتال آنها بر فرض ارائه یک تجربه کاربر محور متمرکز شده است. آنها از طریق کانال های توزیع مختلف با مخاطبان ارتباط برقرار می کنند و وب سایت رسمی را برای هر مخاطب بومی سازی می کنند تا مسافران از همه مناطق آنجا احساس خانه کنند.

این همش نیست. آنها از جریان های اصلی نهایت استفاده را می برند. به عنوان مثال، آنها دائماً کمپین های اینستاگرام و فیس بوک را برای افزایش آگاهی در مورد برند، بهبود شهرت، الهام بخشیدن به اعتماد، ایجاد تعامل و ایجاد ترافیک به پلتفرم اجرا می کنند. در نتیجه، آنها به طور پیوسته تعداد فالوورها را افزایش می دهند و هر ماه میلیون ها تعامل دارند.

4. ایکیا

کنگلومرای چندملیتی معروف سوئدی که به طراحی و فروش مبلمان آماده مونتاژ می پردازد، به دلیل بسیار خوبی جایگاه خود را حک کرده است. اگرچه این شرکت به تقاضاهای رو به رشد بازار پاسخ داده است، اما در زمان مناسب در مکان مناسب قرار گرفته است، با این وجود، تلاش آنها در برندسازی دیجیتال و بازاریابی الهام بخش است.لوگو تایپ و طرح رنگ آنها به طور گسترده ای قابل تشخیص است. آنها نه تنها وب‌سایتی با تجربه کاربری فوق‌العاده دارند، بلکه دائماً حضور خود را در وب تلفن همراه بهبود می‌بخشند، که اتفاقاً سال گذشته 61 درصد از بازدیدکنندگان از وب‌سایت‌های ایالات متحده را به همراه داشت.

به عنوان مثال، آنها اخیراً یک برنامه کاربردی بر اساس آخرین فناوری های واقعیت افزوده توسعه داده اند. به بینندگان این امکان را می دهد که تصویری در مقیاس واقعی از شی را در پس زمینه ثبت شده توسط دوربین قرار دهند. بنابراین، به نظر می رسد که این تکه مبلمان درست در اتاق شما ایستاده است. این راه حل مخاطب را به دست آورده است و در نتیجه باعث افزایش تعامل، افزایش علاقه، تقویت شهرت و ایجاد سرنخ می شود.

5. دومینو

یا باید بگویم “دومین-اوهو-هو؟” این تبلیغ تلویزیونی جنجالی در سال 2021 در بریتانیا موفق شد. اگرچه باعث ایجاد احساسات متفاوتی شد، اما مردم هنوز در مورد آن صحبت می کردند. بنابراین، تیم بازاریابی در نهایت به نقطه پایان رسیده است.در مورد دنیای دیجیتال، این شرکت به دلیل استقبال از فناوری های مدرن و صحبت کردن به یک زبان با مخاطبان هدف مشهور است. وب سایت آنها و همچنین برنامه تلفن همراه، تمام استانداردهای فعلی را برآورده می کند. آنها حتی با “Anyware Domino’s” فراتر رفته اند و به مشتریان اجازه می دهند از طریق هر دستگاهی مانند Alexa، Google Home، Smart TV، ساعت هوشمند، ماشین و حتی Slack و Messenger، پیتزا سفارش دهند. چقدر باحاله؟

این همش نیست. آنها ماهرانه به ریشه های خود وفادار می مانند و از اعتباری که به سختی به دست آورده اند سرمایه گذاری می کنند. به عنوان مثال، اگرچه وب‌سایت و سایر کانال‌های توزیع دارای ویژگی‌های طراحی کاملاً قابل تشخیص و در عین حال کمی قدیمی هستند، با این وجود، به لطف ویژگی‌های مدرن که به طرز ماهرانه‌ای در پلتفرم گنجانده شده‌اند، کاملاً با قلمرو امروزی ترکیب می‌شوند و برند دیجیتال را تقویت می‌کنند.

چنین استراتژی برند دیجیتال هوشمند، روابط با مشتریان را تقویت می کند، شهرت را افزایش می دهد، و ارتباط عاطفی مناسبی را ایجاد می کند که به طور موثر منجر به پرورش و طول عمر شرکت می شود.

نتیجه

آیا می توانید تصور کنید که یک کسب و کار را بدون راه اندازی آنلاین انجام دهید؟ شرط می بندم نمی تونی حقیقت تلخ این است که مردم انتظار دارند شما را در وب بیابند. و شما نباید آنها را ناامید کنید، زیرا آنها شما را جدی نخواهند گرفت.

بدتر از همه، ایجاد یک صفحه وب یا حساب کاربری در یکی از پلتفرم‌های رسانه اجتماعی محبوب کافی نیست. میلیون‌ها وب‌سایت در آنجا وجود دارد: رقابت سخت است. شما به یک برند دیجیتال قوی نیاز دارید تا سرپا بمانید و شانس بقای خود را برای جلب نظر مخاطبان هدف خود به دست آورید.

یک برند دیجیتالی تثبیت شده، به طور منظم پرورش یافته و به درستی اداره می شود، می تواند هر استارتاپی را به سطح بعدی برساند. همراه با یک استراتژی و کمپین بازاریابی سنجیده برند دیجیتال، حضور آنلاین قوی ایجاد می کند، روابط سالم با مخاطبان هدف را تقویت می کند، تعامل ایجاد می کند، ترافیک را هدایت می کند، شهرت ایجاد می کند، تبدیل ها را افزایش می دهد و مهمتر از همه، طولانی شدن زمان زندگی شرکت علاوه بر این، زمانی که به خوبی انجام شود، پایه محکمی برای راه اندازی کالاها و خدمات جدید ایجاد می کند و فرصت های طلایی را برای گسترش بازار و افزایش پول نقد باز می کند.

با این حال، نام تجاری دیجیتال به این راحتی نیست. شما باید در برندسازی، بهینه سازی موتورهای جستجو، رسانه های اجتماعی، تبلیغات دیجیتال، ساخت محتوا و بازاریابی ایمیلی سرآمد باشید. اگرچه برخی از بخش‌ها از رویکردهای DIY سود می‌برند، همانطور که تمرین نشان می‌دهد، تنها آژانس برند دیجیتال حرفه‌ای می‌داند که چگونه آنها را برای دستیابی به بهترین نتیجه به حداکثر برساند. بنابراین، از آغازگر نام‌های بزرگ و شرکت‌های موفق پیروی کنید و یک شریک قابل اعتماد پیدا کنید تا برندسازی دیجیتال برای شما کارساز باشد.

برندسازی دیجیتال چیست؟

چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​اینترنت نه تنها به ابزاری مفید برای مشاغل و افراد تبدیل شده است، بلکه به یک ضرورت زندگی روزمره تبدیل شده است. بسیاری از مردم زمان بیشتری را در طول روزهای هفته خود به صورت آنلاین می گذرانند تا آفلاین ( برندزمن ها در این امر مقصر هستند… ) و اینترنت بدون شک مکانی برای کسب اطلاعات در مورد هر چیزی است. به همین دلیل است که برندسازی دیجیتال به یک حوزه به خودی خود تبدیل شده است که به اندازه برندسازی سنتی دارای زیرمجموعه ها، عناصر منحصر به فرد، و تخصص هایی است.

برای کسب‌وکارهایی که از اینترنت برای توسعه یک برند دیجیتالی استفاده می‌کنند، این یک چیز عالی است، اما بسیاری از شرکت‌ها در طیف گسترده‌ای از صنایع هنوز در عصر حجر زندگی می‌کنند تا بتوانند حضور دیجیتالی قوی را تسهیل کنند . اهمیت نام تجاری دیجیتال به اوج خود رسیده است زیرا زندگی ما هر روز بیشتر با رایانه ها و دنیای دیجیتال درهم می آمیزد.

بر اساس گزارش روندهای بازاریابی جهانی 2021 ، 68 درصد از برندها در هشت کشور مختلف گفتند که حیاتی ترین عملکرد برای ادامه رشد، ادغام فناوری دیجیتال در مدل های تجاری موجود آنهاست. واضح است که تأثیر فناوری دیجیتال تأثیر بسیار زیادی بر مشاغل در سراسر جهان داشته است، تا جایی که بدون ادغام فناوری دیجیتال تقریباً غیرممکن است که یک تجارت موفق داشته باشید.

در اینجا، ما انجام خواهیم داد:

 • تعریف برندسازی و تفاوت آن با بازاریابی را بررسی کنید
 • بحث کنید که برندسازی دیجیتال چیست و چرا اهمیت دارد
 • نگاهی عمیق به عناصر حیاتی برای برندسازی دیجیتال موفق داشته باشید

برندسازی دیجیتال چیست؟

برندسازی چیست؟

در ابتدایی ترین اصطلاح، برندسازی پیام و قولی است که به مشتریان و مشتریان خود می دهید . این نه تنها شامل نام، لوگو و زیبایی شماست، بلکه شامل پیام، هویت و صدای شما نیز می شود. نام تجاری نه تنها نمای کلی کسب و کار شما بلکه احساس ناملموسی است که به مشتریان خود ارائه می دهید.

برندسازی دیجیتال در مقابل بازاریابی دیجیتال

ممکن است گاهی اوقات از برندسازی و بازاریابی به جای یکدیگر استفاده کنید، اما در واقع کارکردها و عناصر بسیار متفاوتی دارند . شما می توانید بازاریابی را به عنوان اقداماتی در نظر بگیرید که برای آوردن مشتریان به کسب و کار خود و تبدیل آن اقدامات به فروش انجام می دهید. از سوی دیگر، برندسازی شامل فرآیندهای داخلی است که کسب‌وکار شما انجام می‌دهد تا مشخص کند کسب‌وکار شما دقیقاً چه کسی است و چه معنایی دارد – چه معنایی برای مشتری خواهد داشت. یک راه خوب برای فکر کردن به این تفاوت این است که بازاریابی چیزی است که مشتریان را به خرید سوق می دهد، اما برندسازی چیزی است که آنها را به بازگشت باز می دارد. هنگامی که برندسازی شما به طور موثر انجام شود، آگاهی، شناخت و وفاداری پایدار بین شما و مشتریانتان ایجاد می کند.

برندسازی دیجیتال در مقابل بازاریابی دیجیتال همان چیزی است که برای عصر اینترنت به روز شده است.

استراتژی برندسازی دیجیتال چیست؟

بنابراین استراتژی برندسازی دیجیتال و به طور کلی برندسازی دیجیتال چیست؟ این دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد – تعریفی از نام تجاری که به تازگی در مورد آن بحث کردیم و در دنیای دیجیتال ادغام شد. بیایید ببینیم ویکی‌پدیا چگونه آن را تعریف می‌کند:

برندسازی دیجیتال  یک تکنیک مدیریت برند است که از ترکیبی از برندسازی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال برای توسعه یک برند در طیف وسیعی از مکان‌های دیجیتال، از جمله روابط مبتنی بر اینترنت، برنامه‌های کاربردی مبتنی بر دستگاه یا محتوای رسانه‌ای استفاده می‌کند.

به عبارت دیگر، برندسازی دیجیتال برای جذب مخاطب آنلاین کار می کند، نه فقط فروش آنلاین (که هدف بازاریابی دیجیتال است). شما می توانید برندسازی دیجیتال را راهی برای تعامل و ارتباط با مخاطبان خود بدون ملاقات حضوری یا در ویترین فروشگاه در نظر بگیرید. چه مشتریان، چه شرکای استراتژیک یا کارمندان، برندسازی دیجیتال احساس فراگیری است که از نمایه دیجیتالی یک کسب و کار دریافت می کنید.

برندسازی دیجیتال شامل اجزای مختلفی است که برخی از آنها ارتباط نزدیکی با استراتژی بازاریابی دیجیتال شما دارند و برخی دیگر بیشتر بر روی ساختن هویت ناملموس برند شما متمرکز هستند. برخی از عناصر برندسازی دیجیتال شامل پیام‌رسانی آنلاین برند شما، لوگوی دیجیتالی، سئو، تعامل با رسانه‌های اجتماعی و موارد دیگر است.

آشنایی با برندسازی دیجیتال

تاریخچه برندسازی دیجیتال

بدیهی است که برندسازی دیجیتال تنها در عصر فناوری اخیر مطرح شده است. قبل از آن، برندسازی بیشتر با تبلیغات چاپی و به ویژه تبلیغات دهان به دهان مرتبط بود. قبل از عصر اینترنت، راه هایی که شرکت ها می توانستند برند خود را توسعه دهند بسیار محدودتر از امروز بود. اکنون، اینترنت، رسانه‌های اجتماعی و سایر فناوری‌های دیجیتال، کانال‌های بیشتری را برای فرصت‌های بالقوه برندسازی فراهم می‌کنند.

استراتژی برند دیجیتال سئو

چرا برندسازی دیجیتال مهم است؟

سوال رایج دیگر این است که چرا برندسازی دیجیتال مهم است؟ پاسخ دلایل متعددی دارد. اولاً، به ایجاد روابط با مشتریانی کمک می کند که در غیر این صورت نمی توانید به آنها دسترسی پیدا کنید. به عنوان مثال، یک فروشگاه پوشاک آجری در دنور بدون حضور آنلاین نمی‌تواند توجه مشتری را در شهر نیویورک جلب کند و به آن بفروشد. نه تنها نام تجاری دیجیتال شما، همراه با بازاریابی دیجیتال شما، به افزایش فروش کمک می کند. همچنین باعث ایجاد روابط پایدار با مشتریانی می شود که ممکن است کارمندان کسب و کار شما هرگز رو در رو ملاقات نکنند .

برندسازی دیجیتال به ما امکان می دهد همان کارهایی را انجام دهیم که برندسازی سنتی اجازه می دهد، فقط در مقیاسی بسیار بزرگتر. با استفاده از کانال های دیجیتال، می توانید وفاداری را در بین مشتریان از سراسر جهان ایجاد کنید. این روابط و آن وفاداری زمانی شروع می شود که به طور موفقیت آمیز و مؤثری مأموریت ها و ارزش های برند خود را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارید.

برندسازی دیجیتال

8 عنصر برندسازی دیجیتال موفق

برندسازی دیجیتال سنگ بنای بازاریابی مدرن ابداع شده است ، اما در چشم انداز دیجیتالی همیشه در حال تغییر، فرصت های جدیدی برای برندسازی دیجیتال به طور مداوم در حال ظهور است. برند شما باید همیشه به روز بماند و از آن فرصت های جدید در ارتباط با پیام های شما استفاده کند. با این حال، انواع آزمایش شده و واقعی از برندسازی دیجیتال وجود دارد که باید مطمئن شوید که کسب و کارتان از دست نمی دهد.

 1. پیام برند
 2. لوگو
 3. سایت اینترنتی
 4. سئو
 5. بازاریابی محتوا
 6. رسانه های اجتماعی
 7. اینفلوئنسر مارکتینگ
 8. تبلیغات دیجیتال پولی

پیام برند

چه در حال ساختن یک نام تجاری جدید از پایه باشید، چه در حال گذراندن فرآیند برندسازی مجدد باشید، یا صرفاً نام تجاری خود را برای فضاهای دیجیتال تطبیق دهید، پیام رسانی شما بسیار کلیدی است. پیام برند شما شامل بیانیه ماموریت و همچنین ارزش پیشنهادی است. بیانیه ماموریت شما مشخص می کند که شرکت شما چیست و چه کسی است، در حالی که یک پیشنهاد ارزش توضیح می دهد – از دیدگاه مشتری یا مشتری – شرکت شما چه ارزشی را برای مصرف کنندگان به ارمغان می آورد. حتی اگر این موارد به صراحت در وب سایت شما بیان نشده باشد (اگرچه مطمئناً باید در نظر گرفته شود)، ضروری است که این اظهارات را در مطالب داخلی خود نوشته باشید. بیانیه ماموریت و ارزش پیشنهادی شما به اطلاع همه افراد در سراسر شرکت در تصمیم گیری، در نوشتن و در روابطشان با مشتریان و مشتریان کمک می کند.

ملزومات پیام رسانی برند

اجزای مهم دیگر پیام برند شما موارد نامشهود هستند: زیرمتن، احساس کلی، ارزش هایی که بین خطوط نوشته شده است. مطمئناً، شما می توانید به مشتریان خود بگویید چه چیزی می توانید به آنها ارائه دهید، اما چگونه می توانید آن را به آنها ثابت کنید؟ نمایش؛ فقط نگو این جنبه‌های ناملموس پیام‌رسانی برند شما فقط یک شبه به وجود نمی‌آیند. آنها در طول زمان با ایجاد نام تجاری و روابط خود با مشتریان و مشتریان توسعه می یابند.

صدای برند شما برای اثربخشی پیام برند شما بسیار مهم است. یک راه خوب برای بیان جزئیات صدای برند خود، ساختن شخصیت برند است. به عبارت دیگر، اگر برند شما یک شخص بود، چه کسی بود؟ چگونه با دیگران ارتباط برقرار می کنند؟ علایق، ارزش ها، اهداف و رویاهای آنها چیست؟

چرا برندسازی دیجیتال مهم است؟

کهن الگوهای برند

در اوایل قرن بیستم، روان‌پزشک سوئیسی، کارل یونگ، پیشنهاد کرد که همه ما به‌عنوان انسان، در درون خودمان قرار می‌گیریم و همچنین در دیگران کهن‌الگوهای خاصی را می‌شناسیم – نمادها و نقش‌هایی طبقه‌بندی‌شده که در زندگی خود و اطرافیانمان بازی می‌کنیم. از پیشنهاد یونگ، بازاریابان مدرن مجموعه ای از 12 کهن الگوی برند مختلف را ارائه کرده اند که می تواند برای توصیف شخصیت و صدای یک برند استفاده شود . تشخیص اینکه برند شما در میان این 12 کهن الگو قرار می گیرد می تواند به شما کمک کند صدای برند خود را در پیام های آن ایجاد، توسعه و اجرا کنید.

کهن الگوهای دوازده برند عبارتند از:

ترتیب: ارائه ساختار

 • خط کش – هدف برندهای Ruler تقویت حس نظم و اعتبار است. در میان همه هرج و مرج، این نام تجاری بالاتر است. برخی از نمونه‌های برندهای خط کش مرسدس بنز و رولکس هستند.
 • Caregiver – هدف برندهای “Caregiver” کاملاً واضح است. این برندها می خواهند از مشتریان خود مراقبت کنند و زندگی آنها را بهتر و آسان تر کنند. آنها احساس راحتی و محافظت را تقویت می کنند. برخی از نمونه‌های برندهای “مراقب” عبارتند از سوپ کمپبل و جانسون و جانسون.
 • خالق – برندهای “خالق” تلاش می کنند تا حس خلاقیت و تخیل را تقویت کنند. آنها می خواهند مشتریانشان احساس کنند که می توانند هر کاری بسازند و انجام دهند. شرکت هایی مانند Crayola و 3M.

آزادی: کاوش معنویت

 • Innocent – کهن الگوی نام تجاری “Innocent” یک هدف ساده دارد: شاد بودن و گسترش آن مثبت بودن به مشتریان. پیام های این برندها اغلب ساده و نرم هستند. برخی از این برندها عبارتند از Dove و Coca-Cola.
 • Sage – هدف برندهای “Sage” به تصویر کشیدن و به اشتراک گذاری دانش و بینش است. این برندها در صنعت خود استاد هستند و می‌خواهند مشتریانشان نیز به آن تبدیل شوند. برخی از مارک های “سیج” گوگل و پی بی اس هستند.
 • کاوشگر – هدف برندهای “Explorer” کشف چیزهای جدید و تقویت حس ماجراجویی است. هنگام استفاده از محصولات یا خدمات آنها، بدون شک این احساس را نیز خواهید داشت. برخی از نمونه های “Explorer” عبارتند از Jeep و The North Face.

برندسازی دیجیتال برای چه مواردی استفاده می شود؟

ایگو: میراثی به جا بگذارید

 • Hero – برندهای “Hero” می خواهند به بهبود جهان کمک کنند و هدفشان این است که خود را شجاع، جسور و در خط مقدم صنعت خود نشان دهند. برخی از نمونه های «قهرمان» عبارتند از نایک و صلیب سرخ آمریکا.
 • Magician – برندهای دسته “جادوگر” هدفشان این است که دقیقاً همان کاری را انجام دهند که به نظر می رسد – جادو را به زندگی مشتریان خود بیاورند. این برندها کاریزماتیک و تخیلی هستند و از نمونه های آن می توان به دیزنی و دایسون اشاره کرد.
 • Rebel – هدف کهن الگوی “Rebel” شکستن قوانین و مبارزه با تصورات یا قدرت از پیش ساخته شده است. آنها وحشی و سرکش هستند و راه را برای دیدگاه های جدید هموار می کنند. برخی از نمونه های برندهای Rebel عبارتند از هارلی دیویدسون و ام تی وی.

اجتماعی: ایجاد ارتباطات

 • Citizen – برندهای “Citizen” نشان دهنده همه افراد، جو متوسط ​​هستند. هدف این برندها برقراری ارتباط با مشتریان در سطح شخصی است و اساساً آنها را در جایی که هستند ملاقات می کنند. برخی از برندهای “Citizen” عبارتند از Home Depot و Budweiser.
 • جستر – جای تعجب نیست که برندهای “Jester” هدفشان این است که مصرف کنندگان را بخندانند و به زندگی آنها شادی بیاورند. این مارک ها احمق، سبک دل و شاید کمی شیطون هستند. برخی از نمونه‌های برندهای “Jester” Ben & Jerry’s و Old Spice هستند.
 • عاشق – هدف کهن الگوی “عاشق” پرورش احساسات صمیمیت و اشتیاق است. این برندها خود را گرم، دوست داشتنی و حتی رمانتیک نشان می دهند. برخی از برندهای “Lover” شکلات گودیوا و ویکتوریا سیکرت هستند.

لوگو

اگر قبلاً کسب و کار خود را راه اندازی کرده اید، به احتمال زیاد از قبل یک لوگو دارید. با این حال، توجه به این نکته مهم است که هر لوگویی که برای چاپ، ویترین فروشگاه یا تبلیغات سنتی استفاده می‌شود، ممکن است به خوبی به فضای دیجیتال ترجمه نشود . در واقع، بسیاری از برندهای بزرگ لوگو و احساس کلی برند خود را به طور کلی تغییر داده اند تا برای پلتفرم های دیجیتال بهینه شود.

در سال 2020، خودروساز آلمانی BMW برای اولین بار پس از 23 سال لوگوی خود را تغییر داد و دلیل آن نیاز به ظاهری دیجیتالی و سازگار با موبایل بود. بی‌ام‌و طراحی ساده‌تر و مسطح‌تری را انتخاب کرد – انحرافی از طراحی سال 1997 خود که شامل ظاهر عناصر سه‌بعدی بود. در حالی که برخی از BMW به دلیل ساده کردن لوگوی خود انتقاد کردند، برخی دیگر آنها را به دلیل مدرن کردن لوگو برای دنیای دیجیتال تحسین کردند. طراحی تخت 2020 BMW، مجهز به رنگ های ساده، برای پلتفرم های وب و موبایل بهینه است.

از طرف دیگر، توسعه یک لوگوی جدید می تواند به شما فرصتی بدهد تا با روندهای فعلی طراحی بازی کنید و واقعاً تأثیر بگذارید. در عین اینکه به هویت برند خود پایبند هستید، مطمئن شوید که چه چیزی برای برندهای دیگر کار می کند. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که در حالی که می توانید لوگویی طراحی کنید که از روندهای طراحی فعلی استفاده می کند، همچنین می خواهید اطمینان حاصل کنید که لوگوی شما از روندها پیشی می گیرد.

سایت اینترنتی

“وب سایت ها شما را 24/7 تبلیغ می کنند: هیچ کارمندی این کار را نمی کند.” – پل کوکسون

همانطور که احتمالاً قبلاً می دانید، وب سایت شما احتمالاً مهمترین بخش استراتژی بازاریابی دیجیتال شما است . وب سایت شما جایی است که مردم برای خرید محصولات شما، خدمات کتاب، مطالعه در مورد کسب و کار شما، دریافت اطلاعات تماس – اساساً برای یافتن همه چیزهایی که ممکن است در مورد کسب و کار شما نیاز داشته باشند، مراجعه می کنند. به همین دلیل بسیار مهم است که وب سایت شما با در نظر گرفتن مشتری طراحی شود.

ضروری است که یک وب سایت برند یک شرکت را تجسم کند. نه تنها وب سایت باید خوب به نظر برسد، عملکرد خوبی داشته باشد و تمام تلاش خود را برای جذب سرنخ ها و کسب و کار جدید انجام دهد. یک وب سایت موفق احساسی را در کسی که به آن نگاه می کند القا می کند و به او کمک می کند تا نظر خود را در مورد برند فرموله کند.

برندسازی دیجیتال در مقابل بازاریابی دیجیتال

طرح‌بندی وب‌سایت شما می‌تواند کاملاً با برند شما و نوع کسب‌وکار آن سفارشی شود، اما چند نکته مهم وجود دارد که هر وب‌سایتی باید داشته باشد. موثرترین وب سایت ها طرح رنگ، فونت ها و طراحی و حس کلی برند شما را حفظ می کنند. همچنین بسیار مهم است که وب سایت شما به راحتی «قابل خزیدن» باشد، به این معنی که بازدیدکنندگان وب سایت شما – و همچنین موتورهای جستجو – به راحتی به همه چیز در سایت شما دسترسی داشته باشند. این جایی است که تجربه کاربر وارد عمل می شود. طراحی وب سایت شما باید ساده، اما کامل و البته بی نقص باشد. در غیر این صورت، بازدیدکنندگان وب سایت شما ممکن است ناامید شوند و به گزینه دیگری بروند.

بخش های وب سایت

برخی از بخش هایی که باید در وب سایت خود داشته باشید یک صفحه اصلی جذاب هستند. یک صفحه «درباره» که به مشتریان می‌گوید کسب‌وکار شما چه می‌کند و شما به عنوان یک برند چه کسی هستید. خدماتی که کسب و کار شما ارائه می دهد یا مکانی برای خرید محصولات شما؛ و یک صفحه “تماس” که به مشتریان اجازه می دهد بدانند چگونه می توانند با کسب و کار شما در تماس باشند.

بخش دیگری که وب سایت شما می تواند داشته باشد، که روز به روز در وب سایت های برند در تمام صنایع محبوب تر می شود، صفحه وبلاگ است. شما می توانید در مورد موضوعات مرتبط با برند خود که مشتریان شما مایل به خواندن آن هستند، وبلاگ بنویسید و پست کنید. یک پست وبلاگ موفق همچنین از طریق یک برنامه سئوی موثر برای کمک به جذب ترافیک به سایت شما و بهینه سازی قرارگیری شما در نتایج جستجو گذرانده است.

برندسازی وب سایت

سئو

بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو ، جزء مهمی از استراتژی دیجیتال هر برند است. سئو به فرآیند افزایش دید سایت شما به ترافیک عمومی وب از موتورهای جستجو اشاره دارد. فرآیند SEO ترافیک جستجوی ارگانیک و بدون پرداخت را هدف قرار می دهد. اساساً، هدف سئوسازی این است که سایت برند شما را تا حد ممکن در میان نتایج جستجوهای گوگل، بینگ و یاهو قرار دهد. سئو برای برندسازی دیجیتال حیاتی است زیرا به شرکت شما امکان می دهد به مخاطبان بسیار بیشتری دست یابد و منجر به افزایش تبدیل (معروف به فروش بیشتر برای برند شما) می شود.

راه های مختلفی وجود دارد که می توانید سئوی وب سایت خود را بهبود ببخشید. دستورالعمل‌های وب‌مستر گوگل توضیح می‌دهد که می‌توانید با دنبال کردن چند مرحله ساده، جای خود را در میان نتایج جستجوی Google بهینه کنید، از جمله:

 • اطمینان حاصل کنید که تمام صفحات وب سایت شما با پیوندی از صفحه دیگری که به راحتی قابل یافتن است در سایت شما قابل دسترسی است
 • بیش از چند هزار لینک در یک صفحه سایت نداشته باشید
 • وب سایت خود را با اطلاعات مرتبط، با صفحاتی که به طور واضح و دقیق محتوای شما را توصیف می کند، غنی کنید
 • اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما حاوی کلمات کلیدی است که کاربران ممکن است در جستجو تایپ کنند تا صفحه شما را پیدا کنند
 • اطمینان حاصل کنید که سایت شما با در نظر گرفتن هر مشتری طراحی شده است، از جمله کسانی که دارای اختلالات بینایی هستند
 • اطمینان حاصل کنید که سایت شما در مرورگرهای مختلف اینترنت به درستی نمایش داده می شود

چگونه سئو را بهبود بخشیم

یکی از راه های عالی برای بهبود سئوی برندتان، ایجاد و به اشتراک گذاری محتوای معنادار در وب سایت شما است. سایت های بسیاری از برندها – حتی اگر لزوماً در کار نوشتن یا اشتراک گذاری ایده نباشند – یک وبلاگ یا بخش اخبار دارند. این بخش‌ها اغلب خانه مقالات و اندیشه‌هایی هستند که از دیدگاه برند، درباره روندها و اطلاعات فعلی در صنعت برند نوشته شده‌اند.

در طول این بخش از محتوا، باید به سایت‌های دیگری که از مقامات معتبر در این موضوع تلقی می‌شوند، لینک دهید. این باعث می شود که اعتبار برند شما در وب سایت شما بهبود یابد. علاوه بر این، باید پیوندهای داخلی یا پیوندهایی به صفحات سایت خود داشته باشید. هر دو روش پیوند دادن به بهبود اعتبار و اعتبار شما در مورد موضوع کمک می کند و بنابراین می تواند به تقویت سایت شما در نتایج جستجوی ارگانیک کمک کند.

برندسازی دیجیتال سئو

بازاریابی محتوا

وقتی صحبت از محتوا شد، چیزهای زیادی برای گفتن در مورد اهمیت بازاریابی محتوا برای برند شما وجود دارد. نمونه هایی از بازاریابی محتوا عبارتند از، اما مطمئناً به این موارد محدود نمی شوند:

 • پست های وبلاگ
 • اینفوگرافیک
 • پادکست ها
 • فیلم های

علاوه بر داشتن محتوای برند بیشتر، تولید محتوا به تثبیت اعتبار برند شما در صنعت شما کمک می کند.

برای مثال، بیایید وانمود کنیم که صاحب یک برند آبجوی دست‌ساز هستید . شما یک وب سایت ایجاد کرده اید، چند صفحه در رسانه های اجتماعی دارید، اما بعد چه می کنید؟

پست های وبلاگ

کسب‌وکارها باید وبلاگ‌نویسی کنند… اگر تا به حال با یک شرکت بازاریابی دیجیتال کار کرده‌اید یا حتی با آن صحبت کرده‌اید، احتمالاً اهمیت محتوا در بازاریابی دیجیتال را می‌دانید . در وب‌سایت خود، باید یک بخش «وبلاگ» یا «اخبار» ایجاد کنید که در آن تیم شما – یا نویسندگانی که مستقلاً استخدام شده‌اند – مقالات سفارشی و مرتبط ایجاد کنند.

مشکل اینجاست که بسیاری از کسب‌وکارها (مانند رسانه‌های اجتماعی) به‌جای داشتن یک برنامه و استراتژی واقعی، صرفاً محتوا تولید می‌کنند، زیرا احساس می‌کنند که باید باید. پرتاب بی‌هدف محتوا به فضای خالی می‌تواند منابع را تخلیه کند، بنابراین محتوای شما باید همیشه اهداف دیجیتال و برند تجاری شما را در نظر بگیرد.

اینفوگرافیک

در مرحله بعد، شما می خواهید محتوای آموزنده ای ایجاد کنید که سایر برندها و حتی علاقه مندان در صنعت می خواهند آن را به اشتراک بگذارند. اینفوگرافیک ها راهی عالی برای این است که دیگران بدانند که شما آگاه هستید و می توانید به عنوان یک مرجع در حوزه کاری خود دیده شوید. نام تجاری شما می تواند یک اینفوگرافیک در مورد افزایش محبوبیت IPA در دهه گذشته ایجاد کند. اطمینان حاصل کنید که لوگو یا نام تجاری شما در اینفوگرافیک قابل مشاهده است! هر بار که اینفوگرافیک شما به اشتراک گذاشته می شود به حمایت از برند شما کمک می کند.

پادکست ها

برند شما حتی می‌تواند پادکستی راه‌اندازی کند که در آن با آبجوسازان خود مصاحبه می‌کنید، در مورد آخرین روندها در دنیای آبجوی دست‌ساز صحبت می‌کنید، آبجوهای مورد علاقه‌تان را مرور می‌کنید… امکانات بی‌پایان است! مصرف‌کنندگانی که علاقه خاصی به صنعت آبجوی دست‌ساز دارند، بیشترین احتمال را دارند که این نوع محتوا را مصرف کنند، بنابراین شما می‌توانید تا جایی که می‌خواهید عمیق‌تر شوید.

استراتژی برندسازی دیجیتال چیست؟

فیلم های

محتوای ویدیویی مارک دار اخیراً اهمیت زیادی پیدا کرده است. مطمئناً، می‌توانید از طریق سازنده تبلیغات ویدیویی برای برند خود تبلیغات ویدیویی ایجاد کنید، اما کاری که می‌توانید برای متمایز کردن نام تجاری خود انجام دهید، داستان سرایی برند است . این محتوای ویدیویی مارک دار است که داستان افراد شرکت شما، افراد جامعه یا افراد در صنعت را بیان می کند. داستان سرایی برند، برند شما را نه تنها به عنوان ارائه‌دهنده یک محصول یا خدمات، بلکه به عنوان یک رهبر فکری در صنعت، قرار می‌دهد.

یکی دیگر از جنبه‌های مهم بازاریابی محتوای شما، مطالبی است که در صفحات رسانه‌های اجتماعی خود پست می‌کنید ، که یک بحث کامل است.

رسانه های اجتماعی

“این یک دیالوگ است، نه یک مونولوگ، و برخی از مردم آن را درک نمی کنند. رسانه های اجتماعی بیشتر شبیه تلفن هستند تا تلویزیون.” – امی جو مارتین

همانطور که می‌دانید، رسانه‌های اجتماعی بخش نسبتاً جدید اما به طور فزاینده‌ای مهم در برندسازی هر شرکتی هستند. حضور قوی در رسانه‌های اجتماعی به انتقال مأموریت و ارزش‌های شما به سایرین در پلتفرم کمک می‌کند – به‌ویژه مشتریان فعلی و بالقوه.

رسانه‌های اجتماعی یک راه فوق‌العاده برای نشان دادن یک برند دیجیتال در مقابل مشتریان بالقوه است، اگر به روشی مؤثر استفاده شود. اما اگر به درستی انجام نشود، می‌تواند باعث اتلاف وقت، پول و منابع شود. در حالی که صنایع مختلف همیشه کاربردهای متفاوتی برای رسانه‌های اجتماعی خواهند داشت، اگر کسب‌وکار شما در مسیر ایجاد کانال‌های رسانه‌های اجتماعی پیش می‌رود، بسیار مهم است که مطمئن شوید که آنها تصویر برند و اهداف وب‌سایت شما را منعکس می‌کنند.

ما قبلاً در مورد اهمیت ایجاد صدای و هویت برند صحبت کرده ایم و رسانه های اجتماعی مکان مناسبی برای تمرین و کشف این مفهوم است. شما این هویت را نه تنها از طریق محتوایی که ایجاد می‌کنید و به اشتراک می‌گذارید، بلکه از طریق زیرنویس‌ها، زمان و دفعات پست‌های خود و همچنین نحوه ارتباط مستقیم با مصرف‌کنندگان به شما منتقل می‌کنید.

از ژانویه 2021، برخی از محبوب ترین پلتفرم های رسانه های اجتماعی در سراسر جهان عبارتند از:

 • فیس بوک (فیس بوک مسنجر نیز به طور جداگانه در لیست بود)
 • یوتیوب
 • واتس اپ
 • اینستاگرام
 • TikTok
 • اسنپ ​​چت
 • توییتر

به خاطر داشته باشید که محبوبیت پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی در سراسر جهان متفاوت است، بنابراین هنگام انتخاب پلتفرم‌هایی که اولویت دارید، به بازارهای خود توجه کنید.

ایجاد محتوای اصلی

ایجاد محتوای اصلی برای صفحات رسانه های اجتماعی برند شما، گامی حیاتی در تقویت حضور اجتماعی قوی برند شما است. به خاطر داشته باشید که آنچه از طریق زیرنویس ها و پست ها می گویید به همان اندازه مهم است که نشان می دهید.

محبوب ترین پلتفرم های رسانه های اجتماعی به شدت بر محتوای بصری متکی هستند. می‌توانید مواردی مانند اینفوگرافیک اصلی (همانطور که قبلاً ذکر شد)، عکس‌های محصول یا خدمات جدید، میم‌های فرهنگی مرتبط و موضوعی، اخبار… تا زمانی که از نظر بصری جذاب باشد و به طور فعال برای تقویت صدای برند شما کار کند، واقعاً می توانید مجوز خلاقیت کاملی از آنچه ایجاد می کنید و به اشتراک می گذارید داشته باشید.

نمونه هایی از برندسازی دیجیتال

تعامل با مصرف کنندگان

رسانه های اجتماعی در حال تبدیل شدن به مکانی محبوب برای مشتریان برای برقراری ارتباط مستقیم با برندها هستند. آنها نه تنها نظرات مثبت و بررسی های محصول را به اشتراک می گذارند، بلکه ممکن است افکار منفی در مورد محصولات، خدمات یا برند کلی شما نیز به اشتراک بگذارند.

گوش دادن و تعامل با مصرف کنندگان بسیار مهم است. اگر قرار بود شکایتی در مورد یکی از محصولات خود در دنیای بیرون بشنوید، سریع مداخله می کنید و سعی می کنید دیدگاه آن شخص را نسبت به برند خود بهبود بخشید. رسانه های اجتماعی هم تفاوتی ندارند. علاوه بر این، ناشناس بودن رسانه‌های اجتماعی و اینترنت به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌دهد که برای خوب یا بد، صادق‌تر و با صدای‌تر از همیشه باشند.

انواع برندسازی دیجیتال

گوش دادن اجتماعی

به همین دلیل مهم است که نام تجاری شما در گوش دادن اجتماعی مشارکت کند. گوش دادن اجتماعی شامل تمرین نظارت بر ذکر نام تجاری و محصولات یا خدمات شما در رسانه های اجتماعی و همچنین تجزیه و تحلیل این اطلاعات برای کشف مراحل بعدی شما است.

شما باید به صورت دستی حساب های رسانه های اجتماعی متعلق به خود را کنترل کنید و از طریق نظرات یا پیام های مستقیم به موقع و محترمانه پاسخ دهید. وقتی مشتری از برند شما تعریف و تمجید می کند، مطمئن شوید که از آنها تشکر کرده و آنها را تشویق کنید که به بازگشت ادامه دهند. اگر مشتری شکایت کرد، از او به خاطر توجه شما به این موضوع تشکر کنید و مستقیماً با آنها در ارتباط باشید که شرکت شما برای جبران آن چه کاری می تواند انجام دهد.

از قبل برنامه ریختن

مجبور به ارائه مداوم محتوای اصلی و سپس ارسال دستی آن محتوا در حساب های رسانه های اجتماعی خود می تواند طاقت فرسا و وقت گیر باشد. ایجاد یک تقویم رسانه های اجتماعی را در نظر بگیرید که در آن بتوانید برای هفته یا ماه آینده به یکباره محتوا ایجاد، برنامه ریزی و سازماندهی کنید . ابزارهای آنلاین زیادی وجود دارند که می توانند به شما در انجام این کار کمک کنند.

علاوه بر این، باید روی یک ابزار خودکار پست رسانه های اجتماعی مانند Hootsuite ، Loomly یا Planoly سرمایه گذاری کنید. بسیاری از این ابزارها با تقویم‌های داخلی رسانه‌های اجتماعی ارائه می‌شوند و به شما امکان می‌دهند تا پست‌ها را برای ارسال خودکار در تاریخ و ساعتی که تعیین می‌کنید، برنامه‌ریزی کنید. این ابزارها به شما این امکان را می دهند که از تلفن یا رایانه خود دور باشید و همچنان محتوای مناسب را در زمان مناسب ارسال کنید.

اکنون که برخی از جنبه‌های مختلف بازاریابی رسانه‌های اجتماعی را در رابطه با برندسازی مورد بحث قرار دادیم، در مورد یک موضوع مرتبط بحث خواهیم کرد: اینفلوئنسر مارکتینگ.

برندسازی دیجیتال وب سایت

 

اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ که ارتباط نزدیکی با بازاریابی رسانه های اجتماعی دارد، یک استراتژی بازاریابی دیجیتال است که به سرعت در حال افزایش محبوبیت است. Sprout Social بازاریابی اینفلوئنسر را اینگونه تعریف می‌کند: «نوعی از بازاریابی رسانه‌های اجتماعی که از تأییدیه‌ها و اشاره‌های محصول از سوی اینفلوئنسرها استفاده می‌کند – افرادی که دنبال‌کنندگان اجتماعی اختصاصی دارند و به‌عنوان متخصص در جایگاه خود دیده می‌شوند». برخی از افرادی که دنبال کنندگان زیادی دارند حتی توانسته اند بازاریابی تاثیرگذار را به یک حرفه تمام وقت و کاملاً پرسود تبدیل کنند.

اینفلوئنسر مارکتینگ می تواند سود زیادی برای برند شما داشته باشد – هم از نظر ایجاد فروش و هم تاکید بر هویت برند شما. وقتی یک اینفلوئنسر محصولات یا خدمات شما را تایید می‌کند، در حال ارتباط با ارزش‌هایش با آن برند است و بالعکس. به همین دلیل مهم است که تأثیرگذارانی را انتخاب کنید که ارزش‌هایشان با اهداف برند شما مطابقت داشته باشد. اگر در انتخاب افرادی که انتخاب می کنید دقت نکنید، اینفلوئنسر مارکتینگ می تواند در نهایت به برند شما آسیب برساند.

کار اینفلوئنسرها با برند شما می تواند زمان بر و پرهزینه باشد، بنابراین مدیریت انتظارات شما کلیدی است. با ارتباط با اینفلوئنسرهایی که قبلاً در مورد صنعت شما آگاه هستند و آنهایی که میلیون‌ها فالوور ندارند شروع کنید (مشکل‌تر خواهد بود که توسط اینفلوئنسرهای بزرگ‌تر مورد توجه قرار بگیرید). اگر پرداخت اینفلوئنسرها برای یک پست تبلیغاتی برای برند شما واقع بینانه نیست، ارائه محصولات رایگان یا با تخفیف را در نظر بگیرید.

اهمیت برندسازی دیجیتال

برندسازی در عصر دیجیتال کار آسانی نیست. کارآفرینی یک روند رو به رشد در سراسر جهان است، و چه در حال برندسازی برای آبجوسازی ها باشید و چه درگیر املاک و مستغلات باشید، رقابت تقریباً در هر صنعت لحظه به لحظه شدیدتر می شود. به همین دلیل، توسعه هویت و برنامه ای برای دستیابی به مخاطبان هرگز مهمتر از امروز نبوده است. جایی که ما شاهد سقوط این همه شرکت در ایجاد استراتژی برندسازی دیجیتال هستیم، عدم انسجام بین فعالیت‌های دیجیتالی مختلف آنهاست.آنها ممکن است برای ساخت یک وب سایت به یک شرکت پول داده باشند، یک کارمند داشته باشند که رسانه های اجتماعی آنها را در خانه مدیریت می کند، شخص ثالثی که سئو آنها را انجام می دهد، و یکی از پسرعموهای مالک که PPC را انجام می دهد. در ترجمه چیزهای زیادی از دست رفته است و حتی اگر یک کسب و کار تمام تلاش خود را بکند تا همه بخش ها برای یک هدف مشترک کار کنند، اغلب حفظ یک برند متمرکز و استراتژی بازاریابی بسیار دشوار است.

نظرات غیر فعال است