بهترین شرکت سئو در شیراز ایراین

سه چیز روی مدت زمان سئو برای رسیدن به نتیجه تاثیر می گذارد. بیاموزید که چگونه رقابت، لینک های ورودی و محتوا در این امر نقش دارند.

یکی از متداول ترین سوالاتی که من به عنوان یک متخصص سئو برایم پیش می آید این است که “سئو چقدر طول می کشد؟”

همچنین یکی از ناامیدکننده‌ترین سؤالات است، زیرا، در حالی که مشتریان به طور قابل درک می‌خواهند پاسخی قطعی داشته باشند، به دلیل همه متغیرهای درگیر، راهی برای ارائه پاسخ قطعی وجود ندارد.

این به این دلیل است که علاوه بر همه متغیرهایی که در بهینه سازی وب سایت شما نقش دارند، شما باید همان متغیرها را نیز در تلاش های بهینه سازی رقبای خود ارزیابی کنید.

این می تواند پاسخ به یک سوال پیچیده را بی نهایت دشوارتر کند.

برای سرقت یک خط از “ستارگان پیاده”:

“بهترین کاری که می توانم انجام دهم این است که…”

بهترین کاری که می توانم انجام دهم این است که به شما یک بازه زمانی چهار ماهه تا یک ساله بدهم.

این محدوده بر اساس سه متغیر کلیدی است که تعیین می کند سئوی شما چقدر طول می کشد، که عبارتند از:

  • رقابت
  • لینک های ورودی
  • محتوا

ذکر این نکته ضروری است که حتی با وجود داده های پشت این متغیرها، هیچ فرمولی برای پاسخ به این سوال وجود ندارد.

با این حال، پاسخ دادن به آن بسیار بیشتر از حدس و گمان ساده است.

فهمیدن اینکه سئوی شما چقدر طول می‌کشد به این بستگی دارد که ابتدا داده‌های پشت این سه متغیر را ارزیابی کنید، کار را شروع کنید و ارزیابی کنید که چقدر سریع شروع به دیدن نتایج می‌کنید، و سپس آن را برون‌یابی کنید تا تصور کنید چقدر طول می‌کشد تا به یک مورد خاص ضربه بزنید. موقعیت

نقش رقابت در مدت زمان سئو

اگر چیزی مانند غلات صبحانه با طعم ماهی قزل آلا می فروشید، احتمالاً با هیچ رقابتی روبرو نخواهید شد.

با این حال، آن دسته از ما که محصولات و خدماتی را می فروشیم که افراد واقعی واقعاً خریداری می کنند، بر اساس تقاضا با درجات مختلفی از رقابت مواجه می شوند.

به عنوان مثال، لوله کشی که به یک بازار کوچک محلی خدمات رسانی می کند، نسبت به یک کارگزاری املاک و مستغلات که به یک شهر بزرگ خدمات رسانی می کند، رقابت کمتری خواهد داشت، که نسبت به یک شرکت ملی وام مسکن با رقابت کمتری روبرو خواهد شد.

همانطور که ممکن است تصور کنید، هر چه صفحات وب رقیب بیشتری را در مقابل خود قرار دهید، مدت زمان بیشتری طول می کشد تا به بالای نتایج جستجو صعود کنید.

این از یک الگوی ثابت پیروی می کند که در آن رتبه بندی صفحات پایین آسان تر و سریع تر است، اما با بالا رفتن از نتایج جستجو، هر مرحله بعدی اغلب به تلاش و زمان بیشتری نیاز دارد.

منحنی دشواری در مقابل رقابت

این هم به دلیل حجم رقبا و هم به دلیل این واقعیت است که صفحات با رتبه برتر معمولاً متخصصان سئوی با تجربه ای را پشت سر خود دارند.

یکی از جنبه‌های رقابت که اغلب نادیده گرفته می‌شود، همبستگی بین حجم رقابت در یک جایگاه و شایستگی متخصصان سئو در پشت صفحات وب با رتبه برتر در آن جایگاه است.

اینطوری در موردش فکر کن:

تقاضا، شرکت ها را به سمت جایگاه ویژه ای سوق می دهد و منجر به افزایش رقابت می شود.

این رقابت آنها را وادار می کند تا معاملات رقابتی تری ارائه دهند، به این معنی که آنها باید سهم بیشتری از بازار را در اختیار بگیرند تا بتوانند سودآور باشند.

این محیطی است که معمولاً به نفع شرکت‌های بزرگ‌تر با جیب‌های عمیق‌تر است – و آنها می‌توانند بهترین متخصصان سئو را در صنعت استخدام کنند.

اگر با این وضعیت روبرو هستید، نبرد طولانی تر و سخت تری در پیش دارید.

بنابراین ما باید تمام جنبه های سئوی رقبای خود را ارزیابی کنیم، اما باید فراتر از جایگاهی که آنها امروز ایستاده اند نگاه کنیم. این تنها یک نقطه شروع است.

ما همچنین باید به فعالیت آنها در چند ماه گذشته نگاه کنیم و سپس به پیگیری فعالیت آنها در آینده ادامه دهیم.

این مهم است زیرا برای اینکه از رقبای خود پیشی بگیرید، اگر می خواهید از آنها عبور کنید باید تلاش بیشتری نسبت به آنها انجام دهید.

نقش لینک های ورودی در مدت زمان سئو

بر کسی پوشیده نیست که لینک ها هنوز نقش مهمی در سئو دارند، اما تاثیر آنها بر مدت زمان انجام آن به چندین عامل عمیق تر بستگی دارد.

اولین مورد حجم لینک های وب سایت شما است.

به طور کلی، لینک های بیشتر به شما کمک می کند تا با سرعت بیشتری به موفقیت در سئو برسید، اما این فقط یک بازی اعداد نیست.

به طور کلی، لینک های کمتر و با کیفیت بالا از وب سایت های مرتبط تأثیر بسیار بیشتری بر نتایج شما نسبت به حجم بیشتری از پیوندهای با کیفیت پایین از وب سایت های نامربوط خواهند داشت.

این همچنین مهم است زیرا به طور کلی کسب لینک های با کیفیت بالا دشوارتر است، بنابراین تکرار آنها برای رقبای شما دشوارتر خواهد بود.

و برخلاف پیوندهایی که با استفاده از روش‌های خودکار ایجاد می‌شوند، دوام بیشتری دارند.

اما سرعتی که با آن لینک‌ها به دست می‌آورید و سرعتی که از لحاظ تاریخی لینک‌ها را به دست آورده‌اید نیز می‌توانند عواملی باشند، زیرا به طور کلی، افزایش ناگهانی می‌تواند نشان‌دهنده تلاش غیرطبیعی برای دستکاری رتبه‌بندی باشد.

اگر از روش‌هایی استفاده می‌کنید که دستورالعمل‌های وبمستر Google را رعایت نمی‌کنند، و تعداد لینک‌های ورودی که باعث بازبینی دستی می‌شوند، افزایش می‌یابد، ممکن است با جریمه مواجه شوید .

این طبیعی به نظر می رسد:

الگوی رشد پیوند طبیعی

این امر کمتر طبیعی به نظر می رسد، اما بسته به عوامل دیگر، مانند پوشش رسانه ای اخیر، عرضه محصول جدید، یا یک کمپین بازاریابی محتوای شگفت انگیز، می تواند کاملا طبیعی باشد:

الگوی رشد پیوند تا حدی طبیعی

این به اندازه یک اسپری برنزه طبیعی به نظر می رسد:

الگوی رشد پیوند غیر طبیعی

بنابراین، به طور کلی، هرچه سریع‌تر بتوانید لینک‌های مرتبط و باکیفیت به دست آورید، سریع‌تر رتبه‌بندی می‌شوید، اما این با یک هشدار همراه است.

سرعت پیوند شما – سرعتی که با آن پیوندها را به دست می آورید – باید رشد نسبتاً پایداری داشته باشد.

اگر تاکتیک‌های لینک‌سازی شما از دستورالعمل‌های گوگل پیروی می‌کنند، این باید به طور طبیعی اتفاق بیفتد.

معمولاً تنها زمانی که از تاکتیک‌های کلاه سیاه استفاده می‌کنید، الگوهای غیرطبیعی را می‌بینید که می‌تواند به پیشرفت شما آسیب برساند.

نقش محتوا در مدت زمان سئو

محتوای منتشر شده در وب سایت شما نیز در سرعت مشاهده نتایج نقش دارد و اولین چیزی که باید بدانید این است که کیفیت بسیار مهم است.

روزهایی که صدها مقاله 300 کلمه‌ای را که در Fiverr سفارش داده‌اید تولید می‌کنید، وقتی نوبت به رتبه‌بندی شما می‌رسد، مشکلی ایجاد نمی‌کند.

حال، این را به این معنا تفسیر نکنید که هر محتوایی که منتشر می کنید باید یک جانور 4000 کلمه ای باشد.

در واقع، هیچ حداقل یا حتی ایده‌آل طولی وجود ندارد – محتوا باید به اندازه کافی طولانی باشد تا مشکل بازدیدکننده را حل کند.

تاپیک توییتر

این افسانه وجود دارد که شما باید محتوای جدید را به آرامی منتشر کنید، که از این تئوری ناشی می شود که انتشار تعداد زیادی محتوای جدید به طور همزمان می تواند برای گوگل غیرطبیعی به نظر برسد و در نتیجه می تواند به رتبه شما آسیب برساند.

قابل درک است که مردم چگونه می توانند این افسانه را باور کنند، اما به طور رسمی توسط گوگل رد شده است.

اگر محتوای عالی آماده ارائه دارید، از منظر سئو دلیلی وجود ندارد که فوراً آن را منتشر نکنید.

هر چه زودتر آن را بیرون بیاورید، زودتر تأثیر مثبتی بر رتبه شما خواهد داشت.

انتظار فقط باعث می شود سئوی شما بیشتر طول بکشد.

شایان ذکر است که رتبه بندی یک صفحه وب با سن آن مرتبط است.

به عبارت دیگر، صفحات جدیدتر به اندازه صفحات قدیمی رتبه بندی نمی شوند، اما این به دلیل عوامل دیگری است، نه سن.

با توجه به این نکته، توصیه می‌کنم به دو دلیل، به جای انتشار با جهش، یک برنامه منظم انتشار داشته باشید:

  • این به گوگل نشان می دهد که محتوای جدید به طور منظم به وب سایت شما اضافه می شود، که عموماً عنکبوت های آنها را تشویق می کند تا بیشتر در آن بخزند. این به سرعت بخشیدن به تلاش های سئوی شما کمک می کند.
  • این امر کاربران را تشویق می‌کند تا به دفعات بیشتر به وب‌سایت شما بازگردند، که ممکن است به ارسال سیگنال‌های مثبت تجربه کاربر به Google کمک کند و در نتیجه تلاش‌های سئوی شما را سرعت بخشد.

با این حال، این فقط تولید محتوا نیست.

حذف محتوا می تواند نقش مثبتی در مدت زمان سئوی شما نیز داشته باشد.

کلید این است که تعیین کنید کدام محتوا را حفظ کنید، کدام را بهبود بخشید و کدام را حذف کنید.

دنی گودوین میزبان یک وبینار در مورد این موضوع بود، که در آن توضیح داد که چگونه ژورنال موتور جستجو از این رویکرد برای حذف تعدادی از صفحات با عملکرد ضعیف استفاده می کند، که به افزایش عملکرد کلی سایت در نتایج جستجو کمک می کند.

در نهایت، نکته کلیدی ایجاد محتوای اصلی و مفید است که نیازهای مخاطبان شما را برطرف کند و به طور مداوم بهبود یابد.

و اگر به دلیل دیگری برای انجام این کار نیاز داشتید، محتوای با کیفیت بالاتر و طولانی در مقایسه با محتوای با کیفیت پایین و/یا کوتاه‌تر، لینک‌های بیشتری کسب می‌کند.

در واقع، برایان دین از Backlinko، 912 میلیون پست وبلاگ را تجزیه و تحلیل کرد و تشخیص داد که محتوای طولانی به طور متوسط ​​77.2٪ بیشتر از مقالات کوتاه لینک کسب می کند.

بنابراین در حالی که محتوا به خودی خود نقش مهمی ایفا می کند، بر تلاش های ایجاد لینک شما نیز تأثیر می گذارد، بنابراین مانند یک دو به یک است.

بنابراین، آیا این همه فقط یک حدس علمی است؟

شغل ما شباهت زیادی به کار هواشناسان دارد، جایی که علیرغم همه دانش، تجربه و ابزارمان، اغلب اشتباه می کنیم.

و دقیقاً مانند هواشناسی محلی من که می خواهم او را خفه کنم تا زمانی که نقشه های ساحلی من توسط باران خراب می شود که او قول داده بود اتفاق بیفتد، آبی رنگ شود، مشتریان ما اغلب به همان اندازه ناامید می شوند وقتی نتیجه ای را نمی بینند. کمپین سئوی آنها به همان سرعتی که می خواهند.

بخشی از کار یک متخصص سئو مدیریت انتظارات مشتری است.

این حوزه ای است که بسیاری در آن شکست می خورند.

به لطف بسیاری از پزشکان به آنها گفته می شود آنچه می خواهند بشنوند، امروزه بسیاری از مشتریان انتظارات غیر واقعی دارند. در نتیجه، بسیاری از مردم فکر می کنند این چیزی است که فقط چند هفته یا حتی ماه طول می کشد.

ممکن است در عرض چند هفته شاهد بهبود در رتبه بندی ارگانیک و افزایش ترافیک برای موضوعات کلیدواژه با رقابت کم باشید.

از سوی دیگر، موضوعات رقابتی متوسط ​​ممکن است ماه ها طول بکشد، در حالی که عبارات بسیار رقابتی ممکن است حتی یک سال یا بیشتر طول بکشد!

به عنوان مثال، تیم من توانست یک وب‌سایت را برای عبارت «شرکت بازاریابی» رتبه ۱ رتبه‌بندی کند، که برای چندین سال جریان ثابتی از سرنخ‌ها ایجاد کرد.

با این حال، علیرغم مهارت‌ها، نیروی انسانی و منابع، حدود یک سال کار مداوم طول کشید تا به آن برسیم.

از سوی دیگر، یک مشتری خاص که عملاً هیچ حضور دیجیتالی نداشت، زمانی به سراغ ما آمد که یک وب سایت اطلاعات ناخوشایندی را درباره او منتشر کرده بود که کاملاً خارج از چارچوب بود.

از آنجایی که این شرکت اولین موقعیت را در گوگل به نام خودش داشت، این امر برای او هزینه قابل توجهی از تجارت را به همراه داشت.

خوشبختانه، رقابت کمی برای نام خود او وجود داشت و آن وب سایت اعتبار چندانی نداشت، بنابراین ما توانستیم چند صفحه اول نتایج جستجو را با صفحاتی که تحت کنترل خود داشتیم در عرض چند هفته پر کنیم.

من همچنین مواردی را دیده‌ام که مشتریان و حتی آژانس‌ها از تاکتیک‌هایی استفاده کرده‌اند که دستورالعمل‌های وبمستر Google را نقض می‌کنند تا این روند را تسریع کنند.

در حالی که این ممکن است در کوتاه مدت کارساز باشد، اما در نهایت با یک جریمه مواجه خواهید شد و از جایی که شروع کرده اید عقب تر خواهید ماند.

از دهان اسب (گوگل).

شما باید قبل از دیدن نتایج تلاش‌های سئوی خود برای چندین ماه تا یک سال سرمایه‌گذاری کنید، اما حتی در این صورت هم سلطان تپه نخواهید بود.

در اینجا چیزی است که گوگل در مورد آن گفته است.

تلاش های سئو بیانیه گوگل

در واقع، طبق یک تحلیل آماری جامع توسط تیم سولو، تنها 5.7 درصد از تمام صفحات تازه منتشر شده در طی یک سال به 10 صفحه برتر گوگل می رسند.

و حتی زمانی که این کار را انجام دهید، نمی‌توانید روی موفقیت‌های خود استراحت کنید، زیرا رقبای شما – چه افراد فعلی و چه تازه‌واردها – دائماً به دنبال گرفتن این موقعیت از شما هستند.

به عبارت دیگر، این یک تلاش مداوم است که هرگز واقعاً کامل نخواهد شد.

نتیجه

شما نمی توانید دقیقاً پیش بینی کنید که سئو چقدر طول می کشد تا زمانی که کار را شروع کنید.

با این حال، می‌توانید بر اساس متغیرهای خاصی حدس‌های بسیار دقیقی بسازید. سپس، با گذشت زمان، می توانید ایده بهتری در مورد مدت زمانی که ممکن است در جایگاه خاص خود در برابر رقبایتان طول بکشد به دست آورید.

نظرات غیر فعال است