در اقتصاد مبتنی بر اینترنت امروزی، کسب‌وکارهایی که انتخاب می‌کنند آفلاین بمانند، این کار را با خطر خود انجام می‌دهند.

هویت دیجیتالی یک شرکت تا حد زیادی بر عملکرد آن تأثیر می‌گذارد، و با این حال، تا سال 2022، نمونه‌ای از بیش از 1000 کسب‌وکار کوچک در ایالات متحده نشان داد که 27 درصد از آنها هنوز وب‌سایت ندارند .

یک حضور آنلاین قوی و یک وب سایت جذاب، هویت برند قابل تشخیصی را ایجاد می کند که فروش را تشویق می کند. اما کارآفرینانی که فاقد دانش فنی برای طراحی و راه‌اندازی یک وب‌سایت هستند، ممکن است نسبت به ورود کسب‌وکار خود به وب محتاط باشند.

به همین دلیل، هیچ فرصتی برای طراحان وب کم نیست. این راهنما همه چیزهایی را که در مورد فریلنسری برای طراحی وب باید بدانید را توضیح می دهد تا به مبتدیان کمک کند تا از زمین خارج شوند.

طراح وب فریلنسر چیست؟

برای درک این موضوع، اجازه دهید با اصول اولیه شروع کنیم.

طراحی وب عبارت است از ایجاد وب سایت ها و صفحاتی که هویت یک برند یا شرکت را منعکس می کند و بستری را برای اطلاع بیننده از محصولات و خدمات آنها فراهم می کند. این شامل ترکیب زیبایی شناسی و عملکرد برای ایجاد وب سایتی است که هم مفید و هم از نظر بصری جذاب باشد.

فریلنسر کسی است که برای یک کارفرما کار نمی کند و در پروژه های قراردادی کوتاه مدت آزاد است. فریلنسرها کار خود را انتخاب می کنند و اغلب نرخ های خود را تعیین می کنند.

چرا آزاد به عنوان یک طراح وب؟

بیش از 70 میلیون نفر در سال 2022 کار آزاد را آغاز کردند . پیش بینی می شود تا سال 2028 این رقم 20 میلیون دیگر افزایش یابد.

اما چرا بسیاری از مردم کار آزاد را انتخاب می کنند؟ آیا زمانی که نمی دانید چک حقوق بعدی شما از کجا می آید، خطرناک نیست؟ گاهی اوقات حتما اما ما به شما اجازه می دهیم تصمیم بگیرید که آیا مزایای آن بیشتر از خطرات است. در اینجا سه ​​دلیل برای جذابیت کار آزاد وجود دارد:

این امکان انعطاف و آزادی را فراهم می کند

فریلنسرها اغلب در مورد ضرب الاجل با مشتریان خود مذاکره می کنند. هنگامی که یک پروژه را شروع می کنید، مسئول انجام کار و تحویل به موقع محصولات خود هستید. به همین دلیل، فریلنسرها در انتخاب ساعات کاری و محل کار خود آزادی دارند. می‌توانید به مکان‌های جدید سفر کنید و در مناطق زمانی جدید کار کنید و در عین حال چند پروژه را مدیریت کنید. اگر لپ تاپ و اتصال اینترنتی قابل اعتماد داشته باشید، دنیا دفتر کار شماست.

به شما اجازه می دهد رئیس خود باشید

اگر بتوانید منظم بمانید و ضرب الاجل خود را رعایت کنید، از زندگی آزاد لذت خواهید برد. فریلنسرها کارمندان شرکت نیستند، بنابراین شما مجبور نخواهید بود در جلسات بی شماری شرکت کنید، به مدیران گزارش دهید یا نگران بررسی عملکرد نباشید. با این حال، شما همچنان باید انتظارات مشتریان خود را برآورده کنید. به خاطر داشته باشید که رئیس خودتان بودن باعث می‌شود که فقط مسئول بردها و باخت‌ها باشید.

این به شما امکان می دهد برای کسب درآمد بیشتر مقیاس خود را افزایش دهید

با سرعت پیشرفت های تکنولوژیکی و محبوبیت پلتفرم های فریلنسینگ مانند Fiverr و Upwork، پتانسیل کسب درآمد و فرصت های مشتری شما همیشه در حال رشد است. فریلنسرها می توانند مشتریانی را در سرتاسر جهان پیدا کنند تا با ارزهای با نرخ ارز بالاتر نیز کسب درآمد کنند.

به عنوان یک فریلنسر، شما محدود به یک پروژه یا مهارت نیستید. یک مطالعه Fiverr نشان داد که 70٪ از فریلنسرها 2-4 پروژه را به طور همزمان انجام می دهند و 61٪ 2-3 مهارت را به عنوان بخشی از برنامه خود ارائه می دهند. به عنوان مثال، یک توسعه دهنده وب ماهر در فتوشاپ می تواند هم توسعه وب سایت و هم کار طراحی گرافیکی مربوطه را به مشتریان ارائه دهد. ایجاد گرافیک برای سایتی که در حال ساخت آن هستید، فرآیند را ساده می کند و به این معنی است که شرکت ها فاکتورهای کمتری را امضا می کنند.

خلاقیت خود را در وب آزاد کنید

وب‌سایت‌های کاملاً سفارشی و آماده تولید – یا نمونه‌های اولیه با کیفیت فوق‌العاده – بدون نوشتن یک خط کد بسازید. فقط با Webflow.

به صورت رایگان شروع کنید

4 مرحله برای تبدیل شدن به یک طراح وب آزاد

اگر آماده هستید که شغل اداری خود را برای انجام پروژه هایی که به آن علاقه دارید رها کنید، توصیه هایی داریم. در اینجا چهار کار وجود دارد که باید قبل از شروع کار آزاد خود انجام دهید:

1. بر مهارت ها مسلط شوید

در حالی که برخی از صنایع به مدرک نیاز دارند، طراحان وب آزاد اغلب بر اساس دانش، نمونه کارها و تخصص آنها به جای سوابق تحصیلی استخدام می شوند.

اگر می خواهید وارد طراحی وب سایت آزاد شوید، به مهارت های آن نیاز دارید. در حالی که لزوماً نیازی به متخصص شدن در HTML ، CSS و جاوا اسکریپت ندارید ، آشنایی با آنها برای درک اصول اولیه توسعه back end مفید است. این راهنما نقطه شروع خوبی است.

برای مهارت های طراحی، با تئوری رنگ ، طراحی گرافیک ، اصول طراحی و تایپوگرافی وب آشنا شوید . Figma ابزاری باورنکردنی برای همه از طراحان مبتدی تا پیشرفته است – حتی می‌توانید طرح‌های Figma را به Webflow منتقل کنید تا وب‌سایت خود را ایجاد کنید.

برای ایجاد تجربه خود، با مشتریانی از صنایع مختلف کار کنید. این همچنین باعث افزایش قرار گرفتن در معرض مشاغل جدید و نشان دادن تطبیق پذیری شما می شود.

2. در این زمینه تحقیق کنید

هنگامی که مهارت های خود را تقویت کردید، بازار را اسکن کنید. چند چیز حیاتی که باید در نظر بگیرید هزینه ها، نرخ ها، منابع و مشتریان هستند. قبل از اینکه نرخ‌های خود را تعیین کنید، بررسی کنید که سایر فریلنسرها با مهارت‌ها و تجربه‌های مشابه چه هزینه‌ای برای کار خود می‌گیرند.

چه هزینه ای برای ارائه خدمات به مشتری دارد؟ آیا نیاز به خرید نرم افزار تخصصی دارید؟ پروژه چقدر زمان می برد؟ آیا منابعی برای ارائه کار با کیفیت به موقع دارید؟

در نظر گرفتن این هزینه های اضافی، قیمت های شما را مشخص می کند. مهارت ها و تجربه شما همچنین به شما این امکان را می دهد که نرخ های ساعتی یا مبتنی بر پروژه را با رشد کسب و کار خود تنظیم کنید. بسته به اندازه پروژه، حتی ممکن است بتوانید با شرکت های بزرگ قراردادهای پرسود مذاکره کنید.

3. یک وب سایت نمونه کارها ایجاد کنید

هنگامی که قیمت خود را تعیین کردید، نوبت به طراحی یک نمونه کار آنلاین می رسد. به عنوان یک طراح وب آزاد، این مهم ترین راه برای بازاریابی است. شما از مشتریان می خواهید که برای طراحی وب سایت هایشان به شما پول بدهند، بنابراین وب سایت شما باید درجه یک باشد.

دوره 21 روزه طراحی نمونه کارها ما یک منبع رایگان است که شما را تنها در 3 هفته کامل ساخت را طی می کند.

4. کار خود را تبلیغ کنید

برای جذب اولین مشتریان خود، خود را در پلتفرم های مختلف، به ویژه رسانه های اجتماعی تبلیغ کنید. ایجاد یک تاثیر اولیه خوب مهم است، بنابراین داشتن پروژه های قبلی در مجموعه شما ضروری است. اگر مشتریان ندانند چه انتظاری دارند، نمی خواهند کار شما را بخرند.

یک حساب کاربری ایجاد کنید و پروژه های طراحی وب فردی را در سایت هایی مانند Webflow ، Behance و Dribbble به نمایش بگذارید . توصیه می کنیم برچسب ها و تصاویر جلد جذاب را به تمام پروژه های خود اضافه کنید. برچسب‌ها به مشتریان بالقوه کمک می‌کنند کار شما را در یک بازار بیش از حد اشباع شده بیابند، و تصاویر جلد همان چیزی است که مشتریان هنگام پیمایش ابتدا می‌بینند—پس مطمئن شوید که کار شما برجسته است. کار طراحان دیگر را مطالعه کنید تا ببینید کجا می توانید چیز جدیدی را ارائه دهید.

قبل از راه‌اندازی حساب در سایت‌های فریلنسری، کارهای طراحی مستقل را برای سازمان‌های خیریه نزدیک خود انجام دهید یا پروژه‌هایی را برای دوستان و خانواده با نرخ‌های تخفیف انجام دهید. این پروژه ها نمونه کار شما را ایجاد می کند و تجربه شما را به نمایش می گذارد.

پروفایل های رسانه های اجتماعی را در اینستاگرام و لینکدین تنظیم کنید تا بتوانید تصاویری از طرح های خود را به اشتراک بگذارید. این سایت ها ابزارهای بازاریابی قدرتمندی برای فریلنسرها هستند – آنها به برند شخصی شما کمک می کنند. با استفاده از همان لوگو، طرح رنگ و فونت، پروفایل های برند خود را منسجم و قابل تشخیص کنید. اگر بودجه دارید، سعی کنید تبلیغات بخرید تا نمونه کارهای خود را افزایش دهید و دسترسی خود را افزایش دهید. هرچه افراد بیشتری شما و کارتان را ببینند، شانس شما برای جذب مشتریان جدید بیشتر است.

درآمد طراحان وب آزاد چقدر است؟

با توجه به اداره آمار کار ایالات متحده (BLS)، متوسط ​​حقوق سالانه طراح وب سایت آزاد در ایالات متحده در سال 2021 حدود 78300 دلار یا 37.65 دلار در ساعت بود . طراحی وب حرفه ای است که به طور فزاینده ای مورد تقاضا است و انتظار می رود مشاغل در این صنعت تا سال 2031 23 درصد رشد کنند.

درآمد مشاغل آزاد به تجربه شما، صنایعی که به آنها رسیدگی می کنید و پیچیدگی طرح های مشتریان شما بستگی دارد. پرداخت همچنین می تواند تحت تأثیر هزینه های ساعتی در مقابل هزینه های پروژه ای برای خدمات طراحی وب باشد.

نرخ‌های ساعتی تضمین می‌کنند که برای کاری که انجام می‌دهید دستمزد دریافت می‌کنید. اگر از ساعت‌های نقل‌شده خود عبور کنید، آن زمان جبران می‌شود. اما شما همچنین محدود به صورت‌حساب ساعتی هستید، بنابراین تکمیل سریع‌تر پروژه‌ها به معنای درآمد کمتر است.

فریلنسرهای باتجربه تر نرخ های مبتنی بر پروژه را انتخاب می کنند که معمولاً در هر ساعت درآمد بیشتری دارند. اگر یک پروژه 500 دلاری برای شما 5 ساعت طول می کشد، شما به 100 دلار در ساعت نگاه می کنید. این نرخی است که مشتریان ممکن است تمایلی به پرداخت آن نداشته باشند، به خصوص اگر تجربه کمتری داشته باشید. با این حال، اگر پروژه ای سخت تر از حد انتظار باشد، ساعات اضافی شما ممکن است نرخ پرداخت شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

به خاطر داشته باشید که کار آزاد ممکن است ثابت نباشد، بنابراین تعداد پروژه‌هایی که روی آن‌ها کار می‌کنید می‌تواند متغیر باشد و درآمد شما با آن تغییر کند.

نظرات غیر فعال است