ما می دانیم که شما می خواهید علایق، تخصص و شخصیت منحصر به فردی را با جهان به اشتراک بگذارید.

یک وب سایت شخصی فرصتی عالی برای نشان دادن شخصیت و مهارت های خود است. ما قصد داریم نگاهی به کارهایی که باید برای ایجاد یک وب سایت شخصی انجام دهید که به بهترین شکل نمایانگر شخصیت شما باشد و به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند بیندازیم.

چگونه یک وب سایت شخصی بسازیم

مرحله 1: بدانید که چرا می خواهید یک وب سایت شخصی ایجاد کنید

موضوع و هدف وب سایت شخصی خود را در نظر بگیرید. ممکن است بخواهید فضایی برای وبلاگ در مورد سفرهای خود یا جایی برای انتشار نوشته های خلاقانه خود داشته باشید. یا، ممکن است بخواهید یک پلتفرم برای تبلیغ کسب و کار در حال رشد خود، کانالی برای جذب مشتریان بیشتر به عنوان یک طراح وب آزاد ، یا یک نمونه کار کپی رایتینگ که به شما کمک کند یک کنسرت تمام وقت جدید داشته باشید.

صرف نظر از دلایلی که برای ایجاد یک وب سایت شخصی دارید، مهم است که در مورد علایق خود و نحوه ارائه آنها (و خودتان) به صورت آنلاین فکر کنید.

اگر هدف شما کسب و کار بیشتر است، وب‌سایت شخصی شما می‌تواند نقش مهمی در کمک به بازاریابی مهارت‌ها و استعدادهایتان و ایجاد شغلتان داشته باشد.

تصویری از سایت فابیو فرماتو.

به عنوان مثال، این وب سایت شخصی برای فابیو فرماتا به وضوح مهارت های او را به عنوان یک فیلمساز و طراح ویدیو به اشتراک می گذارد. این یک مثال عالی از این است که چگونه داشتن تمرکز باعث ایجاد یک وب سایت شخصی قوی تر می شود.

هنگامی که می دانید چه چیزی را می خواهید در مورد خودتان به اشتراک بگذارید، سپس می توانید نوع وب سایتی را که می خواهید بسازید، اطلاع دهید. این می تواند هر چیزی باشد، از یک صفحه اصلی ساده که شامل یک بخش درباره من و اطلاعات تماس است، یا چیزی پیچیده تر مانند یک سایت تجارت الکترونیک که در آن محصولاتی را که ایجاد می کنید می فروشید.

مرحله 2: مخاطبان خود را تعیین کنید

بیشتر وب سایت ها برای افرادی با علایق خاص طراحی شده اند. دانستن اینکه به چه کسی می خواهید برسید به همان اندازه مهم است که چرا در وهله اول یک وب سایت شخصی ایجاد می کنید.

تصویری از وب سایت Liucija Vaitukaityte.

این وب سایت شخصی – ساخته شده در Webflow برای بازیکن حرفه ای فوتبال Liucija Vaitukaityte – بر ویدیوها، آمار و سایر محتوایی تمرکز دارد که برای طرفداران یا علاقه مندان عمومی او جذاب است.

مانند لیوسیا، هنگام ساخت وب سایت خود، بپرسید؛ داستانی که دوست دارید در مورد خودتان بگویید چیست؟ علایق مشترکی که با مخاطبان هدف خود به اشتراک می گذارید چیست؟ اگر وب سایت شما برای بازاریابی خودتان طراحی شده است، مشتریان بالقوه وقتی در صفحه شما قرار می گیرند به دنبال چه مهارت هایی هستند؟ مخاطبان خود را مشخص کنید و تصمیم بگیرید که چه اطلاعاتی باید از سایت شما جمع آوری کنند.

محتوایی که می‌نویسید، تصاویر و تصاویری که شامل می‌شوید و نحوه سازماندهی وب‌سایت همگی باید طوری ساخته شوند که برای مخاطبان هدف شما جذاب باشد.

مرحله 3: نوع وب سایت شخصی را که می خواهید ایجاد کنید انتخاب کنید

اکنون که می‌دانید چه چیزی را می‌خواهید بیان کنید و مخاطبان شما چه کسانی هستند، بیایید به دسته‌بندی‌های اساسی که وب‌سایت‌های شخصی در آن قرار می‌گیرند، و اینکه کدام یک ممکن است برای شما بهترین باشد، بپردازیم.

وب سایت تک صفحه ای

یک وب سایت شخصی لازم نیست یک کار بزرگ باشد. برای به اشتراک گذاشتن ادعای خود در اینترنت، یک صفحه اصلی اصلی ممکن است گزینه عالی باشد.

تصویری از وب سایت نمونه کارها دانیلا مونرو.

این وب‌سایت تک صفحه‌ای برای دی‌جی دانیلا مونرو که در Webflow ساخته شده است، آهنگ‌های Soundcloud او و همچنین پیوندهایی به حساب‌های رسانه‌های اجتماعی فعال او از جمله اینستاگرام، فیس‌بوک و یوتیوب را به‌طور برجسته نشان می‌دهد.

وب‌سایت‌های تک صفحه‌ای معمولاً از یک صفحه اصلی در بالای صفحه با بخش‌های اضافی مانند «درباره من» و اطلاعات تماس تشکیل شده‌اند. این نوع وب سایت ها عمدتاً اطلاعاتی هستند و به عملکرد پیچیده ای نیاز ندارند.

اگر یک حضور فعال در رسانه های اجتماعی دارید که به عنوان مرکز اصلی آنلاین شما عمل می کند، یک وب سایت یک صفحه ای ممکن است تمام چیزی باشد که برای وب سایت شخصی خود نیاز دارید.

وبلاگ

ایجاد یک وبلاگ نسبتا ساده است و یک انتخاب عالی برای اولین وب سایت شخصی شما است. این به بازدیدکنندگان سایت شما اجازه می دهد تا به وضوح دیدگاه منحصر به فرد شما، مهارت های شما را درک کنند و مهمتر از همه بتوانند به روشی شخصی تر با شما ارتباط برقرار کنند.

برای شروع باید از خود بپرسید که آیا از هنر و هنر نویسندگی لذت می برید؟ چشم انداز ارائه پست های وبلاگ منحصر به فرد، نوشتن آنها و به اشتراک گذاری آنها با مخاطبان باید شما را هیجان زده کند. برای داشتن یک وبلاگ موفق، باید آهنگ ارسال منظمی داشته باشید و به طور مداوم مخاطبان هدف آنها را درگیر کنید.

تصویری از بخش درباره آدلید پر در وبلاگش.

وبلاگ آدلاید پر یک مثال عالی است. این نه تنها دوچرخه سواری را پوشش می دهد، بلکه در مورد غلبه بر مشکلات زندگی مرتبط نیز صحبت می کند – و آن را برای مخاطبان وسیع تری جذاب می کند.

وبلاگ نویسی یک فضای اشباع شده است. اما بهترین وبلاگ نویسان نسبت به آنچه در مورد آن می نویسند، صحت و عشق مشترک دارند. وبلاگی راه اندازی کنید که چه چیزی برای شما مهم است.

نمونه کارها

هدف پرتفولیوها بازاریابی مهارت ها و استعدادهای شما برای دیگران است. اگر در زمینه ای مانند عکاسی، طراحی، نویسندگی یا کارهای خلاقانه دیگر فعالیت می کنید، یک نمونه کار ضروری است. پورتفولیوی شخصی شما به تخصص شما آگاهی می بخشد، برند شخصی شما را ایجاد می کند و به شما کمک می کند تا مشتریان جدیدی پیدا کنید.

با یک بخش درباره، خدمات، پروژه های برجسته، و راهی برای تماس. این وب سایت برای طراح Glenn Catteeuw همه چیزهایی را دارد که یک نمونه کار نیاز دارد – همه از طریق یک طراحی مدرن و چشم نواز ارائه شده است.

یک نمونه کار دارای عناصر بیشتری برای مدیریت نسبت به یک وبلاگ ساده یا یک وب سایت یک صفحه است. اما حتی برای مبتدیان طراح وب، راه های آسانی برای ساختن آن وجود دارد. Webflow دارای تعدادی قالب نمونه کار است که می توانید از آنها برای راه اندازی و اجرای نمونه کارها در مدت زمان کوتاهی استفاده کنید.

مرحله 4: محتوای خود را آماده کنید

توصیه می کنیم برای طراحی وب خود یک رویکرد اول محتوا داشته باشید. به این ترتیب، می‌دانید که چه چیزی را می‌خواهید بگنجانید و می‌توانید وب‌سایت خود را طوری طراحی کنید که به آن محتوا پاسخ دهد. برای شروع نیازی به پیش نویس نهایی همه چیز ندارید، اما تهیه یک نسخه تقریبی به شما نمایش دقیق تری از ظاهر وب سایت شما پس از اتمام می دهد.

صفحه فرود افتتاحیه شما

صفحه فرود یا صفحه اصلی خود را به عنوان اولین برداشت خود در نظر بگیرید. برای شروع، یک عنوان قوی، چند نوشته همراه داشته باشید که بیانگر شخصیت شما باشد، و یک تصویر بصری قوی برای شروع صفحه اصلی خود داشته باشید.

وب‌سایت شخصی زیر برای بازیگر گایوس چارلز با متن بزرگ و تصاویر دراماتیک شروع می‌شود که بازدیدکنندگان را به سمت خود می‌کشاند و آنها را به دانستن بیشتر وادار می‌کند.

تصویری از وب سایت شخصی گایوس چارلز.

درباره من

شما می خواهید افراد را در مورد اینکه چه کسی هستید و در مورد چه چیزی هستید پر کنید. به بازدیدکنندگانتان اجازه دهید کمی با پیشینه شما آشنا شوند. اطلاعاتی در مورد خودتان بگنجانید که با اهداف بزرگتری که دارید کار می کند.

این «درباره من» از مجموعه کارنامه نویسنده و فیزیکدان کریس فری کار بسیار خوبی در برجسته کردن نقاط قوت کلیدی او و تجربیات گذشته او انجام می دهد.

کریس فری در وب سایت شخصی خود درباره من است.

لازم نیست صفحه درباره من شما خیلی طولانی باشد. فقط اطلاعات مربوط به خود، مهارت های خود و هر چیز دیگری را که دوست دارید بازدیدکنندگان سایت در مورد شما بدانند به اشتراک بگذارید.

عکس و سایر تصاویر

تعادل خوبی بین تصاویر و متن وجود دارد. هیچ کس نمی خواهد از طریق بلوک های بی پایان نوشته نگاه کند، و همچنین نمی خواهد یک دسته عکس بدون هیچ زمینه ای ببیند.

از تصاویری استفاده کنید که به بیان داستان شما کمک می کند و نسخه را تکمیل می کند. اگر می‌خواهید فراتر از آن بروید، یک طراح گرافیک را استخدام کنید تا برخی از تصاویر سفارشی ایجاد کند یا حروفی را با دست طراحی کند تا کمی شخصیت به آن اضافه شود.

پروژه های برجسته

اگر وب سایت شخصی شما قرار است به عنوان نمونه کار یا رزومه عمل کند، باید نمونه هایی از کارهای گذشته شما را در بر گیرد. پروژه‌هایی را بیابید که بهترین ارتباط را با آنچه انجام می‌دهید نشان می‌دهند و ماهیت مهارت‌ها و استعدادهای شما را به تصویر می‌کشند.

توصیه ها و توصیه ها 

این بیشتر برای یک نمونه کار یا یک وب سایت کسب و کار کوچک که زاویه بازاریابی دارد کاربرد دارد.

از همکاران و دیگرانی که برای آنها کار کرده اید نقل قول دریافت کنید. اگر نمایه لینکدین دارید، می‌توانید توصیه‌هایی را که در آنجا جمع‌آوری کرده‌اید به عنوان نقطه شروع وارد کنید. از سرزنش افرادی که با آنها کار کرده‌اید خجالت نکشید و ممکن است در مورد حرفه‌ای بودن شما چیزهای خوبی برای گفتن داشته باشند.

پست های وبلاگ بنویسید

اگر می‌خواهید یک وبلاگ را به عنوان بخشی از وب‌سایت شخصی خود بگنجانید، بهتر است قبل از راه‌اندازی آن، چند مقاله را ردیف کنید. پست کردن به طور منظم باعث می شود که مردم بخواهند برگردند و چیزهای جدید را ببینند. استفاده از سیستم مدیریت محتوا (CMS) ارسال به روز رسانی و ویرایش را آسان می کند.

مرحله 5: محتوا را برای موتورهای جستجو بهینه کنید

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) خزنده های وب را آسان تر می کند تا محتوای شما را اسکن کنند و تعیین کنند که در مورد چیست. سئوی خوب شامل کار فنی پشت صحنه در وب سایت شما و همچنین استفاده استراتژیک از کلمات و عباراتی است که می خواهید در نتایج جستجوی ارگانیک رتبه بندی کنید. همیشه ایده خوبی است که قبل از شروع به قرار دادن محتوا در طراحی وب خود، کارهای سئو را انجام دهید.

محتوای با کیفیت بالا بخش بزرگی از بهینه سازی موتورهای جستجو است. نوشته شما باید دارای عمق و جزئیات مهم باشد. با اضافه کردن وبلاگی که به طور مداوم به روز می کنید، جریان دیگری از محتوا را در مقابل خزنده های وب که از طریق وب سایت خود اسکن می کنند، دریافت خواهید کرد.

بهینه سازی موتورهای جستجو می تواند کمی مشکل باشد اگر قبلاً این کار را انجام نداده باشید. اگر می‌خواهید درباره آن بیشتر بدانید، SEO و Webflow: راهنمای ضروری را بررسی کنید.

مرحله 6: الهام بخش خود را پیدا کنید

شاید وب سایت مورد علاقه شما از ترکیب رنگ هایی استفاده می کند که دوست دارید. یا شاید یک تایپ فیس جالب و شیک وجود داشته باشد که دیده اید که به عنوان یک هدر در طراحی وب شما عالی عمل می کند. اشکالی ندارد که تحت تأثیر طرح های دیگران باشید و آنچه را که دوست دارید انتخاب کنید تا زیبایی بصری خود را شکل دهید. مطمئن نیستم از کجا شروع کنم؟ این 22 روند الهام بخش طراحی وب را بررسی کنید .

خلاقیت خود را در وب آزاد کنید

از پلت فرم توسعه بصری Webflow برای ساخت وب سایت های کاملاً سفارشی و آماده تولید – یا نمونه های اولیه با وفاداری بالا – بدون نوشتن یک خط کد استفاده کنید.

به صورت رایگان شروع کنید

مرحله 7: طرح بندی وب سایت خود را ایجاد کنید

اگر تا به حال توسعه وب را انجام نداده اید، ممکن است احساس خستگی کنید. اما با کمی کار، حتی کسانی که هرگز چیزی طراحی نکرده اند، می توانند یک وب سایت شخصی راه اندازی کنند. اگر از یک سازنده وب سایت مانند Webflow استفاده می کنید، قالب های زیادی برای ساخت وب سایت خود و همچنین مجموعه ای کامل از آموزش ها و سایر مطالب آموزشی وجود دارد که برای شروع به کار نیاز دارید. اگر تجربه ای با HTML، CSS یا سایر زبان های برنامه نویسی ندارید، Webflow به شما قدرت طراحی می دهد، بدون نیاز به کد.

هنگام شروع سفر خود در طراحی وب، عناصر اصلی طراحی زیر را در نظر داشته باشید:

رنگ

رنگ می تواند احساسات را به گونه ای برانگیزد که ما حتی متوجه آن نمی شویم. اگر به دنبال یک وب سایت جدی تر و حرفه ای هستید، ممکن است بخواهید از رنگ خاکستری یا آبی به اندازه کافی استفاده کنید. اگر قرار است وب سایت شما کمی ساده تر و سرگرم کننده باشد، ممکن است به سراغ پالت رنگی بازیگوش بروید. هر چیزی که انتخاب می کنید، مطمئن شوید که شخصیت شما و لحن وب سایت شما را نشان می دهد.

تصویری از وب سایت نمونه کارها مارینا تورچک.

وب‌سایت نمونه کار مارینا با پس‌زمینه خاکستری روشن و رنگ‌های بنفش و آبی حس حرفه‌ای بودن را ارائه می‌کند.

اگر می‌خواهید درباره انتخاب رنگ‌ها برای وب‌سایت شخصی خود اطلاعات بیشتری کسب کنید، راهنمای مبتدیان ما برای تئوری رنگ را بررسی کنید.

تایپوگرافی

درست مانند طرح رنگ شما، تایپوگرافی می تواند احساسات را برانگیزد. فونت هایی که در قسمت عمده متن خود استفاده می کنید باید به راحتی قابل خواندن باشند، اما برای سرصفحه ها و آیتم های منو می توانید از چیزی کمی درخشان تر استفاده کنید.

تصویری از سایت شخصی جسورانه آل مورفی. آل از تایپوگرافی سرگرم کننده به عنوان بخشی از موضوع سایت خود استفاده می کند.

وب‌سایت شخصی تصویرگر آل مورفی که با Webflow ساخته شده است، از ترکیبی چشم نواز از حروف دست‌کش و تایپوگرافی سنتی‌تر استفاده می‌کند.

مانند Al، فونت هایی را انتخاب کنید که متناسب با لحن و سبک برند شخصی شما باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر، فهرست خواندن تایپوگرافی ما را بررسی کنید تا درباره نحوه استفاده از تایپوگرافی در وب سایت شخصی خود و همچنین این ویدیوی آموزنده در دانشگاه Webflow اطلاعات بیشتری کسب کنید .

مرحله 8: یک طرح بندی واضح و ناوبری کاربر پسند ارائه دهید

شخصی که وارد وب سایت شما می شود مانند کسی است که وارد فضای زندگی شما می شود. اگر چیزی که آنها می بینند بهم ریخته و نامرتب باشد، بدون انجام هیچ قدم دیگری از سایت شما خارج می شوند.

تصویری از سایت شخصی سرگرم کننده Rachodoodles.

با تعاملات سرگرم کننده و چیدمان به خوبی سازماندهی شده، این نمونه کارها تصویر برای Rachodoodles طراحی تمیزی دارد که برای پیمایش ساده است.

چیدمان شما باید فضای منفی کافی را فراهم کند تا همه عناصر فضایی برای تنفس داشته باشند. علاوه بر این، ناوبری باید برای بازدیدکنندگان سایت بصری باشد تا بتوانند به سریع ترین و آسان ترین شکل ممکن به محتوای مورد علاقه خود دسترسی پیدا کنند.

مرحله 9: به بازدیدکنندگان خود راهی برای تماس با شما بدهید

فراموش نکنید که به مردم راهی برای ارتباط برقرار کنید. این می‌تواند یک پیوند ایمیل ساده باشد، یا چیزی کمی پیشرفته‌تر، مانند فرم ارسال، داشته باشد. بسیاری از وب‌سایت‌های شخصی، پیوندهای رسانه‌های اجتماعی و فرم‌های تماس را در پاورقی قرار می‌دهند تا مهم نیست که افراد چه صفحه‌ای را مشاهده می‌کنند، همیشه بتوانند اطلاعات تماس را پیدا کنند.

مرحله 10: قسمت فنی اجرای یک وب سایت را تنظیم کنید

چند نکته فنی وجود دارد که باید از مسیر خود کنار بگذارید تا وب سایت خود را راه اندازی کنید و در اینترنت زندگی کنید.

یک نام دامنه خریداری کنید

اگر یکی از خوش شانس ها را دارید، می توانید دامنه ای با نام خود را به دام بیندازید. اگر کسی قبلاً آن را ادعا کرده است، ممکن است لازم باشد کمی خلاقیت به خرج دهید یا یک دامنه دات نت یا جایگزین برای وب سایت شخصی خود انتخاب کنید. اگر به کمی الهام گرفتن خلاقانه نیاز دارید، مولدهای نام دامنه مفید هستند.

یک سرویس میزبانی وب پیدا کنید

برای اینکه وب سایت شما در دسترس عموم قرار گیرد، باید توسط یک شرکت میزبانی شود. یک طرح میزبانی پیدا کنید که با بودجه شما کار کند، و با افزایش مخاطبان وب سایت شما، به راحتی قابل افزایش است. خدمات میزبانی وب زیادی برای انتخاب وجود دارد ، بنابراین قبل از انتخاب یکی از آنها حتما تحقیق کنید.

مرحله 11: حرف را به گوش دیگران برسانید

هنگامی که وب سایت جدید شما فعال شد، وقت آن است که همه را در مورد آن مطلع کنید. آن را به طور گسترده در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید و آن را به بایوس خود اضافه کنید. یک لینک مستقیم در امضای ایمیل خود اضافه کنید. شما تمام کارها را برای ساختن وب سایت شخصی خود انجام دادید – از اینکه از مردم بخواهید آن را بررسی کنند خجالت نکشید.

نظرات غیر فعال است