نقشه محتوا، سفر گام به گام بازدیدکنندگان را از طریق اطلاعات موجود در یک وب سایت مشخص می کند.

هر مرحله از ساختار یک وب سایت را با محتوایی که بازدیدکننده برای ادامه سفر خود نیاز دارد جفت می کند. بدون آن، کاربران اغلب گم می‌شوند و نمی‌توانند به مقصدی که می‌خواهید برسند – یا حتی پیدا نمی‌کنند.

نقشه ها همچنین به تراز کردن محتوای وب با اهداف تجاری کمک می کنند. ایجاد محتوا با هدف در ذهن به سوق دادن کاربران به سمت مناطق مورد نظر کمک می کند و آنها را به سمت اطلاعات اضافی درباره یک محصول یا جریان پرداخت شما سوق می دهد.

درباره اینکه چرا نقشه‌های محتوا اهمیت دارند و چگونه با ابزارها و الگوهای مناسب نقشه‌های محتوا را ایجاد کنید، بیشتر بیاموزید.

نقشه برداری محتوا چیست؟

نگاشت محتوا یک تکنیک طراحی تجربه کاربر (UX) است . بازدیدکنندگان به اطلاعات متفاوتی نیاز دارند – تصاویر محصول، سوالات متداول، نظرات مشتریان – در هر مرحله از سفر کاربر . جفت کردن محتوای سایت با هدف کاربر، تجربه ای ارزشمند، مرتبط و جذاب برای مخاطبان هدف شما ایجاد می کند.

برای مثال، محتوای صفحه فرود یک وب سایت ، به بازدیدکنندگان درباره برند می گوید. آنها را به صفحات دیگری هدایت می کند که به یک هدف تبدیل نزدیک تر هستند، مانند صفحات “محصولات” یا “خدمات”. از آنجا، آنها می توانند اطلاعات لازم را قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا این محصول یا خدمات مورد نظرشان است، دریافت کنند. و اگر فروش را کامل نکنند، داده‌های ارزشمندی را برای نشان دادن جایی که در این فرآیند رها کرده‌اند به جا می‌گذارند – به طراحان و تحلیلگران سرنخ‌هایی در مورد زمینه‌هایی که می‌توانند بهبود بخشند ارائه دهند.

چرا ایجاد نقشه محتوا مهم است؟

نگاشت محتوا با ارائه محتوای مناسب در زمان مناسب بهترین تجربه ممکن را در اختیار کاربران قرار می دهد. به عنوان مثال، نمودار اندازه یک فروشگاه آنلاین لباس در صفحه اصلی نیست – در صفحات تک محصولی است. مشتریان معمولاً قبل از اینکه علاقه مند به خرید باشند علاقه ای به اطلاعات اندازه گیری ندارند.

فراتر از آن، به طور منطقی در مورد آنچه که هر صفحه واقعاً به آن نیاز دارد فکر کنید، در مقابل آنچه می خواهید داشته باشد. به عنوان مثال، اگر یک برند پوشاک هستید که هم فروشگاه فیزیکی و هم فروشگاه آنلاین دارید، آدرس فیزیکی شما و یک نوار پیمایش خوب طراحی شده باید در صفحه اصلی باشد نه نمودار اندازه که می‌تواند در صفحه محصول درج شود.

خلاقیت خود را در وب آزاد کنید

از پلتفرم توسعه بصری Webflow برای ساخت وب‌سایت‌های کاملاً سفارشی و آماده تولید – یا نمونه‌های اولیه با وفاداری بالا – بدون نوشتن یک خط کد استفاده کنید.

به صورت رایگان شروع کنید

4 مرحله نقشه برداری محتوا برای کمک به موفقیت طراحی شما

یک نقشه کاربردی محتوای وب سایت درک شما از علایق خریداران را افزایش می دهد و از محتوا برای هدایت آنها به سمت راه حل ها استفاده می کند. این راهنمای گام به گام نقشه برداری محتوا به شما کمک می کند تا شروع کنید.

1. شخصیت های خریدار را توسعه دهید

شخصیت خریدار نشان دهنده ویژگی های مشترک افراد در یک مخاطب هدف است. اغلب بر اساس داده‌های تاریخی مشتری، این شخصیت‌های فرضی به تیم‌ها کمک می‌کنند تا برای چه کسی بازاریابی کنند، الگوهای خرید را پیش‌بینی کنند و نکات و نیازهای دردناک را درک کنند.

دو روش اصلی برای شناسایی شخصیت های خریدار وجود دارد:

  • مستقیماً با مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کنید: در پلتفرم هایی مانند اینستاگرام و لینکدین نظرسنجی انجام دهید یا از ابزارهای نظرسنجی مانند SurveyMonkey استفاده کنید تا بدانید چه کسی به محصول شما علاقه مند است و چه کسی به آن علاقه ندارد. اگر لیست ایمیل خود را دارید، این زمان بسیار خوبی است.
  • از تجزیه و تحلیل رقبا استفاده کنید: اگر نمی توانید یک رویکرد عملی را اجرا کنید، تجزیه و تحلیل رقبا را در نظر بگیرید تا درباره کاری که انجام می دهند بیشتر بدانید. داده‌های مربوط به استراتژی‌ها، عملکرد وب‌سایت ، کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی و موارد دیگر را جستجو کنید. شخصی با یک محصول مشابه احتمالاً افراد مشابه افرادی را که شما به آنها علاقه دارید هدف قرار می دهد.

2. علایق مصرف کنندگان در صنعت خود را زیر نظر داشته باشید

از انجمن ها، رسانه های اجتماعی، نشریات و وبلاگ ها استفاده کنید تا ببینید مردم در مورد جایگاه شما چه می گویند. ممکن است زمزمه یک روند بالقوه یا زاویه جدیدی را پیدا کنید که می توانید در کمپین تبلیغاتی بعدی خود امتحان کنید. تماشای مخاطبان هدف می‌تواند به شما کمک کند که جزو اولین کسانی باشید که چیز جدیدی ارائه می‌دهند و در هنگام برقراری این ارتباطات به شما مزیت رقابتی می‌دهد.

وقتی شکاف هایی را در بازار پیدا کردید، آنها را در نقشه خود بگنجانید و محتوایی ایجاد کنید که خلاء را پر کند.

3. در مورد سفر خریدار اطلاعات کسب کنید

ایجاد پرسونای خریدار تنها یک مرحله از یک استراتژی جامع بازاریابی محتوا است. پس از شناسایی افراد علاقه مند، تحلیل کنید که چقدر به تصمیم خرید نزدیک هستند. این به عنوان چرخه عمر مشتری نیز شناخته می شود.

سه مرحله در چرخه حیات مشتری وجود دارد که بخشی از قیف بازاریابی دیجیتال نیز می باشد :

  • آگاهی: یک خریدار بالقوه احتمالاً می داند که چه چیزی می خواهد یا نیاز دارد. در این مرحله هدف شما جلب توجه و ارائه راه حل است. این قسمت از نقشه محتوای شما شامل تبلیغات یا بازاریابی موتورهای جستجو می شود. هدف شما یافتن و جذب است.
  • توجه: یک خریدار بالقوه به دنبال راه حلی برای مشکل خود است. در مرحله بررسی، تلاش های بازاریابی خود را به سمت محتوای بیشتر محصول یا خدمات هدایت کنید تا مشتریان بتوانند آنچه را که شما ارائه می دهید و چگونه می تواند به آنها کمک کند، بهتر درک کنند.
  • تصمیم: یک خریدار بالقوه تصمیم می گیرد اقدامی انجام دهد. نشان دهید که می توانید نیازهای آنها را با استفاده از محتوا برای رفع نگرانی ها برآورده کنید و تکمیل خرید را برای آنها آسان کنید.

4. بهترین نوع محتوا را برای هر مرحله شناسایی کنید

نقشه های محتوا همه چیز در مورد سفر مشتری است. ابتدا سفر را از طریق قیف بازاریابی ترسیم کنید، سپس تصمیم بگیرید که چه محتوایی را باید با هر مرحله جفت کنید.

اطلاعاتی را که یک مشتری بالقوه در هر نقطه از قیف بازاریابی نیاز دارد در نظر بگیرید. برای مثال، در مرحله تصمیم‌گیری، نظرات مشتریان و صفحات پرسش‌های متداول می‌توانند به سؤالات مشتریان پاسخ دهند، نگرانی‌های آنها را برطرف کنند و آنها را به سمت تبدیل سوق دهند.

از سوی دیگر، در مرحله آگاهی، سؤالات متداول چندان مفید نخواهد بود زیرا مشتریان بالقوه هنوز با شما یا آنچه ارائه می دهید آشنا نیستند.

موارد استفاده مختلف انواع محتوای متفاوتی را می طلبد. به عنوان مثال، یک اینفوگرافیک کوتاه ممکن است در اینستاگرام بهتر از تبلیغ یک کتاب الکترونیکی عمل کند. در همین حال، یک کتاب الکترونیکی می‌تواند در یک کمپین ایمیلی که مخاطبان مستقر شما آماده هستند زمان بیشتری را برای خواندن صرف کنند، عملکرد خوبی داشته باشد.

مهم است که نه تنها نوع محتوا را در نظر بگیرید، بلکه به چه کسی و چه زمانی ارائه می شود. یک اینفوگرافیک کوتاه ممکن است در مرحله آگاهی به خوبی کار کند زیرا اطلاعات زیادی را به یکباره ارائه نمی دهد. از سوی دیگر، یک کتاب الکترونیکی می تواند در مرحله بررسی زمانی که خریداران به دنبال جزئیات بیشتر هستند، موثر باشد.

ابزارهای مفید برای بهبود نقشه محتوای شما

چه یک فریلنسر، یک آژانس کوچک یا یک شرکت بزرگ باشید، در اینجا چند ابزار برای نقشه محتوای بعدی شما وجود دارد.

  • ابزارهای سئو ابزارهای سئو مانند Ahrefs و Google Keyword Planner به شما کمک می‌کنند تا بفهمید افراد چه چیزی را جستجو می‌کنند و از چه کلمات کلیدی استفاده می‌کنند. ترکیب این ابزارها با بهترین شیوه های سئو می تواند ترافیک سایت را بهبود بخشد و مشتریان را به سمت محتوای شما سوق دهد.
  • ابزارهای نمودارسازی ابزارهایی مانند Lucidchart و MindMeister به ایجاد جریان های کاربری کمک می کنند که سفر مشتری را تجسم می کند. با سفری که پیش رو دارید، به ایده های محتوای مرتبط برای هر مرحله فکر کنید.
  • ابزارهای نظرسنجی ابزارهای نظرسنجی مانند SurveyMonkey و Google Forms به شما کمک می کنند تا درباره مخاطبان هدف خود اطلاعات بیشتری کسب کنید. یک نظرسنجی درباره محصولات، خدمات و محتوای مورد علاقه آنها ایجاد کنید تا با انتظارات آنها مطابقت داشته باشد.
  • Google Workspace. ابزارهای مجموعه حرفه ای گوگل دارای عملکردهای تخصصی برای مراحل مختلف نقشه برداری محتوا هستند. با Google Docs می‌توانید نمودارهایی را بر اساس نظرسنجی‌ها و رفتارهای کاربر ایجاد کنید. به‌علاوه، Google Workspace مشارکتی است، به این معنی که همه اعضای تیم شما می‌توانند در زمان واقعی روی یک سند کار کنند.

نظرات غیر فعال است