امروزه صدها میلیون وب سایت فعال در وب وجود دارد. بدون مجموعه گسترده ای از طراحان وب عالی و با استعداد، بسیاری از این وب سایت ها به شکلی که دارند کار نمی کنند یا به نظر نمی رسند.

در واقع طراحان وب هسته اصلی ایجاد و نگهداری وب سایت هستند. منطقی به نظر می رسد که چرا طراحی وب به یک حوزه محبوب تبدیل می شود، رشته ای که می تواند به همان اندازه که از نظر مالی سودآور باشد، از نظر خلاقانه نیز سودآور باشد.

به علاوه، چه کسی عاشق یادگیری یک مهارت جدید نیست؟ چه بخواهید برای سرگرمی یک طراح وب شوید و چه بخواهید یک تغییر شغلی کامل را آغاز کنید، خوش شانس هستید. نکات، ترفندها و منابع باورنکردنی زیادی به صورت آنلاین موجود است که می تواند به شما کمک کند تا سفر خود را به سمت تبدیل شدن به یک طراح وب با نمونه کارها قاتل شروع کنید.

برای طراح وب سایت قطعا نیازی به رفتن به دانشگاه های گران قیمت ندارید. در واقع، تقریباً هر کسی با تجربه، کار سخت و دسترسی به منابع عالی می تواند یک طراح وب شود.

سرمایه گذاری زمان (و گاهی اوقات پول) روی منابع مناسب بسیار مهم است. ما می دانیم که وب پر از اطلاعات است – همه آنها مفید نیستند. برخی از منابع مشاوره و طراحی وب ممکن است در مقایسه با سایرین کمتر باشد.

به همین دلیل ما توصیه هایی را برای سفر طراحی وب شما گردآوری کرده ایم.

آیا می خواهید یک طراح وب شوید اما نمی دانید که از کجا شروع کنید؟ راهنمای ما را در زیر بررسی کنید.

چگونه تا پایان سال 2022 یک طراح وب حرفه ای شویم؟

اگر این مراحل را دنبال کنید، می‌توانید کار خود را به عنوان یک طراح وب حرفه‌ای در طول سال آغاز کنید. به خاطر داشته باشید که تبدیل شدن به یک طراح وب کار بیهوده ای نیست. شما باید چیزهای زیادی بیاموزید، بر جایگاه خود مسلط شوید، یک نمونه کار عالی بسازید و عرق به خرج دهید. با این حال، مراحل واقعی که باید از ابتدا تا انتها بردارید چندان پیچیده نیستند.

تئوری را یاد بگیرید

قبل از اینکه بتوانید به طراحی وب بپرید، بسیار مهم است که با یادگیری اصول طراحی وب شروع کنید .

وب‌سایت‌های کاربرپسند و قابل فروش از تجربه کاربر یا UX، پروتکل‌ها و الگوها پیروی می‌کنند. UX اساساً لیست پذیرفته شده جهانی از معیارهایی است که کاربران هنگام استفاده از یک وب سایت به دنبال آن هستند، مانند سهولت در ناوبری، رنگ های دلپذیر، فونت های خوانا و سازگاری با تلفن همراه.

ورود به طراحی وب با در نظر گرفتن UX از ابتدا یک حرکت هوشمندانه است زیرا واقعاً هیچ چیز مهمتر از UX نیست. نرخ پرش وب سایت و در نتیجه موفقیت کلی و بازارپذیری آن را تعیین می کند.

همانطور که صنعت طراحی وب به رشد خود ادامه می دهد، همیشه نیاز به تکمیل آموزش و یادگیری بیشتر در مورد چگونگی تغییر UX از نظر روند وجود خواهد داشت. آنچه کاربران در UX در یک سال به دنبال آن هستند ممکن است سال بعد با تغییرات فرهنگ و فناوری کاملاً متفاوت باشد. این را در ادامه مسیر طراحی وب خود در نظر داشته باشید. این یک فرآیند یادگیری است که ادامه دارد و زمانی که شغلی در زمینه طراحی وب کسب کنید متوقف نمی شود.

وضعیت UX یک منبع عالی برای بررسی روندهای جدید UX است.

نحوه عملکرد وب را درک کنید

اکثر طراحان وب که امروزه در این صنعت کار می کنند حداقل یک زبان برنامه نویسی ساده را می دانند. شاید دانستن دو یا بیشتر مفید باشد. برای موفقیت، باید مهارت های برنامه نویسی داشته باشید که تا حدودی با طراحی وب مرتبط است.

با این حال، پلتفرم هایی مانند Webflow یک جایگزین عالی برای گذراندن سال ها برای مطالعه زبان های برنامه نویسی پیچیده و همیشه در حال تغییر هستند. Webflow به طراحان اجازه می دهد تا وب سایت های سفارشی، کامل با HTML، CSS و جاوا اسکریپت را بدون نیاز به نوشتن کد بسازند.

اگر همچنان علاقه مند به یادگیری نحوه کدنویسی برای سرگرمی هستید، می توانید کارگاه ها، دوره ها، سمینارها و حتی منابع بیشتری را برای یادگیری کدهای اولیه به عنوان یک طراح یا توسعه دهنده وب بیابید. یکی از دوره های محبوب، دوره نهایی طراحی وب سایت Webflow است ، اگرچه می توانید به راحتی تعداد زیادی دوره دیگر طراحی وب را از طریق پلت فرم Webflow پیدا کنید.

ابزارهای طراحی وب مناسب را پیدا کنید

برای موفقیت در دنیای طراحی وب، باید با ابزارهای تجارت مورد استفاده برای ساخت بهترین وب سایت ها آشنا شوید. اگر درک اولیه ای از رایج ترین ابزارهای مورد استفاده امروزی داشته باشید، شانس بیشتری برای موفقیت به عنوان یک طراح وب حرفه ای دارید.

با این حال، دنیای طراحی وب گسترده است و ممکن است همه این ابزارها ضروری نباشند. با این حال، ارزش یادگیری کمی در مورد آنها را دارند تا آموزش طراحی جامع تری داشته باشید.

برخی از ابزارهای رایج عبارتند از:

  • جریان وب. Webflow پلتفرمی است که ساخت نمونه های اولیه با وفاداری بالا را انجام می دهد و به طور همزمان یک وب سایت زنده ایجاد می کند. اگر اطلاعات زیادی در مورد کدنویسی ندارید، Webflow با یک داشبورد کشیدن و رها کردن بسیار بصری از همه اینها برای شما مراقبت می کند. نتیجه نه تنها یک ماکت بلکه یک وب سایت کامل و کارآمد است.
  • Adobe XD. این سیستم مبتنی بر برداری برای انبوهی از موارد استفاده از طراحی وب، مانند ایجاد تعاملات، انتقال ها و سایر عناصر بصری و پویا رایج در وب سایت های مدرن استفاده می شود. این پلتفرم با سایر ابزارهای Adobe مانند Photoshop و Illustrator به زیبایی کار می کند.
  • فیگما. این ابزار همه کاره به طراحان UX و توسعه دهندگان وب در یک تیم کمک می کند تا در پروژه های یک پلت فرم مبتنی بر مرورگر همکاری کنند. هدف اصلی این پلتفرم طراحی وب است، اما بیشترین محبوبیت را در بین تیم های طراحان دارد زیرا کار با یکدیگر را در زمان واقعی بر روی یک پروژه آسان تر از همیشه می کند.
  • طرح. برای طراحان وب که تمرکز زیادی روی UX دارند، Sketch یک ابزار کوچک عالی است. این پلتفرم تعداد زیادی توابع مختلف مانند وایرفریم، نمونه سازی اولیه و چند میانبر UX را ارائه می دهد.
خلاقیت خود را در وب آزاد کنید

وب‌سایت‌های کاملاً سفارشی و آماده تولید – یا نمونه‌های اولیه با کیفیت فوق‌العاده – بدون نوشتن یک خط کد بسازید. فقط با Webflow.

طراحی گرافیک را درک کنید

طراحی وب فقط به اتصال کد و به خاطر سپردن روندهای تجربه کاربر نیست. همچنین شامل طراحی گرافیکی تا حد زیادی می شود.

طراحی گرافیک و طراحی وب اصول بسیار متفاوتی هستند، اما متقابل نیستند. طراحان وب برای حل مسائل ریاضی در هنگام کدنویسی وب سایت باید دانش طراحی گرافیک داشته باشند.

طراحی گرافیک همچنین زمانی که نوبت به شناسایی زیباترین انتخاب‌های طراحی برای یک وب‌سایت بر اساس موارد استفاده، مخاطبان بالقوه و گرایش‌های طراحی می‌رسد، ضروری است.

Photoshop و Illustrator برنامه های عالی برای آزمایش رویکردهای مختلف طراحی گرافیک هستند. به همین ترتیب، می‌توانید بسیاری از اصول اولیه طراحی گرافیک را از طریق دوره‌هایی از پلتفرم‌هایی مانند Udemy یاد بگیرید.

نحوه ساخت نمونه اولیه ماکت های طراحی وب را بدانید

نمونه سازی وب سایت ها بخش بزرگی از طراحی وب و بخش عمده ای از فرآیند ایجاد یک وب سایت از ابتدا است.

یک وب‌سایت نمونه شامل انواع ماکت‌هایی است که نشان می‌دهد یک وب‌سایت به طور بالقوه چگونه می‌تواند ظاهر شود. نمونه‌های اولیه شامل HTML و سایر کدهای موجود در یک وب‌سایت می‌شوند تا نمایشی واقعی‌تر و واقعی‌تر از خود وب‌سایت ارائه دهند. در برخی موارد، نمونه اولیه وب سایت می تواند به سادگی طرحی از محصول نهایی باشد.

داشتن مهارت های نمونه سازی کلید موفقیت به عنوان یک طراح وب است، زیرا ثابت می کند ارزش ارائه یک ایده تجسمی از محصول نهایی را به مشتری بالقوه درک می کنید. در ساختن یک نمونه کار طراحی وب، توانایی ساختن نمونه اولیه نیز یک مهارت ارزشمند است.

یک نمونه کار ایجاد کنید

اکثر مشتریان و کارفرمایان بالقوه به تحصیل یا تحصیل شما اهمیتی نمی دهند. بسیاری حتی به سال ها تجربه شما در طراحی وب اهمیت نمی دهند. بلکه به سبد شما اهمیت می دهند.

نمونه کار طراحی وب در اصل فایل دیجیتالی شما پر از نمونه کارهای طراحی وب شما است. یک نمونه کار طراحی وب می‌تواند شامل مواردی مانند صفحات وب کامل، پروژه‌های گذشته، نمونه‌های اولیه، برنامه‌ها، قالب‌ها، تم‌ها، اسکرین‌شات‌ها و موارد دیگر باشد. این باید قسمت سرگرم کننده ماجراجویی طراحی وب شما باشد، پس خلاق باشید!

عاقلانه است که نمونه کار طراحی وب خود را در وب سایت خود میزبانی کنید، زیرا می دانید که شما یک طراح وب واقعی هستید. ما توصیه می‌کنیم که نمونه کارهای طراحی وب خود را در مورد موضوعات ساده نگه دارید تا بتوانید نمونه‌های اولیه خود را به درستی نشان دهید. اگر به نکاتی در مورد اینکه از کجا شروع کنید نیاز دارید، دوره طراحی نمونه کارها 2022 Webflow را بررسی کنید .

طراحی و ساخت با Webflow

بسیاری از سیستم‌های مدیریت محتوای محبوب برای طراحان وب در دسترس هستند تا هنگام ساخت وب‌سایت‌های خود از آنها استفاده کنند، که اساساً به عنوان «کارگاهی» عمل می‌کنند که طراحان وب وقت خود را در آن صرف می‌کنند. یکی از پلتفرم‌های جدید و شهودی که ارزش امتحان کردن دارد، Webflow است.

Webflow نوعی پلتفرم است که می تواند روشی را که طراحان وب سایت خود را می سازند و به طور کلی در مورد طراحی وب یاد می گیرند، متحول کند. Webflow را پلتفرم اصلی خود در نظر بگیرید – جایی است که می‌توانید وب‌سایت‌های خود را بسازید، نمونه‌های اولیه را آزمایش کنید، مهارت‌های خود را به عنوان یک طراح وب و موارد دیگر تمرین کنید.

Webflow ساخت سایت های سفارشی را از ابتدا با استفاده از عناصر بصری به جای کد بی شکل ممکن می سازد. شما می توانید به تعداد زیادی کنترل سئو دسترسی داشته باشید که می توانید در پروژه های خود بسازید. اساسا، Webflow CMS آینده برای توسعه دهندگان وب است.

شما قادر خواهید بود پروژه‌ها و وب‌سایت‌های خود را سریع‌تر بسازید، بدون اینکه در راه نگهداری مداوم یا نیاز به سال‌ها دانش کدنویسی باشید. چیزی که ممکن است سه روز طول بکشد، ممکن است کمتر از 24 ساعت طول بکشد تا با Webflow کامل شود!

کار خود را در بازارهای مختلف برای درآمد غیرفعال قرار دهید

هنگامی که به نقطه ای رسیدید که نمونه کارهای خود را تقویت کردید و به توانایی های خود به عنوان یک طراح وب اطمینان دارید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که به دنبال شغل بالقوه یا مکان هایی برای فروش مهارت های خود باشید.

پلتفرم هایی مانند کدد مارکت باید اولین توقف شما باشد. بازارها عالی هستند زیرا اگر قبلاً قالب ها یا تم هایی برای وردپرس دارید، می توانید آنها را به سادگی در بازار کد شده بفروشید. این یک راه عالی برای کسب درآمد غیرفعال به عنوان یک طراح وب آزاد بدون نیاز به کار مستقیم با کسی است. خریداران بالقوه به سادگی برای دانلود تم یا قالب شما و نصب آن هزینه می کنند.

به خاطر داشته باشید که برای طراحان وب که تم ها را در بازار می فروشند، معمولاً پشتیبانی مادام العمر یا محدود ارائه می دهند. این بدان معناست که اگر شخصی طرح زمینه شما را خریداری کند و هنگام نصب آن با مشکلی مواجه شود، باید برای پشتیبانی نصب در آنجا حضور داشته باشید. این باعث می شود حرفه ای تر به نظر برسید و به شهرت کلی شما به عنوان یک طراح وب می افزاید.

جستجو برای مشاغل طراحی وب سایت داخلی

اگر می‌خواهید یک تغییر حرفه‌ای کامل ایجاد کنید اما واقعاً با طراحی وب‌سایت آزاد سر و صدا ندارید، می‌توانید به عنوان یک طراح وب داخلی برای یک سازمان واقعی کار کنید. اگر به دنبال حقوق، مزایا و ثبات خوب هستید، این می تواند عالی باشد.

به خاطر داشته باشید که اگر به طور انحصاری برای یک سازمان یا شرکت کار کنید، آزادی خلاقانه زیادی نخواهید داشت. شما به راحتی می توانید مشاغل طراحی وب را برای همه سطوح و مهارت ها در پلتفرم هایی مانند Indeed یا Flexjobs پیدا کنید.

نکات اضافی برای شروع سفر طراحی وب شما

علاوه بر لیست مراحل بالا، در اینجا چند نکته اضافی برای پیشرفت در دنیای طراحی وب و بهبود مهارت های خود آورده شده است.

درباره سئو بیشتر بدانید

بهینه سازی موتورهای جستجو برای رتبه بندی یک وب سایت در صفحات جستجوی گوگل ضروری است. سئو فرآیند بهینه سازی یک وب سایت تا حد امکان برای رسیدن به رتبه بالاتر است.

طراحان وب کم و بیش مسئول این هستند، زیرا قابلیت های SEO اغلب در پایه اصلی یک وب سایت قرار می گیرند. درک سئو به شما کمک می کند تا به عنوان یک طراح مورد تقاضا باشید و به مجموعه مهارت های چشمگیر شما می افزاید.

کمی وقت بگذارید تا رویه‌های رایج سئو در زمینه طراحی وب را مطالعه کنید – یک جستجوی ساده در گوگل اطلاعات بی‌معنی در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر در مورد نحوه عملکرد سئو کاملاً در تاریکی هستید ، راهنمای کامل مبتدیان را برای سئو توصیه می کنیم .

در ارتباطات بهتر شوید

طراحی وب ممکن است رویای افراد درونگرا به نظر برسد. ممکن است به نظر برسد که این یک شغل پر از شب های تنهایی است، در کد گم شده، بدون نیاز به برقراری ارتباط با دیگران. با این حال، این دور از مورد است.

طراحان وب که به صورت حرفه ای کار می کنند، اگر بخواهند در یک سناریوی بازاریابی داخلی به خوبی با مشتریان آزاد خود و احتمالاً همکاران خود به خوبی کار کنند، باید به طور مؤثر ارتباط برقرار کنند. طراحی وب یک نمایش یک نفره نیست، صرف نظر از جایگاه شما.

به همین دلیل، مهم است که روی مهارت های ارتباطی خود کار کنید. آیا با مشتریان بالقوه خوب کار می کنید؟ آیا می توانید به خوبی با دیگر طراحان وب، طراحان گرافیک و دیگر متخصصان همکاری کنید؟ آیا می توانید از مافوق خود راهنمایی بگیرید و شیوه های طراحی وب را به روشی معنادار در آن جهت ها اعمال کنید؟ به یاد داشته باشید که ارتباط موثر می تواند یک پروژه را ایجاد یا شکست دهد.

به انجمن های آنلاین طراحان وب بپیوندید

اگر عاشق طراحی وب هستید، اما به طور خاص دوست ندارید که خودتان ساعت‌های طولانی با ارتباط متناوب با مشتریان خود کار کنید، سعی کنید به یک انجمن آنلاین بپیوندید.

پیوستن به یک انجمن آنلاین برای طراحان وب مزایای بسیار زیادی دارد. این یک مکان عالی برای شبکه سازی، یادگیری در مورد روندهای UX داغ، دیدن نوع کاری است که دیگران انجام می دهند، الهام گرفتن، و حتی چند دوست اینجا و آنجا پیدا کنید. تعدادی از محبوب ترین انجمن های آنلاین برای طراحان وب عبارتند از SitePoint، Designer News و UX Mastery.

شما همچنین می توانید به دنبال فعالیت های فیزیکی با طراحان وب باشید که IRL انجام می شود. Meetup یک پلتفرم عالی برای یافتن طراحان وب دیگر و یافتن دوستانی در حوزه کاری خود به صورت محلی است.

اگر می خواهید ببینید در دنیای طراحی وب چه می گذرد، ایجاد حساب توییتر خود ضرری ندارد. نه تنها داشتن یک حساب توییتر از نظر بازاریابی برای شما مفید است، بلکه می توانید از آن برای دنبال کردن نام های برتر در طراحی وب مانند سارا سویدان و نیل پاتل نیز استفاده کنید.

نظرات غیر فعال است