طراحی وب سایت

 1. تئوری طراحی وب را بیاموزید
 2. ابزارهای کلیدی طراحی وب را یاد بگیرید
 3. روی پروژه های خود کار کنید تا مهارت های طراحی وب خود را توسعه دهید
 4. یک نمونه کار برای نمایش کارهای طراحی وب خود ایجاد کنید
 5. برای مشاغل مربوط به طراحی وب درخواست دهید

مرحله 1: تئوری طراحی وب را بیاموزید

اولین قدم برای تبدیل شدن به یک طراح وب، یادگیری تئوری طراحی وب است. اصول اساسی برای ایجاد وب سایت های خوب وجود دارد، از جمله تجربه کاربر، ساختار و تئوری رنگ.

روش های مختلفی برای یادگیری تئوری طراحی وب وجود دارد. یکی از روش‌های محبوب، شرکت در یک دوره طراحی وب یا بوت کمپ کدنویسی (یا یک بوت کمپ طراحی UX یا توسعه وب مرتبط) است. بوت کمپ های طراحی وب، برنامه های آموزشی کوتاه، فشرده و همه جانبه ای هستند که می توانند افراد تازه وارد را به فناوری و طراحی ببرد و آنها را در حدود 12 هفته مطالعه تمام وقت به طراحان وب آماده برای کار تبدیل کند (بیشتر بوت کمپ ها دوره های پاره وقت نیز ارائه می دهند، اما تکمیل آنها بیشتر طول می کشد.)

همچنین تعداد زیادی آموزش جالب در مورد تئوری طراحی وب در یوتیوب موجود است. و اگر می خواهید قبل از شرکت در دوره طولانی تر مطمئن شوید که طراحی وب برای شما مناسب است، می توانید در دوره های رایگان در پلتفرم هایی مانند Coursera یا DesignContest ثبت نام کنید.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که در حالی که طراحان گرافیک یا نقش های طراحی می توانند تقریباً به طور انحصاری بر ایجاد تصاویر متقاعد کننده تمرکز کنند، طراحان وب باید ایده های طراحی خود را با انواع دغدغه های تکنولوژیکی متعادل کنند. و یادگیری تئوری طراحی وب با مطالعه سایر اشکال یادگیری نظری متفاوت است زیرا زمینه طراحی وب به طور مداوم در حال تغییر است. به همین دلیل است که یک طراح وب خوب متعهد به یادگیری مداوم و ارتقاء مهارت خواهد بود.

گام 2: ابزارهای کلیدی طراحی وب را یاد بگیرید

قبل از اینکه بتوانید به عنوان یک طراح وب شروع به کار کنید، باید مجموعه ای از ابزارهای طراحی وب را یاد بگیرید. با گذشت زمان نرم‌افزارها و ابزارهای طراحی وب بهتر و قوی‌تری ساخته و منتشر شده‌اند و در نتیجه طراحان وب هرگز در موقعیت بهتری برای ایجاد وب‌سایت‌های زیبا و کاربردی نبوده‌اند.

اگر می خواهید یک طراح وب باشید، توصیه می کنیم ابزارهای زیر را یاد بگیرید:

وردپرس

رهبر قدیمی تمام مهارت های طراحی وب هیچ یک از محبوبیت خود را از دست نداده است. وردپرس 27 درصد از تمام وب سایت های اینترنت را در اختیار دارد و 76 درصد از سهم بازار خیره کننده CMS در سراسر جهان را در اختیار دارد. وردپرس دارای بیش از 1000 تم و افزونه داخلی است که به شما این امکان را می‌دهد تا به راحتی وب‌سایت‌ها را بسازید، ویرایش کنید، سفارشی کنید، بهبود دهید و بهینه کنید.

InVision Studio

اگرچه وردپرس هنوز هم به طور کلی محبوب ترین است، استودیو InVision توسط بسیاری از طراحان وب به دلیل مجموعه ای از ویژگی ها و نمونه سازی سریع، بهترین ابزار کلی برای طراحی یک وب سایت است. با حرکات و فعل و انفعالاتی مانند کلیک کردن، کشیدن انگشت و شناور کردن، می‌توانید انتقال‌ها و انیمیشن‌های سفارشی ایجاد کنید.

فتوشاپ

طراحان وب باید قادر به ایجاد تصاویر چشم نواز و خلاق باشند – به همین دلیل است که فتوشاپ بدون شک مهمترین مجموعه Adobe برای طراحان وب است. مجموعه بی حد و حصر از گزینه های رنگی و شیب های مختلف آن هر آنچه را که برای کنار هم قرار دادن الگوها و چاپ های خیره کننده نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهد.

دریم ویور

یکی دیگر از بخش‌های مجموعه Adobe که طراحان وب باید با آن آشنا شوند، Dreamweaver به شما امکان می‌دهد مستقیماً طراحی وب‌سایت خود را کدنویسی کنید، حتی اگر یک حرفه‌ای برنامه‌نویسی نباشید. قالب‌های طراحی آماده و سایر ابزارها به‌ویژه برای تازه‌واردانی که هنوز می‌خواهند یک طراحی جذاب و واکنش‌گرا کنار هم قرار دهند، مفید هستند.

Sketch

Sketch که به طور معمول برای طراحی های رابط کاربری استفاده می شود، یک ابزار ضروری برای ایجاد رابط ها و نمونه سازی است. وقتی با طرح‌ها و گرافیک‌های برداری کار می‌کنید، Sketch می‌تواند زندگی را بسیار آسان‌تر کند.

طراح وب گوگل

Google Web Designer به شما قدرت می‌دهد تا محتوای HTML5 جذاب و خیره‌کننده بسازید. Google Web Designer به شما اجازه می دهد تا از انیمیشن و عناصر تعاملی استفاده کنید و به طور یکپارچه با سایر محصولات Google از جمله Google Ads و Google Drive ادغام شود تا به دید خلاق خود زندگی کنید.

مرحله 3: روی پروژه های خود کار کنید تا مهارت های طراحی وب خود را توسعه دهید

اکنون که کمربند ابزار طراحی وب خود را آماده کرده اید، آماده شروع ساخت وب سایت هستید. همانطور که می روید، احتمالاً مهارت های زیادی را به دست خواهید آورد که ممکن است انتظارش را نداشته باشید. برخی از این ها مهارت های فنی یا مهارت های “سخت” هستند، مانند برنامه نویسی در HTML، CSS یا حتی جاوا اسکریپت. بهترین راه برای تقویت این مهارت ها فقط شروع است – هر چه سایت های بیشتری بسازید، بهتر خواهید بود.

همچنین تعدادی از مهارت های طراحی تجربه کاربری وجود دارد که برای طراحان وب مفید است. طراحان وب صفحاتی را برنامه ریزی می کنند که کاربران با آنها تعامل دارند – و با درک خوب طراحی کاربر محور و طراحی واکنش گرا می توانند بسیار موفق تر باشند.

همانطور که سایت ها را می سازید، سعی کنید همانطور که یک کاربر ممکن است با آنها تعامل داشته باشید. نقاط درد یا مسائل ناوبری کجا هستند؟ چگونه می توان سایت را بهبود بخشید و آیا برای کاربران و ملاحظات بهینه سازی موتورهای جستجو به اندازه کافی سریع بارگذاری می شود؟ اکنون شما در ذهنیت یک طراح UX هستید، و این برای طراحی محصولات وب واقعاً محکم خواهد بود.

مرحله 4: یک نمونه کار برای نمایش کار طراحی وب خود ایجاد کنید

یک نمونه کار عالی که استعداد شما را برای طراحی وب به نمایش می گذارد، بهترین ابزار شما هنگام درخواست شغل به عنوان طراح وب است.

مهم است که نمونه کارها شما متنوع باشد. همچنین باید مختصر باشد – فقط طرح هایی که به آنها افتخار می کنید، و نه با وب سایت هایی که مطابق استاندارد نیستند. با این حال، باید نشان دهید که انواع مختلفی از سایت‌ها را با زیبایی‌های کاملاً متفاوت طراحی کرده‌اید. هنگامی که در حال مصاحبه هستید، نمونه کارها را سفارشی کنید تا کارهایی را که متناسب با ظاهر و احساس شرکت است به نمایش بگذارید.

برای داشتن یک نمونه کار خوب، باید بدانید که چه چیزی شما را به عنوان یک طراح وب خاص می کند. کاری را انتخاب کنید که بر آن نقاط قوت تأکید کند. همچنین، ارائه خود نمونه کارها را در نظر بگیرید. UI و UX آن باید هر دو عالی باشند.

در نهایت، کارفرمایان دوست دارند ببینند که چگونه این وب سایت های زیبا را جمع آوری می کنید. بسیاری از طراحان وب دوست دارند در واقع از متن برای نشان دادن روند فکر و مشکلی که شما در تلاش برای حل آن با پروژه هستید استفاده کنند. این همچنین نشان می‌دهد که شما می‌دانید چگونه ارتباط برقرار کنید – یک مهارت نرم عالی برای یک طراح وب.

مرحله 5: برای مشاغل مربوط به طراحی وب درخواست دهید

نقش های زیادی در زمینه طراحی وب وجود دارد. فردی با مهارت های طراحی وب و ترکیب مناسبی از تحصیلات و تجربه در نهایت می تواند برای هر یک از مشاغل زیر واجد شرایط باشد:

 • طراح وب
 • توسعه دهنده وب فرانت اند
 • طراح Front-End
 • طراح UX/UI
 • مدیر تولید
 • طراح بصری
 • طراح تعامل
 • توسعه دهنده موبایل

اگر تازه وارد یک بوت کمپ یا سایر برنامه های آموزشی شده اید، احتمالاً به دنبال مشاغل سطح ابتدایی در این زمینه ها خواهید بود. با این حال، اگر تجربه قبلی در فناوری دارید – حتی اگر در طراحی وب نبود – در واقع ممکن است برای موقعیت‌های با درآمد بالاتر واجد شرایط باشید. و حتماً به فراتر از دره سیلیکون نگاه کنید: شهرهایی مانند بوستون، شیکاگو و نیویورک با کمبود استعدادهای فنی روبرو هستند، بنابراین فرصت در همه جا وجود دارد.

همچنین می توانید سعی کنید رزومه و نمونه کار خود را در اختیار یک استخدام کننده قرار دهید. اگر تصمیم به شرکت در یک بوت کمپ داشتید، اکثر آنها خدمات شغلی مانند آمادگی برای مصاحبه و کمک به رزومه/کارنامه را ارائه می دهند، منابعی که قطعاً اگر در جستجوی کار هستید باید از آنها استفاده کنید.

انواع مختلف طراحان وب چیست؟

سه نوع مختلف از طراحان وب با سه ترتیب کاری بسیار متفاوت وجود دارد: طراحان وب آزاد، طراحان وب آژانس، و طراحان وب داخلی.

طراحان وب آزاد

طراحان وب فریلنسر اساساً خوداشتغال هستند، به این معنی که باید بین مدیریت و بازاریابی کسب و کار خود تعادل ایجاد کنند و در عین حال کار طراحی را که قرار است ایجاد کنند را تکمیل کنند.

بنابراین باید در نظر بگیرید که آیا آزادی انتخاب پروژه های خود ارزش زمان و تلاش لازم برای راه اندازی کسب و کار و یافتن مشتریان را دارد یا خیر.

طراحان وب آژانس

کار کردن در یک آژانس به شما امنیت و اطمینانی در مورد حقوقتان می دهد، اما پس از آن بیشتر یا حتی تمام کنترلی را که قبلاً بر روی پروژه ها و مشتریانی که باید در اختیار داشتید، تسلیم کنید.

شرکت‌ها ممکن است در صنایع یا جایگاه‌های خاصی تخصص داشته باشند، که ممکن است بر میزان علاقه شما به کار در یک شرکت نیز تأثیر بگذارد.

طراحان وب داخلی

طراحان وب داخلی معمولاً روی یک وب سایت یا چند وب سایت برای یک شرکت کار می کنند. طراحان وب داخلی همچنین ممکن است مسئول یک ویژگی خاص یا بخش خاصی از یک وب سایت بزرگتر باشند – به عنوان مثال، ممکن است شخصی منحصراً روی پیشنهادات تلفن همراه یک شرکت کار کند.

طراحان وب داخلی تنها افرادی هستند که نیازی به نگرانی در مورد رضایت مشتریان ندارند، اگرچه مطمئناً سایت های آنها سهامداران زیادی خواهد داشت. از جنبه منفی، آنها همان تنوعی را که سایر طراحان از آن لذت می برند، ندارند.

چگونه می توانم یک طراح وب فریلنسری شوم؟

برای تبدیل شدن به یک طراح وب آزاد، باید مهارت های لازم را به دست آورید، نمونه کارها را جمع آوری کنید و شروع به ایجاد پایگاه مشتری خود کنید.

یک طراح وب آزاد بودن مزایای زیادی دارد: کنترل خلاقانه، برنامه زمانی منعطف، و دستمزدی که حد بالایی ندارد. گفته می شود، کار آسانی نیست: کار به عنوان یک فریلنسر مستلزم نظم، فداکاری و سخت کوشی است. اما با آموزش صحیح، می توان به سرعت به یک حرفه در طراحی وب سایت آزاد دست یافت.

بسیاری از طراحان وب دارای نوعی تحصیلات رسمی در این زمینه هستند، خواه مدرک دانشگاهی یا دانشگاهی یا دیپلم در هنرهای زیبا یا طراحی گرافیک باشد، یا در عوض شرکت در یک دوره آموزشی یا گواهینامه را انتخاب کنند. به طور معمول، این آموزش شامل تئوری طراحی، طراحی وب سایت، طراحی واکنش گرا، و تحقیقات کاربر، و همچنین جنبه فنی شغل طراح وب، از جمله برنامه های خاص، ابزارها و سایر شایستگی هایی است که یک طراح وب مدرن برای پیشرفت به آن نیاز دارد.

برخی از طراحان وب ترجیح می دهند ابتدا در یک شرکت یا آژانس کار کنند و قبل از اینکه خوداشتغالی را امتحان کنند، نمونه کارها و شبکه های ارتباطی خود را ایجاد کنند. اگر چند سال فرصت دارید تا مشتریان خود را ایجاد کنید، مهارت های خود را با نرم افزار طراحی بهبود بخشید و پول را کنار بگذارید تا در نهایت کسب و کار خود را راه اندازی کنید، به شما کمک می کند. با قبول پروژه های جانبی از آن مشاغل اصلی، آنها تقریباً به تدریج به طراحان وب آزاد تبدیل می شوند تا زمانی که احساس کنند یک پایگاه مشتری قابل توجهی دارند که به تنهایی کار خود را انجام دهند.

هیچ وقت برای شروع برنامه ریزی تجاری زود نیست. یک فریلنسر باید وب سایت خود را داشته باشد که واکنش گرا، از نظر زیبایی، حرفه ای و عاری از خطاهای کد یا کپی باشد. به وب سایتی فکر کنید که هم برای اهداف بازاریابی وجود دارد و هم برای اینکه مشتریان فعلی بتوانند نحوه تماس با شما را پیدا کنند. در نظر داشته باشید که رزومه و نمونه کار خود را نیز در آنجا ارسال کنید.

اگر تازه شروع کرده اید، بسیاری از طراحان وب خدمات خود را به صورت رایگان به گروه های داوطلب یا خیریه ارائه می دهند. در طول این مدت، بعید است که اولین مشاغل آزاد شما درآمد بالایی داشته باشند. چند سال تجربه و شهرت برای کیفیت ایجاد کنید و می توانید هزینه های بسیار بیشتری را بپردازید.

آیا طراحان وب مورد تقاضا هستند؟

همانطور که بیشتر و بیشتر مشخص شده است که طراحی و قابلیت استفاده از پیشنهادات وب یک شرکت برای نتیجه نهایی آن کاملاً حیاتی است، تقاضا برای طراحان وب با استعداد با سرعتی بسیار بالا در هر صنعتی ادامه یافته است.

در نتیجه، هیچ کمبود شغلی برای طراحان وب ماهر وجود ندارد – طبق BLS، پیش‌بینی می‌شود که استخدام توسعه‌دهندگان وب از سال 2018 تا 2028 13 درصد رشد کند که بسیار سریع‌تر از میانگین پنج درصد برای همه مشاغل پیشی می‌گیرد.

طراحان وب که می توانند کدنویسی کنند در یک کلاس جداگانه هستند – به خصوص اگر کمی دانش یا حتی درک اولیه از قسمت پشتیبان داشته باشند. یک طراح وب که راه خود را در مورد زبان های برنامه نویسی مانند HTML، CSS، جاوا اسکریپت، SQL و Python می داند، واقعاً از این بسته متمایز خواهد شد و همچنین حقوق بسیار بالاتری دریافت می کند. به همین دلیل است که بسیاری از طراحان وب شاغل در بوت کمپ های توسعه وب شرکت می کنند تا مجموعه مهارت های خود را تکمیل کنند.

مهارت های UX (تجربه کاربر) نیز برای یک طراح وب بسیار ارزشمند است. تسلط بر اصول طراحی UX، تحقیق و استراتژی طراحی، طراحی واکنش‌گرا، تحقیقات کاربر، طراحی رابط کاربری و نحوه ارائه تجسم‌ها، شما را به عنوان یک طراح وب و افزودنی بسیار ارزشمند برای هر شرکتی تبدیل به یک بسته کلی می‌کند.

حقوق یک طراح وب چقدر است؟

طبق PayScale، متوسط ​​حقوق یک طراح وب 50632 دلار به علاوه حدود 5000 دلار پاداش و مزایای دیگر است.

این عدد با تجربه افزایش می یابد. یک طراح ارشد وب به طور متوسط ​​71201 دلار به علاوه نزدیک به 10000 دلار پاداش دریافت می کند و حقوق آن تا 100000 دلار است.

چگونه بدون تجربه یک طراح وب شوم؟

بله، شما می توانید بدون تجربه در این زمینه یک طراح وب شوید. نظرسنجی مهارت های دیجیتال ما نشان داد که تنها 54 درصد از طراحان وب کار خود را در زمینه طراحی شروع کردند. بنابراین، در حالی که تجربه یا تحصیل در یک زمینه مرتبط با طراحی مطمئناً گامی عالی برای تبدیل شدن به یک طراح وب است، این یک ضرورت مطلق نیست.

برخی از طراحان وب از صنایع کاملاً متفاوتی می آیند. برخی ممکن است یک وب سایت در وردپرس یا با Dreamweaver به عنوان یک سرگرمی یا برای یک تجارت جانبی بسازند و متوجه شوند که از این کار قدردانی می کنند.

همچنین بسیاری از مهارت های قابل انتقال وجود دارد که ممکن است متوجه نباشید به عنوان یک طراح وب به شما کمک می کند. برای مثال، همدلی برای درک اینکه کاربران محصول یا خدمات شما در یک موقعیت خاص چگونه فکر و عمل می کنند، بسیار مهم است. همکاری نیز در بسیاری از نقش ها کلیدی است، به ویژه برای اکثر طراحان وب. یک طراح وب موفق باید در تعامل با تیم های مختلف، گوش دادن فعال، پذیرش بازخورد، طوفان فکری و موارد دیگر برتر باشد. همه به یک شخصیت مثبت و تمایل به کار خوب در یک محیط تیمی نیاز دارند.

نظرات غیر فعال است