بیا وب طراحی وب سایت در شیراز (3)

زمانی که می‌خواهید عملکرد وب‌سایت خود را بهبود ببخشید، مهم است که به یاد داشته باشید که باید روی عوامل متعددی به طور همزمان تمرکز کنید.

هم در زندگی و هم در بازاریابی دیجیتال، ما تمایل داریم تمام توجه خود را به یک یا دو عنصر مهم معطوف کنیم در حالی که از چیز دیگری که می تواند به همان اندازه مهم باشد غفلت می کنیم.

وب سایت شما نیز باید به خوبی طراحی شود، در غیر این صورت شما در معرض خطر هدر دادن تمام ارزش ارگانیکی که ساخته اید هستید.

سئو و طراحی وب با هم یکپارچه تر از آن چیزی که بسیاری ممکن است تصور کنند کار می کنند.

اجزای آنها به خوبی با هم ترکیب می شوند و جریان می یابند که وقتی به درستی اجرا شوند، بازدیدکنندگان وب سایت شما نباید در واقع متوجه چیزی در مورد آنچه ایجاد کرده اید، شوند. آنها باید به سادگی از طریق سایت شما حرکت کنند.

1. موبایل دوستی

هر کسی که حتی اندکی با سئو یا طراحی وب آشنایی دارد، باید از قبل اهمیت ساخت وب سایت خود را برای موبایل دوستانه بداند.

در واقع، اگر این کاری نیست که هنوز برای انجام آن وقت گذاشته اید، چند سال عقب افتاده اید.

گوگل در سال 2015 دوستی تلفن همراه را به یک عامل رتبه بندی تبدیل کرد. این مربوط به نیم دهه پیش است.

این غول جستجو سپس در سال 2017 فهرست‌بندی اولین موبایل را معرفی کرد. واضح است که می‌بینید گوگل چقدر به دوستی تلفن همراه اهمیت می‌دهد، اما بسیاری از وب‌سایت‌ها هنوز به این موضوع توجه نکرده‌اند.

تعداد افرادی که در رایانه های رومیزی جستجو می کنند چند سالی است که در حال کاهش است، در حالی که تعداد افرادی که در دستگاه های تلفن همراه جستجو می کنند به طور پیوسته در حال افزایش است.

بیش از نیمی از کل ترافیک وب از دستگاه های تلفن همراه است، به این معنی که بیش از نیمی از مخاطبان شما نیز احتمالاً از تلفن همراه خود استفاده می کنند.

بدون طراحی وب سایت سازگار با موبایل، ممکن است به طور تصادفی نیمی از کاربران خود را از خود دور کنید. که عظیم است.

وب سایتی با نرخ پرش بالا به دلیل لود نشدن مناسب روی گوشی یا تبلت، سیگنال های بدی را به گوگل ارسال می کند و رتبه شما ممکن است سقوط کند.

2. طراحی آسان برای خواندن

اگر روی بهبود سئوی خود کار کرده اید، احتمالاً محتوا چیزی است که زمان زیادی را صرف آن کرده اید.

برخی از افراد ممکن است متوجه نباشند که طراحی یک وب سایت چه تاثیر عظیمی بر محتوای شما یا حداقل ارائه آن می تواند داشته باشد.

طراحی وب ضعیف می تواند باعث شود که کاربران نتوانند آنچه را که برای انجام آن به وب سایت شما آمده اند بخوانند.

صفحاتی با بلوک‌های محتوا در مکان‌های عجیب و غریب، با لینک‌های بسیار زیاد که هدف مشخصی ندارند، اساساً هر مخاطبی را که شما توانسته‌اید به سایت خود بیاورید پاک می‌کند.

و اگر کسی نتواند اطلاعات مورد نظر خود را به دست آورد، چه فایده ای دارد؟

در برخی موارد، احتمالاً در وب سایتی بوده اید که متنی داشته است که خواندن آن به دلیل طراحی صفحه غیرممکن است.

شاید متنی با رنگ روشن روی پس‌زمینه سفید خالص یا رنگی تیره روی سیاه بود. این نوع طراحی ها وب سایت های اغلب وحشتناک اواسط تا اواخر دهه 1990 را به یاد می آورند.

اما مسئله همیشه رنگ نیست. همچنین ممکن است متن خیلی بزرگ یا کوچک باشد یا با فونت خوانا نوشته شده باشد.

مانند وب‌سایت‌هایی که سازگار با موبایل نیستند، سایت‌هایی که خواندن آن‌ها در هر دستگاه یا دسکتاپ دشوار است، به سرعت مردم را دور می‌کنند.

طراحان وب می دانند که چگونه می توانند وب سایت هایی ایجاد کنند تا کاربران بتوانند محتوای شما را آسان کنند تا بیشترین سود را برای پول خود داشته باشید.

فضای سفید، طول خط و هر عنصر اضافی مانند تصاویر، همگی می توانند بر نحوه توجه افراد به سایت شما تأثیر بگذارند. همچنین، به یاد داشته باشید که با مراجعه به یک قالب طراحی وب جامع ، افراد دارای معلولیت را در نظر بگیرید.

3. سرعت وب سایت

آیا می دانید چه چیزی باعث کاهش سرعت وب سایت شما می شود؟

به احتمال زیاد، می تواند با طراحی وب شما ارتباط داشته باشد. سرعت وب سایت یکی از مهم ترین جنبه های سئو فنی است و برای بسیاری از وب سایت ها یک نقص اولیه است.

اگر رتبه‌بندی خوبی نداشته‌اید، می‌تواند به این دلیل باشد که وب‌سایت شما خیلی کند است و مردم به سرعت بالا می‌روند.

هرگز فراموش نکنید که سرعت صفحه یک سیگنال رتبه بندی شناخته شده است، بنابراین باید با بهینه سازی تصاویر خود، حذف افزونه های غیر ضروری، امکان ذخیره کش مرورگر و غیره، زمان خود را برای افزایش سرعت سایت خود اختصاص دهید.

اکنون، ممکن است فکر کنید که وب سایت شما به اندازه کافی سریع بارگیری می شود، بدون اینکه بدانید مردم چقدر مایل به صبر هستند. در حالت ایده آل، وب سایت شما باید در دو ثانیه بارگیری شود.

وقتی بیش از سه ثانیه طول بکشد، تقریباً نیمی از کاربرانی که از سایت شما بازدید می کنند، احتمالاً آن را رها می کنند. سرعت صفحه در دستگاه‌های تلفن همراه مهم‌تر است، جایی که افراد کمتر وقت خود را در انتظار صرف می‌کنند.

سرعت صفحه نه تنها برای کاربران مهم است، بلکه برای گوگل نیز مهم است. سرعت وب سایت شما بر توانایی گوگل در خزیدن آن تأثیر می گذارد.

اگر سرعت صفحه شما باعث شود که گوگل صفحات کمتری را بخزد، تعداد صفحاتی که ایندکس می شوند را نخواهید داشت .

وقتی این اتفاق بیفتد، اصلاً امکان رتبه بندی این صفحات وجود ندارد. اطمینان از امنیت وب سایت از طریق رمزگذاری “https” ضروری است.

4. نقشه سایت

وقتی صحبت از خزیدن وب سایت شما شد، طراحی وب می تواند به بیش از یک روش به این امر کمک کند. اگر می خواهید موتورهای جستجو در مورد نحوه خزیدن وب سایت شما هوشمندتر باشند، نقشه سایت یک عنصر حیاتی است که باید در آن وجود داشته باشد.

نقشه سایت شما راهنمای تمام صفحات و محتوای وب سایت شما را در اختیار موتورهای جستجو قرار می دهد. این به شما این فرصت را می دهد که به موتورهای جستجو بگویید چه صفحاتی برای سایت شما مهم هستند.

این بخش بسیار مهمی است که برای وب‌سایت‌های بزرگ‌تر و همچنین وب‌سایت‌های جدیدتر که ممکن است هنوز هیچ پیوند خارجی نداشته باشند، مناسب است.

نقشه سایت علاوه بر مزایایی که برای موتورهای جستجو دارد، به ناوبری کاربر نیز کمک می کند. یک بازدید کننده جدید از سایت شما می تواند به نقشه سایت شما برای کمک به اطراف آن مراجعه کند.

نقشه های سایت همچنین حاوی ابرداده های مهمی در مورد صفحات وب شما هستند تا شانس بیشتری برای رتبه بندی بالا به آنها بدهد.

5. جلب اعتماد کاربران

بر خلاف برخی دیگر از عوامل سئو، شما واقعا نمی توانید میزان اعتماد مردم به شما یا وب سایت شما را اندازه گیری کنید. با این حال، جلب اعتماد همچنان بخش بزرگی از رتبه بندی وب سایت شماست.

شکی نیست که اکثر مردم به سرعت نظرات خود را شکل می دهند، و زمانی که آنها نظرات خود را داشته باشند، تغییر نظر آنها ممکن است دشوار باشد.

در طول سال‌ها، ما عادت کرده‌ایم که وب‌سایت‌های کامل‌تری را ببینیم که تجربیات فوق‌العاده‌ای برای کاربران ارائه می‌دهند. این همان چیزی است که ما به طور طبیعی انتظار داریم هنگام باز کردن یک وب سایت ببینیم.

ما چیزی می خواهیم که تمیز باشد، به راحتی بتوان آن را پیمایش کرد، و بتواند به سرعت اطلاعاتی را که می خواهیم به ما بدهد. ما تمایل داریم فکر کنیم که این نوع وب سایت ها قابل اعتمادتر به نظر می رسند.

اگر یک وب سایت قدیمی و قدیمی به نظر می رسد یا استفاده از آن بسیار دشوار است، اکثر مردم با تصور بدی مواجه می شوند و می توانند آن را ترک کنند و دیگر برنگردند.

شما می توانید محصول یا خدماتی داشته باشید که ممکن است دقیقاً همان چیزی باشد که آنها به دنبال آن هستند، اما وب سایت شما این را بیان نمی کند.

یک وب سایت بد باعث می شود به نظر برسد که کسب و کار یا سازمان شما تلاش زیادی نمی کند.

نظرات غیر فعال است