طراحی وب سایت در شیراز

طراحی وب خلاقانه بیش از آنچه به چشم می آید وجود دارد. مهارت‌های مختلفی در ساخت وب‌سایت‌ها وجود دارد، از دانستن نحوه ایجاد طرح‌بندی تا تمرین مدیریت زمان خوب. اگر می‌خواهید چگونه یک طراح وب شوید، این راهنمای مفید می‌تواند به شما کمک کند.

برای تبدیل شدن به یک طراح وب، باید هم جنبه های خلاقانه و هم جنبه فنی ایجاد صفحات وب جذاب را مطالعه کنید. از طریق یک برنامه مدرک کالج یا برنامه گواهی، می توانید یاد بگیرید که چگونه یک طراح وب شوید و با تمام اجزای بصری وب سایت، از رنگ و فونت گرفته تا طرح، کار کنید. 

مهارت های مناسب برای طراحی وب ایجاد کنید.

طراحان وب می توانند از انواع مهارت های فنی و محل کار بهره مند شوند. می توانید به طراحی وب خلاقانه توجه داشته باشید و یاد بگیرید که چگونه از آن استفاده کنید، این مهارت ها را به دست آورید یا اصلاح کنید.

مهارتهای فنی 

مهارت های فنی طراحی وب، طراحی خاص و مهارت های فنی مورد نیاز برای ایجاد یک وب سایت است. برای شروع، باید با نرم افزارهای طراحی مانند Adobe Photoshop، Sketch و Illustrator شروع کنید تا مهارت های طراحی را به دست آورید. با استفاده از این ابزار می توانید یاد بگیرید که چگونه فونت ها، رنگ ها، الگوها و فضای سفید را برای طراحی وب چشم نواز ترکیب کنید. این نوع نرم‌افزارها همچنین به کارهایی مانند اصلاح عکس، طراحی لوگو و طرح‌بندی وب‌سایت (موسوم به موکاپ) کمک می‌کنند. 

برای موفقیت به عنوان یک طراح وب، یادگیری در مورد پایان فرآیند نیز ضروری است. در اینجا برخی از مهارت های فنی وجود دارد که احتمالاً در این مسیر به دست خواهید آورد.  

HTML

 HTML چیزی است که برای ساختن ساختار یک صفحه وب استفاده می کنید. با استفاده از این ابزار، می توانید نحوه انجام این عملکردها و موارد دیگر را بیاموزید:

 • سرفصل ها، فهرست ها، جداول، صفحات گسترده و عکس ها را در کپی صفحه وب قرار دهید
 • پیوندهای فرامتن اضافه کنید تا کاربران بتوانند به سرعت به صفحه وب دیگری منتقل شوند
 • فرم هایی را برای تعاملات کاربر مانند سفارش محصولات یا رزرو کردن طراحی کنید
 • برنامه هایی مانند کلیپ های ویدئویی و کلیپ های صوتی را در کپی صفحه وب قرار دهید 

CSS

از آنجایی که HTML ساختار صفحه وب شما را فراهم می کند، CSS زبان کامپیوتری است که به آن سبک می دهد. با استفاده از این ابزار می توانید فونت ها را تغییر دهید، رنگ را تنظیم کنید، پس زمینه را تغییر دهید و موارد دیگر.

جاوا اسکریپت

جاوا اسکریپت (JS) یک زبان برنامه نویسی است که با HTML و CSS برای تعامل بیشتر صفحات وب استفاده می شود. با جاوا اسکریپت می توانید عناصر صفحات وب مانند نمایش اسلاید عکس، فرم های تعاملی و گرافیک های متحرک را تولید و کنترل کنید. 

UX

به اختصار تجربه کاربری، UX سبکی از طراحی وب سایت است که بر نیازهای کاربر تمرکز دارد. طراحان UX خوب دسترسی، قابلیت استفاده و سبک بصری وب سایت را در نظر می گیرند و به این فکر می کنند که یک صفحه وب چه احساسی را در کاربر ایجاد می کند. یکی از نمونه های عملی طراحی UX خوب، ساخت یک وب سایت پاسخگو به رایانه رومیزی، لپ تاپ، تبلت و دستگاه تلفن همراه است. 

پایتون/جانگو

پایتون یک زبان برنامه نویسی ساده، همه کاره و بسیار کارآمد است. می‌توانید از پایتون برای ایجاد برنامه‌ها و بازی‌های وب، انجام محاسبات آماری و موارد دیگر استفاده کنید. اگر به دنبال ایجاد یک وب سایت پیچیده و مقیاس پذیر مانند Netflix یا Spotify هستید، ممکن است از جنگو استفاده کنید ، یک چارچوب محبوب برای ساخت وب سایت که با پایتون نوشته شده است.  

مهارت های محل کار

همچنین به عنوان مهارت‌های اصلی شناخته می‌شود، مهارت‌های محل کار به نحوه کار شما با دیگران و به تنهایی مربوط می‌شود. نمونه هایی از مهارت های محل کار که به نفع طراحان وب است عبارتند از:

 

 • خلاقیت
 • تفکر انتقادی
 • قابلیت اطمینان
 • مهارت های سازمانی
 • مدیریت زمان
 • توجه به جزئیات
 • حل مسئله 
 • ارتباط
 • حل تعارض

شما می توانید روی ایجاد این مهارت ها در زندگی روزمره خود کار کنید. به عنوان مثال، با توجه بیشتر به انتخاب های خلاقانه ای که در طراحی دیگران وجود دارد، توجه خود را به جزئیات تقویت کنید. 

 

نظرات غیر فعال است