میزبانی به ویژه برای وب سایت های عکاسی که دارای تصاویر با کیفیت بالا هستند بسیار مهم است.

چه یک حرفه ای باشید و چه یک سرگرمی، یک وب سایت عکاسی مکانی عالی برای به اشتراک گذاشتن کارهای خلاقانه شما است. اما اگر می خواهید تصاویری با کیفیت بالا را بدون زمان بارگذاری کند یا خرابی وب سایت خود به نمایش بگذارید، به میزبانی وب عالی نیاز دارید. بیایید در مورد چگونگی انتخاب ارائه دهنده میزبانی وب سایت عکاسی مناسب برای نیازهای خود بحث کنیم.

شروع کار با میزبانی وب سایت عکاسی

جمع آوری یک نمونه کار عکاسی به چند مرحله نیاز دارد. شما باید تصاویر با کیفیت بالا را برای گالری عکس خود انتخاب کنید، طرح بندی صفحه را ایجاد کنید، محتوا بنویسید، تلاش های سئو را مدیریت کنید و قبل از انتشار همه چیز را اثبات کنید. بسیاری از مردم برای یافتن میزبانی مناسب، تماس تلفنی را قطع می‌کنند، و این می‌تواند زمانی که همه چیز در جای خود باشد و آماده پخش زنده باشد، خسته‌کننده باشد.

با وجود تعداد زیادی از سایت های میزبانی، که همگی دارای برنامه های میزبانی خاص خود هستند، این مرحله می تواند بسیار دشوار باشد. شما باید میزبانی را پیدا کنید که شرایط فنی خاصی را که یک سایت عکاسی به آن نیاز دارد را برآورده کند و تجربه ای روان و کاربرپسند را ارائه دهد.

1. وب سایت عکاسی خود را با یک پلتفرم بسازید و میزبانی کنید

تصویری از دوربین کانن که در کف دست یک فرد نگه داشته شده است.

در فضایی مملو از سازندگان وب سایت مانند Wix، WordPress، و Squarespace، امیدواریم Webflow را انتخاب کنید تا نه تنها وب سایت خود را ایجاد کنید، بلکه از خدمات میزبانی ما نیز استفاده کنید. بله، ما مغرضانه هستیم، اما راه‌های مختلفی وجود دارد که از بقیه متمایز می‌شویم.

اول، سهولت استفاده از Webflow وجود دارد. با قابلیت کشیدن و رها کردن که از طریق یک طراح بصری بصری به شما ارائه می شود، حتی مبتدیان بدون تجربه کدنویسی می توانند صفحات وب بسازند. اگر نمی‌خواهید از ابتدا شروع کنید، می‌توانید یکی از الگوهای بسیار با کیفیت ما را انتخاب کنید – همه با گزینه‌های سفارشی‌سازی. ما شما را با ابزارهایی که برای ایجاد بهترین وب سایت عکاسی برای کارهای خلاقانه خود نیاز دارید، توانمند می کنیم.

ما در کنار اینکه یکی از بهترین سازندگان وب سایت هستیم، تعدادی طرح میزبانی مختلف و گزینه های قیمت گذاری را ارائه می دهیم. ما همچنین آموزش ها و سایر منابع طراحی وب را برای کمک به شما ارائه می دهیم. در صورت مواجه شدن با هر گونه مشکلی، تیم پشتیبانی مشتری آگاه و مفید ما آماده کمک است.

بسیاری از عکاسان نیز عکس های خود را از طریق وب سایت های خود برای فروش عرضه می کنند. اگر می‌خواهید چاپ عکس‌های خود را بفروشید، راه‌اندازی یک فروشگاه آنلاین را از طریق عملکرد تجارت الکترونیک Webflow ساده می‌کنیم .

2. هاست قابل اعتماد را انتخاب کنید

وقتی وب سایت شما خراب می شود، هرگز ظاهر خوبی ندارد. تمام کار سخت ساخت و راه‌اندازی یک وب‌سایت عکاسی در صورتی که از قطعی‌های مکرر رنج می‌برد، هدر می‌رود و هر کسی که ممکن است علاقه‌مند به دیدن کار شما باشد، ناامید می‌شود. بهترین میزبانی وب سایت، نمونه کارهای عکاسی شما را بدون هیچ مشکل مهمی آنلاین نگه می دارد.

Webflow 99% آپتایم ارائه می دهد، به این معنی که هر زمان که کسی بخواهد به مجموعه عکاسی شما نگاه کند، طراحی شما و تمام عکس های درخشان آن برای بازدیدکنندگان وجود خواهد داشت.

3. میزبانی وب را انتخاب کنید که از شبکه توزیع محتوا (CDN) استفاده می کند.

هنگامی که وب سایت شما و تمام عکس های آن به یک سرور محدود می شوند، بازدیدکنندگانی که از نظر جغرافیایی دورتر هستند، زمان بارگذاری کندتری را تجربه خواهند کرد. بسیاری از سرویس های میزبانی سطح پایین فقط یک یا دو سرور دارند که برای انتقال یک وب سایت و همه فایل های مرتبط با آن استفاده می کنند. این یک تجربه کاربری متناقض را بسته به اینکه هر کاربر در کجای جهان قرار دارد، ارائه می دهد.

این یک تجربه متناقض را برای کسانی که بر روی آن فرود می آیند، بر اساس جایی که در جهان هستند، فراهم می کند. یک نمونه کار عکاسی، به دلیل ماهیت بارگیری با فایل های عکس بزرگ، باید زمان بارگذاری کارآمدی را برای همه بازدیدکنندگان خود ارائه دهد و این می تواند یک چالش باشد.

اینجاست که ارائه دهندگان میزبانی که از CDN استفاده می کنند تفاوت زیادی ایجاد می کنند. یک CDN همه تصاویر و صفحات وب شما را از هر سروری که به مکان بازدیدکننده نزدیک‌تر است، توزیع می‌کند – بنابراین گالری عکس شما بدون در نظر گرفتن پایگاه اصلی بازدیدکننده، به طور موثر بارگیری می‌شود. به جای یک سرور واحد، CDN ها به شبکه گسترده ای متکی هستند که در سراسر جهان گسترش یافته است.

اگر از Webflow برای ساخت و میزبانی نمونه کارهای عکاسی خود استفاده می کنید، از مزایای دو CDN – Fastly و خدمات وب آمازون (AWS) Cloudfront – بهره مند خواهید شد، بنابراین هرکسی که نمونه کارهای عکاسی شما را بررسی کند، تجربه کاربری سریع و آسانی خواهد داشت.

4. در ذخیره سازی کوتاهی نکنید

اگر می‌خواهید مجموعه کوچکی از عکس‌ها را انتخاب کنید، ممکن است نیازی به نگرانی در مورد فضای ذخیره‌سازی موجود نباشید. اما برای اکثر عکاسان، نگهداری یک وب سایت عکس که به طور مداوم به روز می شود، به فضای بیشتری نیاز دارد. چیزی که ممکن است مانند فضای ذخیره سازی نامحدود و پهنای باند نامحدود به نظر برسد، می تواند به سرعت توسط یک گالری عکس گسترده احساس محدودیت و گرفتگی کند.

نکته دیگر این است که آیا می خواهید محتوای ویدیویی را اضافه کنید. اگر می‌خواهید محتوای ویدیویی را مستقیماً در وب‌سایت خود میزبانی کنید، به جای تعبیه آن با یوتیوب یا Vimeo، باید به برنامه‌های میزبانی نگاه کنید که شامل فضای ذخیره‌سازی بیشتر است.

5. مطمئن شوید که گواهی SSL دریافت کرده اید

همه ما به وب‌سایت‌هایی برخورد کرده‌ایم که فاقد نماد قفل آرامش‌بخش در نوار آدرس هستند و در عوض با هشداری شوم در مورد مهاجمان احتمالی که می‌خواهند اطلاعات ما را بدزدند، به ما خوش‌آمدگویی می‌کنیم. هنگامی که یک وب سایت فاقد اقدامات احتیاطی مناسب باشد، بسیاری از ما بدون اینکه به آن فکر کنیم، آن را دور می زنیم.

توصیه می کنیم به جای اینکه این کار را جداگانه انجام دهید، با برنامه های میزبانی که شامل گواهی SSL هستند بروید. اگر با Webflow پیش می‌روید، ما گواهی‌های SSL را در همه پلن‌ها ارائه می‌دهیم.

گواهی SSL نه تنها به بازدیدکنندگان کمک می کند تا احساس امنیت کنند، بلکه به رتبه بندی سایت نیز کمک می کند زیرا خزنده های وب گوگل تمایل دارند وب سایت هایی را که دارای گواهینامه SSL هستند نسبت به آنهایی که ندارند، رتبه بندی مطلوب تری دارند.

در یک سرویس میزبانی وب به دنبال چه چیزی باشید

تعداد زیادی گزینه میزبانی وب وجود دارد – اما چگونه می دانید که به دنبال چه ویژگی هایی باشید؟ ببینید چگونه میزبانی وب جریان می تواند مناسب باشد.

درباره میزبانی بیشتر بدانید

6. میزبانی وب را بیابید که محافظت از رمز عبور در سراسر سایت و هر صفحه را ارائه می دهد

تصویری از یک صفحه محافظت شده در رایانه Mac. تصویر با شستشوی بنفش صورتی فیلتر شده است.

مواقعی پیش می‌آید که می‌خواهید کل وب‌سایت خود را قفل کنید یا مناطق خاصی را از محدودیت خارج کنید. حفاظت از رمز عبور به شما امکان می‌دهد کنترل کنید که چه کسی می‌تواند صفحه وب شما را مشاهده کند، به آن دسترسی داشته باشد و احتمالاً تغییراتی در آن ایجاد کند.

فرض کنید در حال ایجاد یک گالری عکس جدید هستید و نمی خواهید بازدیدکنندگان کار شما را در حال پیشرفت ببینند. با محافظت از رمز عبور، می توانید گالری عکس خود را از دید عموم مخفی نگه دارید و رمز عبور را فقط با افراد انتخاب شده به اشتراک بگذارید. به این ترتیب، می‌توانید در مورد طرح خود بازخورد دریافت کنید، بدون اینکه آن را به روی تمام دنیا باز کنید.

عکاسان حرفه ای می توانند از محافظت از رمز عبور برای بهبود گردش کار خود با مشتریان استفاده کنند. به‌جای ارسال ایمیل پیوست‌ها یا اشتراک‌گذاری پوشه‌ها و فایل‌ها، می‌توانید عکس‌های یک مشتری را در وب‌سایت خود آپلود کنید، سپس از طریق یک صفحه محافظت شده با رمز عبور به آنها دسترسی انحصاری به کار خود بدهید.

7. میزبانی بدون نیاز به تعمیر و نگهداری برای سایت عکاسی خود پیدا کنید

اگر می‌خواهید پس از راه‌اندازی وب‌سایتتان راحت بنشینید و استراحت کنید، ما چند خبر بد برای شما داریم. تعداد کمی از خدمات هاستینگ از شما می خواهند که حتی پس از راه اندازی وب سایت خود به طور مداوم موارد را نظارت کنید. به عنوان مثال، برخی از ارائه دهندگان هاست از شما می خواهند که بسته های امنیتی و سایر بسته ها را برای ایمن نگه داشتن سایت خود نصب کنید. و اگر از این به روز رسانی ها عقب بیفتید، وب سایت خود را در برابر آسیب پذیری ها باز می کنید.

یکی دیگر از مزایای بزرگ استفاده از سازنده وب‌سایت و میزبانی وب‌فلو این است که وقتی سایت شما فعال شد، لازم نیست نگران اضافه کردن اصلاحات امنیتی یا افزونه‌ها باشید – ما از همه اینها مراقبت می‌کنیم.

8. به میزبانی وب که هر تغییری را فوراً انجام می دهد تکیه کنید

حفظ وب سایت به معنای ایجاد به روز رسانی و تغییرات است. اگر واقعاً در مورد اشتراک‌گذاری عکس‌های جدید هیجان‌زده هستید، نمی‌خواهید منتظر بمانید تا عکس‌های اضافه شده شما منتشر شود، به خصوص اگر مشتری در کنار شما باشد. میزبانی را پیدا کنید که هر تغییری که ایجاد می‌کنید فوراً بالا می‌رود. یکی از چیزهای عالی در مورد میزبانی با Webflow این است که هر ویرایشی که انجام می دهید – مانند انتشار یک پست وبلاگ یا اضافه کردن عکس های جدید – بلافاصله ظاهر می شود.

9. از سایت نمونه کارها خود با پشتیبان گیری و کنترل نسخه محافظت کنید

آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که تغییری ساده در سایت خود ایجاد کنید و در نهایت چیزی را خراب کنید؟ ما همه آنجا بوده ایم. اما اگر یک نسخه پشتیبان از سایت خود دارید که به شما امکان می دهد به نسخه قدیمی تر برگردید، این وضعیت صرفاً بخشی ناامید کننده و نه فاجعه آمیز از روند ساخت وب سایت است.

با میزبانی وب جریان، همیشه می توانید به تکرارهای قبلی کار خود بازگردید. با تنظیم نقاط ذخیره، می توانید نسخه های قبلی وب سایت خود را بدون هیچ مشکلی بازیابی کنید.

10. از میزبانی وب استفاده کنید که بهینه سازی تصویر را آسان می کند

برای وب‌سایت‌های عکاسی مهم است که تصاویر واکنش‌گرا داشته باشند – به این معنی که مقیاس تصاویر برای تطبیق با اندازه و وضوح صفحه‌نمایش کاربر، افزایش یا کاهش می‌یابد.

Webflow به طور خودکار تغییراتی از عکس های شما ایجاد می کند که در صفحه های مختلف کار می کنند. شما لازم نیست نگران تغییر تنظیمات باشید زیرا این عملکرد پاسخگو دقیقاً در آن تعبیه شده است.

یکی دیگر از بخش‌های بزرگ بهینه‌سازی تصویر، اطمینان از فشرده‌سازی صحیح عکس‌ها بر روی آنهاست. وقتی از میزبانی Webflow استفاده می‌کنید، از الگوریتم‌ها و قابلیت‌های فشرده‌سازی استفاده می‌کنید که اجازه می‌دهد عکس‌های شما سریع بارگیری شوند و در هر دستگاهی عالی به نظر برسند.

ویژگی بارگذاری تنبل Webflow عکس‌ها را با پیمایش بازدیدکنندگان بارگیری می‌کند

وب سایت های پر تصویر به دلیل سرعت بارگذاری پایین خود بدنام هستند. بسیاری از مردم این را به عنوان یک موضوع فرض می کنند که یک وب سایت عکاسی به کندی بارگذاری می شود. اما لازم نیست اینطور باشد. بار تنبل Webflow این امکان را برای حتی گسترده ترین وب سایت نمونه کارها فراهم می کند تا به موقع بارگیری شود.

اکثر وب سایت ها هر تصویر را به یکباره بارگذاری می کنند. بسته به تعداد تصاویر در یک صفحه خاص، این می تواند منجر به انتظار طولانی شود. به جای اینکه همه چیز را یکباره بارگیری کند، بار تنبل تنها زمانی عکس‌ها را نشان می‌دهد که شخصی به سمت آنها حرکت کند. با توجه به اینکه عکس‌های منفرد فقط در صورت نیاز بارگذاری می‌شوند، این امر زمان بارگذاری را به شدت کاهش می‌دهد.

11. گزینه های میزبانی را انتخاب کنید که شامل یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) است.

تصویری از CMS Webflow.
CMS Webflow نحوه مدیریت عکس ها و سایر محتوای خود را ساده می کند.

بسیاری از مبتدیان این اشتباه را مرتکب می شوند که سعی می کنند تمام محتوای خود را به صورت دستی مدیریت کنند. رفتن به طرح‌بندی و تغییر دادن هر تصویر با دست زمان زیادی می‌برد و با اضافه کردن محتوای بیشتر، می‌تواند سخت شود.

Webflow یک طرح قیمت گذاری ارائه می دهد که شامل یک CMS قدرتمند است. مجموعه‌های CMS عملکردی را ارائه می‌کنند که نگهداری گالری عکس، وبلاگ یا سایر محتوای پویا را به فرآیندی بی‌دردسر تبدیل می‌کند.

نظرات غیر فعال است