وقتی به طراحی سه بعدی فکر می کنید، طراحی های وب خیره کننده ممکن است به ذهن شما خطور نکند – اما باید.

این سبک طراحی چیزی بیش از فیلم های سه بعدی (سه بعدی) و واقعیت مجازی است. طراحی سه بعدی برای وب سایت ها، بازدیدکنندگان را با تجربه ای فراگیرتر درگیر می کند. سایه ها، نور و حرکت باعث می شود یک وب سایت کمتر صاف به نظر برسد و بر عناصر مهم برای جذاب و به یاد ماندنی شدن طراحی ها تأکید می کند.

طراحی سه بعدی چیست؟

در طراحی وب، طراحی سه بعدی به معنای افزودن سایه ها و جزئیات به عناصری مانند اسکرول تعاملی، متن پویا و گرافیک برای افزودن عمق به صفحه تخت است.

بسیاری از وب سایت ها از طراحی های سه بعدی وب سایت برای جلب توجه کاربران به تصویر، متن یا جزئیات دیگر استفاده می کنند. این می تواند بر CTA تأکید کند یا اطلاعات حیاتی را برجسته تر کند.

چرا باید از طراحی سه بعدی استفاده کرد؟

به عنوان یک طراح وب، استفاده از عناصر مختلف طراحی به شما امکان می دهد بهترین تجربه کاربری (UX) ممکن را ایجاد کنید. افزودن ابعاد جدید تنوع بصری ایجاد می کند و افراد را به اطلاعات مورد نیازشان راهنمایی می کند. و در حالی که این عناصر خوب به نظر می رسند، آنها همچنین:

  • محصولات موجود در وب سایت خود را متمایز کنید. طراحی های تخت و رویکردهای مینیمالیستی در طراحی وب مدرن رایج است. عناصر سه بعدی جلب توجه می کنند. آنها با تأکید بر ویژگی هایی مانند تصاویر محصول، عناصر ناوبری یا CTA، وب سایت ها را جذاب تر می کنند.
  • به حواس بازدیدکننده خود متوسل شوید. یک وب‌سایت با طرح‌های سه‌بعدی تجربه‌ای همهجانبه را ارائه می‌دهد که طراحی‌های تخت نمی‌توانند. عوامل طراحی سه بعدی آنلاین در تجربیات و دیدگاه های انسانی برای برانگیختن بهتر احساسات از طریق طراحی UX، چه از طریق انیمیشن ها یا عناصر جذاب تر سایت.
  • با بازدیدکنندگان سایت تعامل داشته باشید. در دنیای دیجیتال سمعی و بصری، طراحی سه بعدی به بازدیدکنندگان کمک می کند تا با روش های جدیدی با یک وب سایت ارتباط برقرار کنند. طراحی تعاملی شامل عناصر متحرک واقعی و پس‌زمینه‌های پویا است تا تجربه وب‌سایت را از صفحات روزمره متمایز کند.

4 روش برای استفاده از عناصر سه بعدی در وب سایت شما

ما تعدادی از بهترین نمونه های وب سایت سه بعدی را انتخاب کرده ایم تا ایده هایی را برای پروژه بعدی وب سایت شما ایجاد کنیم.

1. فروشگاه تجارت الکترونیک خود را تقویت کنید

تصویری از وب‌سایت Reality.Tools که فلوچارتی از فرآیند خرید فروشگاه‌های تجارت الکترونیک را نشان می‌دهد.

این الگوی تجارت الکترونیک از Reality.Tools از نمادهای سه بعدی برای عمق بخشیدن به گرافیک ها استفاده می کند و به نظر می رسد که از صفحه نمایش بیرون می آیند. در بخش «چگونه کار می‌کند»، این نمادها سه مرحله را نشان می‌دهند که کاربران باید برای خرید انجام دهند.

در بخش “مرور”، منو یک نماد سه بعدی سبک از هر محصول موجود را با سایه هایی نشان می دهد که آنها را شناور نشان می دهد. این طراحی برای نمایش محصولات برند، ایجاد یک تجربه مرور به یاد ماندنی و نمایش برخی از محصولات ارائه شده به منو ابعاد می بخشد.

2. ترکیب تصاویر پویا

تصویری از صفحه اصلی Rogue & Rosy که تصاویر سه بعدی از مربای میوه ای الکلی آنها را در طعم های مختلف نشان می دهد.

مرباهای میوه الکلی Rogue & Rosy با انیمیشن های محصول جان می گیرند. در پشت عکس‌ها افکت‌های سه‌بعدی اسپلش و موادی وجود دارد که ظاهراً زنده می‌شوند. این طرح با محصول تازه و پرانرژی مطابقت دارد و با ایجاد گرافیک‌های شگفت‌انگیزی که می‌توانند عملاً بچشند، حس چشایی بیننده را جذب می‌کند.

هنگامی که کاربر پیمایش می کند، تصاویر نیز حرکت می کنند و حرکت و ابعاد بیشتری نسبت به طراحی ایستا اضافه می کنند. انیمیشن‌های بزرگ‌تر و طرح‌های رنگی پر جنب و جوش این وب‌سایت به بازدیدکنندگان کمک می‌کند محصول را درک کنند و در صورت خرید چه چیزی را دریافت می‌کنند.

خلاقیت خود را در وب آزاد کنید

از پلتفرم توسعه بصری Webflow برای ساخت وب‌سایت‌های کاملاً سفارشی و آماده تولید – یا نمونه‌های اولیه با وفاداری بالا – بدون نوشتن یک خط کد استفاده کنید.

به صورت رایگان شروع کنید

3. یک نمونه کار تخیلی و همه جانبه اختراع کنید

تصویری از وب‌سایت Design Made Cool که یک پیکره انسان‌نما را نشان می‌دهد که توسط عناصر طراحی سه بعدی احاطه شده است.

کل وب‌سایت Design Made Cool یک صفحه فرود با صحنه‌های واقعی، عناصر متحرک و رابطی است که باعث می‌شود به جای پیمایش روی رایانه، در یک نمایشگاه هنری قدم بزنید. شکل سه بعدی انسان نما، همراه با یک تبریک، به بازدیدکننده این احساس را می دهد که واقعاً در حال ملاقات با چین می باشد.

به عنوان یک سایت نمونه کارها، مهارت های کلیدی طراح را نشان می دهد: مدل سازی سه بعدی، گرافیک حرکتی، و توسعه جریان وب. بخش Work فاصله ای از عناصر سه بعدی سنگین ارائه می دهد تا طرح های قبلی بدرخشند. در پایان، بادکنک‌های واقعی می‌خوانند: «طراحی سریع‌تر از افزایش هزینه، ارزش اضافه می‌کند»، که دلیلی عالی برای این است که چرا این طراح ارزش استخدام دارد.

4. از پیمایش اختلاف منظر استفاده کنید

تصویری از وب‌سایت ژروم برگاماسکی که منظره‌ای منظره با جلوه پیمایش اختلاف منظر را نشان می‌دهد.

پیمایش اختلاف منظر یک تکنیک طراحی است که باعث می شود پس زمینه کندتر از تصاویر پیش زمینه حرکت کند و توهم عمق ایجاد کند. قالب پارالکس جروم برگاماسکی طراح وب آزاد به عنوان یک سایت نمونه کارها دو برابر می شود.

در این صفحه فرود، تصاویر ابری به آرامی از سمتی به سمت دیگر شناور می شوند، حتی زمانی که کاربر مکان نما خود را حرکت نمی دهد. با پیمایش به پایین صفحه را به یک پس‌زمینه ثابت با همان رنگ زمین در پایین منظره تبدیل می‌کند، گویی برای اطلاعات بیشتر به زیر زمین می‌روید.

این اضافات هوشمندانه به غوطه ور شدن جلوه منظر می افزایند و به وب سایت احساس سینمایی می کنند. بازدیدکننده را تشویق می‌کند تا در کل نمونه کارها پیمایش کند و درباره کارهای جروم بیشتر بیاموزد.

نظرات غیر فعال است