سنگ بنای حضور دیجیتالی هر شرکتی، وب سایت آن است.

اینترنت افراد از سراسر جهان را به هم متصل می کند و دسترسی به محصولات، خدمات و اطلاعات را آسان تر از همیشه می کند. وب سایت های بزرگ در مرکز این ارتباط و جامعه قرار دارند.

اما داشتن یک وب سایت از نظر زیبایی شناختی کافی نیست. مشتریان از سایت‌های کاربرپسند و کاربردی انتظار دارند که ظاهر خوبی داشته باشند، احساس خوبی داشته باشند و اطلاعات مورد نظرشان را ارائه دهند. اگر آنها این را پیدا نکردند، ممکن است روی سایت شما کلیک کنند و به سمت یک رقیب بروند.

در این راهنما، هشت ویژگی ضروری وب‌سایت را بررسی می‌کنیم تا به شما در ایجاد سایت‌هایی جذاب، کاربردی و راضی نگه داشتن بازدیدکنندگان کمک کنیم.

8 ویژگی مهم برای وب سایت شما

وب سایت شما به عنوان چهره برند شما عمل می کند. اولین برداشت بازدیدکنندگان را شکل می دهد: آیا سایت قابل اعتماد به نظر می رسد؟ قابل اعتماد؟ حرفه ای؟ گنجاندن این هشت ویژگی ضروری به شما کمک می کند تا اعتماد و اعتبار را در ذهن مصرف کنندگان پرورش دهید.

1. نام تجاری و لوگو

نام شرکت شما باید به طور برجسته در صفحه اصلی یا صفحه اصلی وب سایت شما، ترجیحاً در گوشه وسط یا سمت چپ بالای صفحه نمایش داده شود. مردم نباید برای دیدن نام برند شما اسکرول کنند – باید به وضوح در کنار لوگوی شما ارائه شود، یک طرح گرافیکی که به صورت بصری نشان دهنده برند شما باشد.

اگر هنوز در حال توسعه این عناصر برند هستید، راهنمای ما در مورد ایجاد یک نام تجاری موثر را بررسی کنید . هنگامی که نام خود را به دست آوردید، یک طراح گرافیک استخدام کنید یا به تنهایی یک لوگو ایجاد کنید که مکمل نام و نام تجاری شما باشد.

2. نام دامنه شخصی شده

نام دامنه وب سایت شما آدرسی است که در نوار آدرس مرورگر ظاهر می شود. نام دامنه را می توان به صورت دستی در نوار آدرس وارد کرد یا از طریق صفحه نتایج موتور جستجو پیدا کرد.

نام دامنه خود را با دقت انتخاب کنید. باید مختصر و مرتبط با برند شما باشد – در حالت ایده آل، نام شرکت شما خواهد بود. اگر می توانید، به جای استفاده از یک نام رایگان که نام میزبان تا انتها روی آن چسبانده شده است، یک نام دامنه خریداری کنید، زیرا می تواند سایت شما را آماتور جلوه دهد.

اطمینان حاصل کنید که نام دامنه برای املا و تلفظ آن ساده است (تا افراد بتوانند آن را به راحتی پیدا کرده و به اشتراک بگذارند) اما به اندازه کافی منحصر به فرد باشد تا متمایز شود. شما نمی خواهید ترافیک خود را به خاطر اشتباهات تایپی یا مارک هایی با نام های مشابه از دست بدهید.

متأسفانه، با نزدیک به 2 میلیارد وب سایت در اینترنت ، ممکن است کسی قبلاً نام دامنه مورد نظر شما را داشته باشد. اگر چنین است، باید آن نام دامنه را از مالک موجود خریداری کنید یا یک نام ثبت نشده خریداری کنید.

3. اطلاعات تماس و رسانه های اجتماعی

اطلاعات تماس و پیوندهای رسانه‌های اجتماعی به افراد این امکان را می‌دهند که اگر در مورد کسب‌وکار شما سؤالی دارند یا می‌خواهند همکاری کنند، با آنها تماس بگیرند. اطلاعات مربوط به شرکت خود مانند شماره تلفن و آدرس ایمیل را در بالا یا پایین هر صفحه وب قرار دهید. در هر کجا که آن را قرار می دهید، مطمئن شوید که به طور مداوم قرار داده شده است تا بازدیدکنندگان از تلاش برای یافتن آن گیج یا ناامید نشوند.

فراموش نکنید که از قدرت رسانه های اجتماعی استفاده کنید. آیکون های رسانه های اجتماعی برای هر وب سایت شرکتی ضروری است. آنها را در پاورقی در پایین هر صفحه قرار دهید و برای دسترسی آسان به پلتفرم های رسانه های اجتماعی خود پیوند دهید. انجام این کار بازدیدکنندگان را تشویق می کند تا با محتوای شما در سایر فضاهای دیجیتال ارتباط برقرار کنند و با برند شما ارتباط برقرار کنند.

یک جایگزین برای اشتراک گذاری آدرس ایمیل استفاده از فرم تماس است. این یک جعبه پیام کوچک است که افراد می توانند یک پیام کوتاه تایپ کنند و اطلاعات تماس خود را به اشتراک بگذارند. هنگامی که آنها فرم را ارسال می کنند، پیام به صندوق ورودی شرکت شما ارسال می شود و منتظر پاسخ شما است.

4. فراخوان به اقدام

Call to Action یا CTA یک اصطلاح بازاریابی است که به یک اعلان یا دکمه اشاره دارد که بازدیدکننده وب سایت را تشویق به انجام یک اقدام خاص می کند.

اغلب اوقات، CTA ها مشتریان بالقوه را یک قدم به فروش نزدیک تر می کنند، اما از آنها برای تشویق ثبت نام در خبرنامه، دانلود رایگان و موارد دیگر نیز استفاده می شود. «اکنون خرید کنید»، «برای دسترسی به مقالات بیشتر مشترک شوید» و «این تخفیف تعطیلات را بررسی کنید» نمونه‌های رایج CTA هستند.

هنگام طراحی دکمه‌ها برای CTA، مطمئن شوید که به راحتی قابل مشاهده و خواندن هستند. از عناصری مانند رنگ ، تایپوگرافی و شکل استفاده کنید تا آنها را از عناصر اطراف متمایز کنید. برای مثال، ممکن است یک دکمه قرمز رنگ «اکنون بخرید» مستقیماً در زیر یک مورد در صفحه محصولی که در غیر این صورت کمتر اعلام شده است ظاهر شود.

خلاقیت خود را در وب آزاد کنید

وب‌سایت‌های کاملاً سفارشی و آماده تولید – یا نمونه‌های اولیه با کیفیت فوق‌العاده – بدون نوشتن یک خط کد بسازید. فقط با Webflow.

به صورت رایگان شروع کنید

5. وبلاگ

وبلاگ که مخفف بلاگ است، یک صفحه اختصاصی است که حاوی رهبری فکری و محتوایی در مورد موضوعات خاص است که برای یک مخاطب هدف خاص جذاب است. گنجاندن وبلاگ یک استراتژی بازاریابی دیجیتال عالی است، زیرا به شما امکان می دهد مشتریان بالقوه را از طریق جستجوهای موتور جستجو پیدا کنید.

برای مثال، شخصی که در جستجوی عبارت «چگونه یک ساعت را تمیز کنیم» ممکن است با مقاله‌ای در این زمینه مواجه شود که توسط یک کسب و کار فروش ساعت منتشر شده است. پس از دریافت اطلاعات مفید از وبلاگ شرکت، بازدید کننده به احتمال زیاد به سایت اصلی رفته و در اطراف خرید می کند. حداقل، آنها تصور مثبتی از نام تجاری برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات مفید خواهند داشت.

اگر قصد دارید ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید، وبلاگی با محتوای تازه، اصلی و با کیفیت ایجاد کنید. آن را مرتباً به روز کنید و از ابزارهای سئو برای بهینه سازی محتوای خود استفاده کنید.

6. صفحه درباره ما

صفحه درباره ما مکانی برای به اشتراک گذاشتن داستان، ماموریت و اهداف بلندمدت برند شماست. بنیانگذاران، مدیران و مدیران و اعضای تیم شرکت خود را فهرست کنید.

افزودن تصاویر صفحه درباره ما را بهبود می بخشد. تصاویری از روز تاسیس یا پنجمین سالگرد آن شرکت خود را اضافه کنید – هر زمان که آخرین عکس گرفته شده باشد. قرار دادن یک عکس کوچک در کنار نام هر یک از اعضای تیم نیز یک لمس خوب است. این جزئیات شرکت شما را انسانی می کند و آن را برای بازدیدکنندگان کنجکاو قابل اعتمادتر نشان می دهد.

مشتریان بالقوه می توانند درباره شرکت شما و ارزش های آن بیاموزند – که ممکن است آنها را متقاعد به خرید کند. وقتی مردم با برند شما ارتباط برقرار می کنند، به احتمال زیاد بخشی از مخاطبان وفادار می شوند.

7. قابلیت جستجو

قابلیت جستجو قابلیتی است که افراد معمولاً هنگام ساخت وب سایت از آن غافل می شوند. گنجاندن کادر جستجو در بالای سرصفحه یا در بالای صفحه می‌تواند اصطکاک را برای مشتریان بالقوه کاهش دهد و تجربه آنها را در سایت راحت‌تر کند.

بررسی ها نشان می دهد که 30 درصد از افراد در صورت ارائه از جعبه جستجو استفاده می کنند ، در حالی که 68 درصد از مشتریان اگر تجربه جستجوی ضعیفی داشته باشند، سایت را ترک می کنند. بعلاوه، کسانی که از قابلیت جستجوی یک وب سایت استفاده می کنند تقریبا دو برابر بیشتر احتمال دارد که تبدیل شوند. این به ویژه برای وب‌سایت‌های کسب‌وکار کوچک که باید هر بازدیدی را در نظر بگیرند مفید است.

8. سوالات متداول

متداول‌ترین سؤالات مشتریانتان را جمع‌آوری کنید و آنها را در بخش سؤالات متداول اختصاصی (پرسش‌های متداول) مرتب کنید – این می‌تواند در پایین صفحه تماس یا راهنمایی باشد. پرسش‌های متداول به بازدیدکنندگان کمک می‌کند تا مسائلی را که قبلا مطرح کرده‌اند حل کنند و احساس استقلال بیشتری کنند. به علاوه، نیاز کارکنان و اعضای تیم شما را برای پاسخگویی به سوالات یکسان کاهش می دهد.

برای تقویت بیشتر تعامل با برند خود، بخشی از انجمن را در وب سایت خود قرار دهید که در آن بازدیدکنندگان می توانند سؤالات خود را مطرح کنند و سایر مشتریان می توانند پاسخ دهند. این امر جامعه ای از دانش مشترک را در سایت شما ایجاد می کند و بازدیدکنندگان را تشویق می کند که به اطراف بمانند و برای پاسخ دوباره مراجعه کنند. اگر یک مشتری وفادار بتواند به طور دقیق به یک درخواست پاسخ دهد، ممکن است در وقت تیم خدمات مشتری خود نیز صرفه جویی کنید.

عناصر اضافی وب سایت که باید در نظر داشته باشید

هنگامی که عناصر ضروری را به وب سایت خود اضافه کردید، برای ارتقاء تجربه کاربری، عملکرد و امنیت خود، این نکات نهایی را اضافه کنید.

ناوبری آسان

یک وب‌سایت با ناوبری بصری به افراد امکان می‌دهد تا در یک تجربه کاربری یکپارچه به سرعت به محتوایی که می‌خواهند برسند، و ۹۴ درصد از بازدیدکنندگان وب‌سایت خواهان ناوبری آسان هستند . یک نوار پیمایش همیشه قابل مشاهده را اضافه کنید تا افراد بتوانند به راحتی بین صفحات بدون توجه به جایی که در وب سایت هستند حرکت کنند.

تجربه کاربری بصری

مردم اغلب برای یافتن اطلاعات مورد نیاز خود عجله دارند. آنها را مجبور نکنید برای آن کار کنند. در عوض، از طرح‌بندی سایت بصری با سلسله مراتب منطقی استفاده کنید تا افراد هر عنصر طراحی و عملکرد آن را درک کنند. از قرار دادن نوار جستجو در پایین صفحه در جایی که بازدیدکننده انتظار ندارد آن را بیابد خودداری کنید – مکان مشترکی مانند گوشه بالا سمت راست را انتخاب کنید.

محتوای با کیفیت

محتوای اصلی، مختصر و جذاب ایجاد کنید. از اصطلاحات و اصطلاحات غیرضروری که ممکن است مخاطب هدف شما را سردرگم کند، خودداری کنید. به یاد داشته باشید: افراد بازه توجه کوتاهی دارند . در صورت امکان، از فیلم‌ها، انیمیشن‌ها و اینفوگرافیک‌ها برای انتقال اطلاعات استفاده کنید – این رسانه تصویری می‌تواند توجه بیشتری را به خود جلب کند و بازدیدکنندگان را در سایت شما نگه دارد.

طراحی واکنش گرا در پلتفرم ها و دستگاه های مختلف

کاربران اینترنت هم با دستگاه های تلفن همراه و هم با لپ تاپ یا رایانه رومیزی به صورت آنلاین مرور می کنند . اطمینان حاصل کنید که با استفاده از طراحی وب ریسپانسیو برای اطمینان از سازگاری یکپارچه در همه دستگاه ها و اندازه های صفحه نمایش، به همه پاسخگو هستید.

امنیت وب

بسیار مهم است که اقدامات امنیتی قوی برای وب سایت خود داشته باشید، به خصوص اگر در حال فروش هستید. داشتن امنیت سایت به مشتریان آرامش می دهد که اطلاعات شخصی و مالی آنها امن است.

سایت خود را با گواهی SSL ایمن کنید – این ابزار رمزگذاری اساسی و در عین حال قدرتمند ارتباطات را ایمن می کند و مشتریان را در برابر مسائلی مانند سرقت هویت و هک محافظت می کند.

نظرات غیر فعال است