چرا نوآوری در آموزش اهمیت دارد؟

 خواستم درباره نوآوری در آموزش بنویسم که یاد نقل قولی از شاعر معروف ویلیام باتلر ییتس افتادم که گفت: “آموزش پر کردن یک سطل نیست، بلکه باید روشن کردن آتش باشد.”

و حالا نوآوری در آموزش چیست؟ 

وقتی در مورد نوآوری در آموزش صحبت می کنیم، یعنی «شراب جدید را در بطری های قدیمی نریزید» دنیا در حال تغییر است. با این حال، مردم هنوز به روشی آموزش می دهند و یاد می گیرند که در انقلاب صنعتی اختراع شد. این سبک آموزش دیگر  کار نمی کند.”

نوآوری در آموزش مستلزم همکاری مداوم با همکاران است.نوآوری در آموزش چیزی بیش از فناوری است. این در مورد این نکته است که چگونه می توانید از فناوری برای توانمندسازی دانش آموزان و دانشجویان برای تبدیل شدن به یادگیرندگان مادام العمر که عوامل تغییر هستند استفاده کنید.”

هیچ تعریف واحدی از نوآوری در آموزش وجود نداردیک چیز مسلم است: نوآوری جایگاه بسیار مهمی در آموزش دارد

نوآوری در آموزش چیست؟

بسیاری به اشتباه معتقدند نوآوری با استفاده از فناوری یا اختراعات جدید ارتباط دارد.تفکر منسوخ در مورد چگونگی طراحی یک مدرسه منجر به عملکرد پایین تر در آموزش عمومی می شود. «تجارب یادگیری را می‌توان به گونه‌ای طراحی کرد که بسیار مرتبط‌تر با علایق و مسیرهای شغلی دانش‌آموز باشد، با استعدادها و توانایی‌های آنها شخصی‌سازی شود و به فرهنگ و هویت آنها پاسخ دهد.

نوآوری در آموزش معلمان و دانش آموزان را تشویق می کند تا به کاوش، تحقیق و استفاده از همه ابزارها برای کشف چیزهای جدید بپردازنداین شامل یک نگاه متفاوت به مشکلات و حل آنها استفرآیند تفکری که در آن انجام می شود به دانش آموزان کمک می کند تا خلاقیت و مهارت های حل مسئله خود را توسعه دهند.

نوآوری به معنای خلق چیزی از هیچ نیستدرست مانند هر پروژه علمی خوب، این پروژه به تحقیق در مورد راه حل های موجود برای ارائه یک فرضیه جدید برای آزمایش متکی است.

به نظر من  نوآوری در آموزش فراتر از یک رویکرد جدید است. نوآوری برای موفقیت کلی سیستم آموزشی ما حیاتی است . من کاملاً معتقدم که اثبات — یا رد — فرضیه ها با تحقیقات دقیق قوی بهترین راه برای پیشبرد آموزش است.

نوآوری آموزش را بهبود می بخشد زیرا دانش آموزان را وادار می کند تا از سطح بالاتری از تفکر برای حل مشکلات استفاده کنند.

نوآوری شامل یافتن راه های بهتر برای انجام کاری و راه های جدید برای نگاه کردن به مشکلات است

استفاده از یادگیری مبتنی بر پروژه، رویکرد دیگری برای تحریک نوآوری و تفکر خلاق استبه جای کار بر روی یک پروژه در کلاس ریاضی، یادگیری مبتنی بر پروژه چندین رشته را در یک پروژه ترکیب کنیدکه این  باعث ترویج یادگیری فعال و عمیق تر می شود.

رهبران مدارس می خواهند از اجباری شدن نوآوری اجتناب کنندبه نظر من سیاست باید فرصت ها و انگیزه هایی را برای افراد ایجاد کند تا تجربیات یادگیری متفاوت و بهتری طراحی کنند، اما نیازی به آن نداشته باشد.

به جای آموزش ساده ABC و 123، نوآوری فراتر از اصول اولیه با ترکیب رشته های مختلف برای رسیدن به یک نتیجه جدید یا متفاوت استدانستن اصول اولیه یک نقطه شروع استدانش آموزان از دانش و مفاهیم برای یافتن راه حل استفاده می کنند تا زمانی که بهترین پاسخ ها را پیدا کنند.

چگونه مدیران مدارس می توانند یاد بگیرند که چگونه نوآوری و فناوری را بدون اجبار به کار ببرند؟ برخی از دانشگاه ها دوره های نوآوری را به عنوان بخشی از برنامه درسی اصلی خود گنجانده اند.  همانطور که یادگیری مبتنی بر پروژه با ترکیب رشته ها بر کل کودک متمرکز می شود، “رهبری مدرسه نوآور” به دانش آموزان می آموزد که چگونه سیستم هایی را پیاده سازی کنند که منجر به نوآوری می شود.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *