بهترین شرکت سئو در شیراز ایراین

بهینه‌سازی موتورهای جستجو برای دیده شدن وب سایت شما حیاتی است. اما نگران نباشید – لازم نیست برای یادگیری اصول اولیه به مدرسه برگردید. در اینجا نحوه شروع به کار آمده است.

روش استانداردی برای یادگیری بهینه سازی موتور جستجو (SEO) وجود ندارد. از هر کسی که در اینجا در SEJ کار می کند بپرسید که چگونه در سئو شروع به کار کرده است، داستان های مختلف زیادی دریافت خواهید کرد.

این می تواند ناامید کننده باشد زیرا اگر کسب و کار شما اصلاً حضور آنلاین دارد، باید حداقل مقداری SEO را بدانید.

شاید شما به تازگی آن وب سایت شگفت انگیز جدید را راه اندازی کرده اید و می خواهید گوگل شما را در صفحه اول رتبه بندی کند.

یا شاید وب سایت موجود شما ترافیک مورد نظر شما را دریافت نمی کند. یا فقط می خواهید یک حرفه جدید و پر تقاضا را شروع کنید.

به هر دلیلی که می خواهید SEO را یاد بگیرید، در نقطه مناسبی هستید.

در حال حاضر، برخی از شما احتمالاً کمی ترسیده اید. همه این صحبت ها در مورد الگوریتم های جستجو و تحقیق کلمات کلیدی و پیوندهای متقابل پیچیده به نظر می رسد.

استراحت کنید، علیرغم تمام اصطلاحات فنی، یادگیری سئو حتی برای یک مبتدی کاملاً سخت نیست. فقط باید مایل به صرف زمان و تلاش باشید.

این مقاله به شما یک طرح گام به گام ارائه می دهد که می توانید برای ایجاد مهارت های سئو از ابتدا یا افزایش دانش موجود خود دنبال کنید.

و در حالی که نمی توانیم به شما قول رتبه برتر در گوگل را بدهیم، قول می دهیم که اگر کار را انجام دهید، نتایج را خواهید دید.

راهنمای شما برای یادگیری سئو

قبل از اینکه به اولین قدم در مسیر شما برای تبدیل شدن به یک جدی سئو بپردازیم، بیایید نگاهی گذرا به معنای دقیق بهینه سازی موتور جستجو بیندازیم.

طبق راهنمای توسعه دهندگان گوگل :

“بهینه سازی موتورهای جستجو فرآیندی است که سایت شما را برای موتورهای جستجو بهتر می کند.”

به عبارت دیگر، دقیقاً مشخص می کند که چه تغییراتی را باید در وب سایت خود ایجاد کنید تا آن را با جستجوهای جستجو مرتبط تر کنید.

عناصر سئو در دو دسته اصلی قرار می گیرند: درون صفحه و خارج از صفحه.

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، عناصر سئوی درون صفحه بخش هایی هستند که در وب سایت شما وجود دارند. این شامل:

  • خزیدن و فهرست‌بندی ، یعنی چقدر آسان است که موتورهای جستجو محتوای شما را پیدا کرده و نقشه‌برداری کنند.
  • کیفیت محتوا و استفاده از کلمات کلیدی
  • عوامل قابل استفاده مانند زمان بارگذاری و پاسخگویی که به عنوان Core Web Vitals شناخته می شوند .
  • پاسخگویی موبایل
  • EAT : تخصص، اقتدار و قابل اعتماد بودن.
  • تصاویر.
  • برچسب ها

از سوی دیگر، عناصر سئو خارج از صفحه ، عوامل رتبه بندی هستند که از خارج از دامنه شما می آیند. این در درجه اول بر ایجاد لینک و جذب سایر وب سایت های با کیفیت بالا برای پیوند دادن به محتوای شما متمرکز است.

اکنون که ما این مشکل را نداریم، بیایید به روند گام به گام تسلط بر سئو بپردازیم.

مرحله 1: تسلط بر اصول اولیه

یکی از بهترین چیزهایی که در مورد گوگل وجود دارد، حجم گسترده اطلاعات در دسترس آن است. در حالی که آنها سس مخفی را در مورد اینکه دقیقاً چه چیزی الگوریتم آن را هدایت می کند را از بین نمی برند، غول موتور جستجو به طور شگفت انگیزی در مورد اینکه چه چیزی در رتبه بندی ها قرار می گیرد و چه چیزی در نظر گرفته نمی شود.

و حتی بهتر از آن، آنها یک راهنمای شروع SEO بسیار مفید برای افرادی که تازه در این زمینه شروع کرده اند ارائه کرده اند. این یک دیدگاه سطح بالا از نحوه عملکرد بهینه سازی موتور جستجو است، از جمله تعاریف اصطلاحات رایج و اصول اولیه رتبه بندی.

اگر آموزش سئوی خود را به طور کامل از صفر شروع می کنید، اینجا بهترین مکان برای شروع است.

این به شما می گوید که چگونه سایت خود را در گوگل قرار دهید، بهترین راه ها برای کنترل خزیدن به طوری که موتور جستجو بتواند محتوای شما را پیدا کند، و قابلیت فهرست بندی، که به او کمک می کند بفهمد محتوای شما در مورد چیست – و چه نوع جستارهایی خواهد بود. مناسب برای

هر ساله در SEJ، چندین کتاب الکترونیکی در مورد موضوعات مختلف SEO و بازاریابی دیجیتال تولید می کنیم. یکی از این کتاب‌های الکترونیکی، راهنمای SEO برای مبتدیان ، راهنمای جامع شروع و نحوه انجام بسیاری از کارهای رایج سئو است.

مرحله 2: عمیق تر به سمت فنی شیرجه بزنید

وقتی مطمئن شدید که اصول سئو را پایین آورده اید، وقت آن است که به مفاهیم فنی بیشتری بروید.

بار دیگر، گوگل چندین منبع عالی برای اهداف آموزشی شما فراهم کرده است.

یکی از نقاط خوب برای ادامه تحصیل، دستورالعمل های مدیر وب سایت برای حفظ سئوی سایت شما است . این می تواند به شما کمک کند تا با تکنیک های متوسط ​​تا پیشرفته برای افزایش رتبه خود یا مقابله با سایر مسائل سئو شروع کنید.

این شامل اطلاعاتی درباره نحوه برخورد با محتوای تکراری و صفحات متعارف ، استفاده از فایل‌های robots.txt برای اطلاع دادن به Google برای خزیدن و فهرست‌بندی صفحات، ساخت و ارسال نقشه‌های سایت، و راه‌های دیگری است که می‌توانید به Google در درک بهتر سایت خود کمک کنید.

بسته به نوع محتوایی که در سایت خود دارید، ممکن است لازم باشد از استراتژی های مختلفی برای به حداکثر رساندن نمایش آن استفاده کنید.

به عنوان مثال، ویدیوها شکل محبوبی از محتوا هستند که برای اطمینان از رتبه بندی تا حد امکان، به کار اضافی سئو نیاز دارند.

اگر از چیزی خارج از متن ساده استفاده می‌کنید (و باید استفاده کنید – هیچ‌کس نمی‌خواهد در دیواری از متن پیمایش کند)، مطمئن شوید که دستورالعمل‌های محتوای خاص Google را بررسی کرده‌اید .

مرحله 3: ایجاد یک فرآیند SEO

در این مرحله، امیدواریم درک نسبتاً خوبی از چیستی سئو و نحوه عملکرد آن داشته باشید.

و اکنون، زمان آن رسیده است که با توسعه و اجرای فرآیند سئوی خود، این آموزش را عملی کنید.

اگر در حال کار بر روی یک سایت موجود هستید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که ممیزی SEO را انجام دهید. این یک تعهد نسبتاً گسترده است، اما یک بار دیگر، ژورنال موتور جستجو برای نجات!

ما یک کتاب الکترونیکی ایجاد کرده‌ایم که شما را در کل فرآیند ارزیابی تلاش‌های فعلی سئو با استفاده از یک چک لیست مفید راهنمایی می‌کند.

بعد از اینکه فهمیدید در حال حاضر کجا ایستاده اید، وقت آن است که یک استراتژی بسازید. اگر فقط کتاب الکترونیکی مفید دیگری وجود داشت که بتوانید از آن برای راهنمایی شما در این فرآیند استفاده کنید – اوه صبر کنید، ما یکی داریم .

این یک راهنمای گام به گام (به علاوه یک الگو) برای ایجاد استراتژی سئوی یک ساله شما است، با راهنمایی ماه به ماه برای کمک به اندازه گیری نتایج و بهبود رتبه خود.

و در رابطه با نظارت بر عملکرد، کنسول جستجوی گوگل تعداد زیادی تجزیه و تحلیل و اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید برای بهبود ترافیک سایت از آنها استفاده کنید. بسیار شایسته است که با این ابزار آشنا شوید .

مرحله 4: محتوای خود را بهینه کنید

نمی توان اغراق کرد که محتوای وب سایت شما چقدر مهم است. محتوا همان چیزی است که افراد را به سمت سایت شما سوق می دهد، آنها را تشویق می کند تا اقدام کنند و در وهله اول دلیل اصلی وجود سایت شما است.

بنابراین، پس از انجام کارهای پشتیبان، فنی و استراتژیک لازم برای ارتقای رتبه خود، وقت آن است که بر محتوای خود تمرکز کنید.

همانطور که در مرحله آخر بحث شد، استراتژی محتوای شما باید بخش بزرگی از استراتژی کلی شما باشد، اما اینجا جایی است که لاستیک با جاده برخورد می کند.

اینجا جایی است که شما یک نسخه غنی از کلمات کلیدی (اما نه بیش از حد) ایجاد می‌کنید، ساختاری محکم می‌سازید که خواندن آن برای ربات‌ها و انسان‌ها آسان است، و تجربه کلی محتوای خود را بهبود می‌بخشید.

برای اطلاعات دقیق در مورد نحوه انجام این کار، این وبینار را تماشا کنید .

مرحله 5: بک لینک های خود را بسازید

قبلاً به این موضوع پرداخته شده است، اما قدم خود را تضمین می کند.

لینک های دریافتی شما به گوگل می گوید که چقدر سایت شما قابل اعتماد است.

به عنوان مثال، اگر شما درگیر یکی از آن مزارع پیوند، کلاهبرداری های پرداخت به ازای پیوند (که البته هرگز این کار را نمی کنید)، احتمالاً گوگل آن پیوندها را نادیده می گیرد.

از سوی دیگر، اگر شیکاگو تریبون افراد را به صفحه شما هدایت می کند، ممکن است گوگل آن تایید را به خوبی ببیند و آن پیوند را ارزشمند بداند.

اما دقیقا چگونه لینک می سازید؟ آیا واقعاً انتظار داشتید که ما این سؤال را بپرسیم و سپس کتاب الکترونیکی عالی دیگری نداشته باشیم که به آن سؤال عمیق پاسخ دهد؟

این را دانلود کنید و بخوانید تا همه چیزهایی را که در مورد ایجاد و حفظ یک کمپین پیوندسازی پربار باید بدانید.

مرحله 6: انسان ها را فراموش نکنید

با وجود تمام بخش‌های فنی بهینه‌سازی موتورهای جستجو، فراموش کردن هدف اصلی وب‌سایت شما بسیار آسان است: ایجاد ارزش برای افراد واقعی.

و برای اینکه فکر نکنید جستجوی گوگل به طور کامل از انواع برنامه های کامپیوتری تشکیل شده است، فراموش نکنید که انسان های واقعی کار الگوریتم را تایید می کنند.

این افراد به عنوان رتبه بندی کیفیت جستجو شناخته می شوند. آنها از راهنمای گسترده ای پیروی می کنند تا تعیین کنند که نتایج جستجوی Google تا چه اندازه نیازهای پرس و جو را برآورده می کند و کیفیت صفحات شما را ارزیابی می کند.

بنابراین، همیشه این را در پشت ذهن خود نگه دارید – که حتی با وجود تمام تگ عنوان  و بهینه سازی تصویر و کارهای طراحی واکنشگرا که انجام داده اید، در پایان روز، سئو همه چیز در مورد افراد است.

گام هفتم: هرگز یادگیری را متوقف نکنید

وای خیلی بود اکنون می توانید تنها بنشینید و استراحت کنید و از عنوان جدید کمربند مشکی درجه شش SEO خود لذت ببرید، درست است؟ نه حتی کمی.

الگوریتم های موتورهای جستجو دائما در حال تغییر هستند.

برخی از این موارد آنقدر کوچک هستند که متوجه نمی‌شوید، در حالی که برخی دیگر تغییر بزرگی در نوع درخواست‌های بازگشت ایجاد می‌کنند. و این حالت دائمی شار به این معنی است که آخرین کاری که می توانید انجام دهید این است که روی موفقیت خود استراحت کنید.

اما از اینجا به کجا می روی؟

خوشبختانه، اقیانوس وسیعی از منابع سئو وجود دارد، از جمله همین وب‌سایت، که در آن همه اخبار و همچنین به‌روزرسانی‌های منظم و پست‌های وبلاگ در مورد موضوعات مختلف مرتبط با موتورهای جستجو را در آن خواهید یافت.

اما اگر در مورد برخی از دوره‌های آنلاین عالی برای کمک به شما در ارتقای مهارت‌های بهینه‌سازی موتور جستجو به سطح بعدی به شما نگوییم، غافل می‌شویم.

برای راحتی شما، ما یک لیست انتخابی را در اینجا ارائه کرده‌ایم، و می‌توانید برخی از آنها را با جزئیات بیشتر در این پست درباره گواهی‌های سئو بررسی کنید.

دوره های رایگان SEO برای مبتدیان

اصول بهینه سازی موتورهای جستجو Coursera : این دوره دیجیتالی 13 ساعته و 4 ماژول (ایجاد شده توسط دانشگاه کالیفرنیا، دیویس) برای کمک به شما در درک نحوه تأثیر الگوریتم های جستجو بر نتایج جستجوی ارگانیک طراحی شده است. همه چیز از ساخت یک استراتژی موثر گرفته تا تجزیه و تحلیل و بهینه سازی وب سایت موجود شما را پوشش می دهد.

دوره آموزش SEO Ahrefs : این برنامه که توسط ارائه دهنده نرم افزار ابزار SEO Ahrefs ارائه شده است، شامل 14 درس است که به چهار ماژول تقسیم شده است که در مجموع دو ساعت طول می کشد. به شما اصول سئو، از جمله نحوه انجام تحقیقات کلمات کلیدی، سئو فنی و ساخت لینک برای مبتدیان را آموزش می دهد.

آموزش سئوی Shopify برای مبتدیان : پلتفرم تجارت الکترونیک Shopify یک دوره 30 دقیقه ای را ارائه می دهد که به کارآفرینان آنلاین کمک می کند تا به سرعت در زمینه اصول سئو به سرعت عمل کنند. این دوره به شما یک چارچوب قابل تکرار ارائه می دهد که می توانید برای کمک به بهبود رتبه کسب و کار خود در موتورهای جستجو استفاده کنید.

آموزش SEO برای مبتدیان Yoast : یکی دیگر از ارائه دهندگان ابزارهای سئو، دوره مبتدی Yoast در SEO دارای دو ساعت فیلم آموزشی، فایل های PDF و آزمون ها است تا به شما در مورد آموخته های خود آموزش دهد.

مقدمه دوره های WP برای بهینه سازی موتورهای جستجو :  این دوره رایگان به شما آموزش می دهد که چگونه سایت خود را برای موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان انسانی بهبود بخشید. این اصول اولیه سئو از جمله انجام تحقیقات کلمات کلیدی، ایجاد محتوای عالی و بهینه سازی سایت شما برای حداکثر رتبه بندی و ترافیک را پوشش می دهد.

آموزش سئو بروس کلی : بروس کلی به عنوان برنامه نویس اولین ابزار تحلیل صفحه وب شناخته می شود. اکنون، او یک شرکت بازاریابی جستجو (Bruce Clay, Inc.) را اداره می کند که طیف گسترده ای از خدمات بازاریابی دیجیتال را ارائه می دهد. این دوره آنلاین به شما یاد می دهد که چگونه رتبه وب سایت خود را با تاکید بر EAT بهبود بخشید. این شامل بیش از 15 ساعت آموزش در 48 ویدیو است.

مقدمه Next.js بر سئو : این دوره مبتنی بر متن که توسط چارچوب تولید Next.js ارائه می‌شود، مروری سریع و چهار صفحه‌ای از سئو ارائه می‌دهد. این سیستم های جستجو و ربات ها و موضوعات عملکرد وب را پوشش می دهد و بر استفاده از آنها در کنار Next.js تاکید می کند.

دوره آموزشی سئو Hubspot : این دوره کوتاه گواهینامه رایگان ارائه می دهد و بر روی تأثیرات تجاری سئو تمرکز دارد. با شش درس ساخته شده در حدود 22 ویدیو و سه آزمون، از استراتژی وبلاگ نویسی Hubspot به عنوان نمونه اصلی خود هنگام توضیح نحوه عملکرد سئو استفاده می کند.

منابع سئوی متوسط ​​تا پیشرفته

اصول را یاد گرفتید و آماده هستید که به موضوعات پیشرفته تر بروید؟ منابع بزرگ زیادی وجود دارد، از جمله:

دوره های دیجیتالی Semrush : مشاهده آنلاین و بازاریابی محتوا، ارائه دهنده SaaS، Semrush یکی از بهترین کتابخانه های محتوای SEO را که در همه جا موجود است، گردآوری کرده است. این درس‌های رایگان، که معمولاً یک ساعت طول می‌کشد، توسط کارشناسان مختلف میزبانی می‌شوند و تقریباً هر جنبه‌ای از بازاریابی دیجیتال را که فکرش را می‌کنید پوشش می‌دهند – از جمله ده‌ها مورد در بهینه‌سازی موتورهای جستجو.

دوره پیشرفته لینک سازی Ahrefs : این دوره 14 درس را می توان در کمتر از دو ساعت تکمیل کرد. این طراحی شده است تا شما را به استراتژی هایی برای ایجاد پیوند در مقیاس مجهز کند – که فراتر از تاکتیک های سنتی بک لینک است. این به شما می‌آموزد که چگونه ایمیل‌های ارتباطی را ساختاردهی و توزیع کنید، کمپین‌ها را اعتبارسنجی کنید و تیم لینک‌سازی خود را به طور مؤثرتری مدیریت کنید.

استراتژی های پیشرفته بهینه سازی موتور جستجوی Coursera : این دوره رایگان 25 ساعته بر استراتژی های فنی، موبایلی و اجتماعی برای بهبود ترافیک وب سایت شما تمرکز دارد. مهارت های سئو پیشرفته تری مانند بهبود معماری سایت، ارزیابی رقبا و توسعه استراتژی های جهانی را به شما آموزش می دهد.

آموزش لینکدین : قبلاً Lynda.com، بخش آموزشی سایت شبکه اجتماعی LinkedIn موضوعات مختلفی از سئو را از مبتدی تا پیشرفته ارائه می دهد. این یک آزمایش رایگان ارائه می دهد اما پس از آن برای دسترسی نامحدود 19.99 دلار در ماه هزینه دارد. LinkedIn Learning دارای 86 ویدیوی مرتبط با سئو است که بسیاری از آنها در یک جنبه خاص، به عنوان مثال، سئو سایت‌های تجارت الکترونیک یا ساختار داده‌ها برای خزنده‌های وب، تخصص دارند.

سئوی فنی پیشرفته: یک راهنمای کامل : واقعاً فکر نمی‌کردید که ما این لیست را ایجاد کنیم و کتاب الکترونیکی دیگری را درج نکنیم، درست است؟ شاید ما مغرضانه باشیم، اما این کتاب الکترونیکی رایگان دانلودی همه چیزهایی را که باید در مورد سئو فنی بدانید، از جمله یافتن بهترین شرکت میزبان، ساختار سایت شما به گونه ای که خزنده وب پسند باشد، و بهترین شیوه ها برای صفحه بندی، در کنار تعداد زیادی از موارد را به شما آموزش می دهد. اطلاعات مفید دیگر

آکادمی گوگل آنالیتیکس : در حالی که به طور دقیق یک دوره سئو نیست، اگر در مورد سئو و بهبود مهارت های خود جدی هستید، این گواهینامه ارزش کسب را دارد. این دوره رایگان به شما کمک می‌کند تا صنعت محتوا و بازاریابی دیجیتال را بهتر بشناسید و در عین حال اطمینان حاصل کنید که از ابزارهایی که غول موتور جستجو در دسترس قرار می‌دهد بیشترین بهره را ببرید.

به روز بمانید و بهینه سازی کنید

همانطور که می بینید، چیزهای زیادی برای بهینه سازی موتور جستجو وجود دارد. و حتی کارشناسان هر روز چیزهای جدیدی یاد می گیرند.

امیدواریم تا این مرحله، کمی در مورد اصول سئو و مکان هایی که می توانید درباره آنها بیشتر بدانید، یاد گرفته اید.

و پس از مطالعه برخی از مطالب مرتبط، وقت آن است که دانش جدید خود را عملی کنید.

اگر فوراً نتایج را مشاهده نکردید، ناامید نشوید – به یاد داشته باشید، بهینه سازی موتور جستجو یک ماراتن است، نه یک سرعت. گاهی اوقات، ممکن است ماه ها طول بکشد تا تغییرات شما در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) نشان داده شود.

فقط به یاد داشته باشید، این یک محیط دائما در حال تغییر است و آنچه دیروز کار می کرد ممکن است امروز کار نکند . این تا حدی به دلیل متخصصان سئو مبهم است که الگوریتم را از طریق مواردی مانند پر کردن کلمات کلیدی و چرخش مقاله (یعنی بازآفرینی محتوا با کلمات مختلف) بازی می‌کنند.

اما دلیل اصلی که باید در صدر سئو باقی بمانید، تلاش بی پایان گوگل برای ارائه نتایج بهتر و مرتبط تر است.

در حال حاضر، این به معنای تمرکز بیشتر روی هدف جستجو است تا کلمات کلیدی، اما چه کسی می‌داند فردا چه معنایی خواهد داشت؟

تنها راه برای در اوج ماندن این است که پس از رسیدن به آنجا به کار خود ادامه دهید. زیرا اگر پاشنه‌های خود را بالا بیاورید، مدت زیادی طول نمی‌کشد که رتبه‌بندی شما که به سختی به دست آورده‌اید به یک بهینه‌ساز سخت‌کوش و باهوش‌تر تبدیل می‌شود.

هرگز یادگیری را متوقف نکنید، و اکنون به آنجا بروید و به بالای نتایج جستجو برسید!

 

نظرات غیر فعال است